Elejas vidusskola


Otrdiena, 2024. gada 27. februāris.
Šodien vārda dienu svin Līva, Līvija, Andra.
POTCPSSv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
Šīs tīmekļvietnes piekļūstamība

Lai izņemtu Jums nevēlamu foto, ziņojiet par to elejasvsk@latnet.lv


2023./2024. mācību gads

Skolas pirmais izlaidums

26. maijā skolā ciemojās Elejas vidusskolas pirmā izlaiduma (1958.g.) absolventi, lai kopīgi atzīmētu savu skolas izlaiduma 60. gadadienu.

"Bet kamēr saullēktu redzam
Ar draudzību dienu lai sedzam,
Mūs apvieno skolas rīts
Un siltas atmiņas nāk līdz.

Tikai laimīgi cilvēki vēlas satikties ar savu jaunību..."

Skolas pirmais izlaidums

1958. gada izlaiduma bērni

Ceļā uz ZZ čempionāta finālu

Mūsu vidusskolas cietākie rieksti, 11.a klase, līdztekus mācībām ir guvuši panākumus arī ZZ čempionā. Vispirms vajadzēja sasniegt klases rekordu, lai iegūtu tiesības dalībai pusfinālā. Paveicamie uzdevumi bija jāfilmē, jāfotografē un jāpublicē ZZ čempionāta klases kontā. Kopā ar savu vienmēr palīdzēt gatavo un azartisko klases audzinātāju Mārīti tas izdevās. Ar prieku varam paziņot, ka 26. maijā dosimies uz ZZ čempionāta finālu.

Ceļā uz ZZ čempionāta finālu Ceļā uz ZZ čempionāta finālu

11.a klase

Nacionālos dārgumus meklējot

11.a klase 30. aprīļa rītā devās pa tuvāko pagastu ceļiem, lai atrastu jaunas, vēl neredzētas vietas. Skolēni un skolotāja pirmoreiz paviesojās Berķenes muižā, kuras skaistuma iekļautajā pavēnī tā vien gribējās pavadīt visu atlikušo dienu. Turpinājumā vēlreiz tika apciemota Vilces dabas taka, Lielplatones un Elejas muižu parki un vēl citas vietas.

Savukārt 10. maija vakarā 11.a klase iepazina 20 Jelgavas novada vidējās paaudzes un jauniešu deju kolektīvus, kas arī ir mūsu novada dārgums. 15. maijā pēc darba dienas skolā, klase devās uz Jelgavu, lai atklātu vēl gandrīz 100 apslēptos dārgumus.

11.a klase Rīgā noskatījās arī izrādi "ART" un pabija Latvijas Nacionālajā teātrī, kur uzzināja daudz jauna, kā arī paviesojās aizkulisēs un nofotografējās uz lielās skatuves.

Nacionālos dārgumus meklējot

11.a klase

Mātes diena

Vienā no skaistākajām šī pavasara dienām, 11. maijā, Elejas vidusskolā tika atzīmēta Mātes diena. Kā jau ierasts, mammas iepriecināja bērnu sagatavots koncerts, tomēr šogad tām jauks pārsteigums bija arī pašu bērnu rakstītās vēstulītes, kurās tie mammām veltīja mīļus vārdus un jaukus zīmējumus.

Mātes diena

Baltā galdauta svētki

Balti galdauti plīvo vieglajā pavasara vējā, uzklāti saules apspīdētajā skolas pagalmā. Uz tiem kārtoti skolēnu sagatavotie ēdieni, un visapkārt skan priecīgas čalas. Elejas vidusskolā šī gada 3. maijā, lai atzīmētu Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienu, notika Baltā galdauta svētki.

Baltā galdauta svētki

Iepazīsti dažādo profesiju pasauli

2018. gada 24. aprīlī skolā notika karjeras atbalsta pasākums 1.-9. klašu skolēniem. Dalībnieki apmeklēja divas 60 minūšu nodarbības – teorētisko un praktisko, kas ietvēra aizraujošu lekciju un demonstrējumu 3D minimodelēšanā.

Lektors iepazīstināja ar profesijām, kas nepieciešamas biznesa uzsākšanai: programmētājs, mākslinieks, inženieris un elektroniķis, arhitekts un mehatroniķis, menedžeris, gids, mārketinga speciālists un grāmatvedis.

Otrajā nodarbībā skolēni veidot 3D mini pilsētiņas modeli. Konstruējot nākotnes mājas, skolēni iejutās arhitektu lomās, bet, plānojot zaļo zonu, – jutās kā dārznieki un ainavu arhitekti.

Karjeras konsultante I.Jansone

Profesiju pasaule

Elejas regbisti Latvijas izlasē

Marta pēdējā nedēļā Polijā norisinājās Eiropas U18 regbija čempionāts komandām, kas pēc meistarības atrodas 2. divīzijā. No Elejas vidusskolas Latvijas izlasē spēlēja Matīss Lejnieks, Artjoms Ņikiforovs, Agnis Šlāgans un Rafaels Kunutis.

Spēļu rezultāti: pret Čehiju 7-43, pret Ukrainu 0-49, pret Luksemburgu 13-32. Priecē tas, ka pēdējā spēlē piezemējumu veica Matīss Lejnieks, bet Artjoms Ņikiforovs guva punktus ar realizācijas un soda sitienu. Tomēr tas nepaglāba izlasi no izkrišanas uz 3. divīziju.

Elejas regbisti

Lieldienu lustes

Kad pagājušas Lieldienu brīvdienas, Elejas vidusskolu pārņem nu jau par tradīciju kļuvušo netradicionālo Lieldienu prieks.

3. aprīlī skolas pagalmā ieradās iedomājami un neiedomājami braucamie, kuru tapšanā galvenais noteikums bija – lai ripo uz priekšu un atgādina par Lieldienām. Pavasara saulgriežus lika atcerēties klasēm domātie kontrolpunktu nosaukumi – olings, olbrīdis un ucināšanās.

Lieldienisku noskaņu un bezgala daudz prieka un smieklu izraisīja darbošanās riteklī un muldeklī, ilgriešanā un lielzeķēšanā, trasēšanā un lielstrebeklī. Ja sapratāt uzrakstīto, bijāt Lieldienu lustēs un varat cerēt iegūt veiklākās Lieldienu klases titulu.

Lieldienu lustes

Pasaule pieprasa tehniskos prātus!

Piedalīties konkursā «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» tika aicināti vidusskolēni, kurus urda vēlme saprast, kā darbojas viss pierastais, bez kā grūti iedomāties mūsu ikdienu, likt lietā asu prātu un radošo garu un piedāvātu savus risinājumus reālās dzīves izvirzītām problēmām.

RTU konkurss

Starp 45 komandām no visas Latvijas bija arī mūsu skolas 11.a klases komanda "Karstgalvji" - Ariannas Zavereiko un Dinas Ozerova. Meitenes vadīja un konsultēja Elejas vidusskolas skolotāji Mārīte Lazda un Jānis Tumovs.

RTU konkurss

Žetonu vakars

Graciozs, mīļš, interesants un jautrs - tā varētu raksturot Elejas vidusskolas 12.a klases žetonu vakaru jeb “Oskara gredzenu pasniegšanas ceremoniju”, kas norisinājās 9. februārī.

Žetonu vakars

Viss bija smalki izplānots un organizēts. Bija gan zvaigznes, kas piestiprinātas pie skatuves, gan vakartērpi, kuros divpadsmitie vakaru iesāka ar valsi, gan pajokošana, lai vidusskolā pavadīto laiku parādītu arī no citas puses. Tika izveidota slavenību zvaigžņu aleja no 19 iecementētiem pēdu nospiedumiem.

Žetonu vakars

Vakara izskaņā divpadsmitie plānoja pārsteigt skolotāju, taču viņa to izdarīja vēl labāk, jo klases himnu “Zaļās acis” izpildīja pats autors Kaspars Markševics.

Parasti uzskata, ka žetonu vakars ir brīdis, kad jāsāk atvadīties no skolas, klasesbiedriem un skolotājiem, taču divpadsmitie apsola, ka viņus Elejas vidusskolā atcerēsies vēl ilgi.

Žetonu vakars

Samanta Peipiņa 12.a klase

Dzimtās valodas diena

21. februārī, svinot Dzimtās valodas dienu, Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē Latviešu valodas aģentūra apbalvoja ikgadējā skolēnu radošo darbu konkursa uzvarētājus. Konkursa tēma bija „Kas manu tautu dara stipru”.

Žūrija izvērtēja 885 dalībnieku darbus. Starp 10. – 12. klašu grupas 9 laureātiem bija arī Elejas vidusskolas 11.a klases skolnieces Justīnes Dižpēteres darbs.

Valodas diena

Robotu demonstrējumi

5. februārī Elejas vidusskolā viesojās firmas Tomega pārstāvis Andris Roberts, lai piekto un sesto klašu skolēnus iepazīstinātu ar VEX tipa robotiem. Katram dalībniekam bija iespēja iemēģināt roku robotu vadīšanā un uzzināt, kā notiek Latvijas un starptautiskā mēroga sacensības VEX IQ Challenge.

Robotika

Nacionālo dārgumu ekskursija

Pat svētku aizņemtajā laikā mēs, 11.a klase, kopā ar skolotāju atradām brīvu brīdi, lai jau atkal dotos meklēt nacionālos dārgumus, šoreiz sev diezgan labi zināmā apkārtnē.

28. decembrī jau no agra rīta sēdāmies autobusā un braucām uz Jelgavu, kur pavadījām visu dienu, apskatot un fotogrāfijās piefiksējot dažādus kultūras objektus, no kuriem daudzus ikdienā nemaz nebijām pamanījuši. Vēlreiz kopīgi tika pavadīta aizraujoša diena, kurā ceļā uz Latvijas simtgadi atradām 112 dzimtenes apslēptos brīnumus.

Nacionālo dārgumu ekskursija

11.a klase

Ziemassvētku balle

Ziemassvētku balle

Skatīt citus attēlus

R. Blaumaņa radošo darbu konkurss

2017. gadā jau 13. reizi Latvijā norisinājās R. Blaumaņa memoriālā muzeja "Braki" un Ērgļu pašvaldības organizētais literārās prēmijas konkurss. Šogad tajā piedalījās arī 11.a klases skolniece Justīne Dižpētere. 2. decembrī viņa mēroja ceļu uz Ērgļiem, lai paviesotos "Brakos", piedalītos piemiņas brīdī pie R. Blaumaņa atdusas vietas un arī konkursa laureātu godināšanas pasākumā.

R. Blaumaņa radošo darbu konkurss

Apsveicam Justīni un viņas skolotāju Lindu Misūni ar iegūto atzinību R. Blaumaņa literārās prēmijas 13. konkursā!

Valsts svētku pasākums

Ar sarkanbaltsarkanu karodziņu pie krūtīm un patriotisku sajūtu sirdī 17. novembra rītā Elejas vidusskolas skolēni pulcējās skolas aktu zālē, lai atzīmētu valsts proklamēšanas gadadienu un parādītu sagatavotos priekšnesumus, kā arī saņemtu nopelnītos apbalvojumus par piedalīšanos sacensībās „Būsim vīri!”.

Koncertā varēja redzēt un dzirdēt visu, sākot ar tautiskiem dejas soļiem un pazīstamām, kā arī ne tik zināmām dziesmām, līdz pat priekšnesumiem, kuros radoši tika stāstīts par Latvijas karogu un izveidota latviska piramīda. Tika rādīti arī teatrāli miniuzvedumi un skaitīti jauki dzejoļi. Pasākumam atvēlētais laiks paskrēja nemanot, un uz atlikušajām stundām katrs devās ar patīkamu apziņu, ka šogad pats bijis daļa no sveču liesmu apspīdētā prieka citu sejās.

Valsts svētku pasākums

Jauno literātu pulciņš

Patriotu nedēļa

Tradicionāli laiks starp Lāčplēša dienu un 18. novembri skolā tiek atzīmēts ar patriotiska rakstura pasākumiem. Tādēļ skolēni noskatījās teātra monoizrādi "Karavīrs" ar E. Liporu aktiera lomā.

Karavīrs

Tīsu bāzē risinājās ikgadējās sacensības starp klasēm "Būsim vīri!, kuros komandām bija jāpieveic militarizēto šķērsļu joslu.

Būsim vīri

Rudens ekskursija

31. oktobrī 11.a klase devās rudens ekskursijā, kuras maršruts aizveda uz Rīgu un Jūrmalu. Pirmā pieturvieta galvaspilsētā bija Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, kurā skolēni apskatīja Latvijas mākslinieku darbus un veidoja karti projektam „Nacionālie dārgumi”.

Rudens ekskursija

Tālāk devāmies uz Cosmos Ilūziju muzeju ar pārsteidzošām optiskajām ilūzijām, kuras varēja arī izmēģināt. Noslēgumā apmeklējām Elektrum centru Jūrmalā, kur skolēnus iesaistīja aizraujošos fizikas eksperimentos un pastāstīja par energoefektivitāti.

Rudens ekskursija

11.a klase

Iniciatīva „Nacionālie dārgumi”

25. oktobra agrā rītā, par spīti rudenīgajam laikam un vēlmei brīvdienās ilgāk pagulēt, mēs, 11.a klases skolēni, kopā ar skolotāju devāmies uz Rīgu, lai apskatītu un iepazītu dažus no Latvijas nacionālajiem dārgumiem. Pa ceļam apstājāmies gan pie Jelgavas robežzīmes, gan citās vietās, kam parasti pabraucam garām, lai kopīgi nofotografētos.

Rīgā pirmo apskatījām Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, kurā uzzinājām par fabriku un tehnoloģiju attīstību Latvijā 19. gadsimta beigās. Nākamais apskates objekts bija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle „Arsenāls”. Tur varējām izbaudīt Kaspara un Vijas Zariņu mākslas darbus personālizstādē „Paralēli”.

Nacionālie dārgumi

Apmeklējām arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mājvietu Lielajā Ģildē, kur izmantojām iespēju ieskatīties orķestrantu mēģinājumos un doties ekskursijā. Pēdējais mūsu dienas plānā bija Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs. Šeit aplūkojām pagājušā un aizpagājušā gadsimta Latvijas mākslinieku darbus, kā arī somu dizainera Tapio Virkalas meistardarbus, kas veltīti Somijas simtgadei.

Kaut gan diena bija gara un nedaudz nogurdinoša, ar prieku gaidām nākamo reizi, kad varēsim doties izzināt daudzos Latvijas dārgumus.

Nacionālie dārgumi

11.a klase

Iedvesmojošākā skolotāja

zz.lv jelgavniekiem.lv skolotajsiedvesmo.lv

Mūsu klases audzinātāja Mārīte Lazda ir kļuvusi par vienu no divām Zemgales reģiona skolotājām, kas uzvarējušas ZZ organizētajā balsojumā „Iedvesmojošākais skolotājs”.

Iedvesmojošākā skolotāja

Mārīte Lazda ir skolotāja, kas atdod sevi tik, cik vien iespējams. Klases audzinātāja, kas mīlestības formulu izpilda apbrīnojami labi. No 5. līdz 11. klasei viņa ir iepazinusi katru savu audzināmo bērnu. Pratusi un centusies no sevis tam iedot pēc iespējas vairāk. Devusi drosmi un atbalstu, mācījusi saliedētību un plašāku pasaules redzējumu, rīkojusi daudzus kopīgus panākumus, kam pamatā ir bijusi stipra ticība un liels darbs.

Mūsu lielā Prāta Vētras fane ir tik aktīva un atraktīva skolotāja, ka klases ārpusskolas dzīve nekad nestāv uz vietas. Mārīte ir skolotāja, kas māca, ka patiesai mīlestībai vajadzīgs gan laiks, gan darbs. Kopā pavadītajā laikā mūsu Mārīte ir bijusi ne tikai labākā matemātikas un fizikas skolotāja, bet arī skolotāja bez robežām.

11.a klase

Mācību ekskursija Ventspilī

Visjaukākā nedēļas diena 8.a un 8.b klases skolēniem bija 20. septembris, jo par mācību vietu bija kļuvusi Ventspils.

Kurzemes Democentrā skolēni aizraujošā spēlē noskaidroja, kādas ir viņu zināšanas IT jomā. Pēc tam atraktīvi veidoja “Zaļo Avīzi”, kļūstot par operatoriem ar īstu filmēšanas kameru. Bija iespēja arī mainīt kontinentu ģeogrāfisko stāvokli “smilšukastē”, lai noskaidrotu cilvēka darbības ietekmi uz klimatu.

Savukārt Ventspils Tehnoloģiju centrā katrs varēja kļūt par robotikas speciālistu un izveidot dronu, kā arī iegūt pašportretu uzlīmes formā. Diemžēl ne visi droni spēja pacelties, bet daļu no uzlīmēm nāksies saņemt pa pastu.

Dalībnieki ieturēja maltīti Ventspils Augstskolas kafejnīcā “Panorāma”, kas pilnībā attaisnoja nosaukumu, jo no sestā stāva pavērās brīnišķīgs skats pāri pilsētai uz ostu un jūru, ko rotāja varavīksne.

Meža kaķa taka

Ekskursija turpinājās Ventspils Piedzīvojumu parkā. Šeit varēja pieveikt Meža kaķa taku, kas izrādījās nopietns pārbaudījums ne tikai fiziski, bet arī garīgi. Citi tikmēr slīpēja militārās prasmes peintbola laukumā.

Nopietnās darbadienas noslēgumā audzinātājas tika sajūsminātas ar Piedzīvojumu parka pārsteigumu – skolotāju kuponiem bezmaksas maltītei.

8.a un 8.b klases audzinātājas

Ekskursija Ventspilī

Skolas kross

22. septembrī Vislatvijas Olimpiskās dienas rīts Elejas vidusskolā iesākās ar šīgada vingrojumu kompleksu, kurā piedalījās visa skola. Diena tika turpināta ar ikgadējo rudens krosu, pirms kura katram bija iespēja iesildīties kopā ar jogas un fitnesa treneri Ivetu Jonkus. Krosā labākajiem būs iespēja sevi pierādīt arī sacensībās Jelgavas novada mērogā.

Skolas kross

Olimpiskās dienas 2017 vingrojumu komplekss

Dzejas dienas Elejas vidusskolā

Kad vārdi uz papīra sakrīt kaudzē tāpat kā lapas laižas lidojumā no kokiem, vēsajā rudens vējā sapinas domas un zirnekļu tīklos ieķeras dzejas rindas. Kad laiks uz brīdi apstājas un vairs nepastāv, sabrūk visas robežas un vairs nav svarīgi, vai tikko lasīto rakstījis Rainis vai blakus solā sēdošais. Kad nekas vairs nav tikai melns un balts, bet saplūst brīnišķīgi pelēkos toņos, pie sienas liktais rudenīgajos pēcpusdienas saules staros atspīd visās varavīksnes krāsās un katrs kaut uz brīdi var atļauties kļūt par dzejnieku. Uz otrā stāva gaiteņa sienas puķu vietā uzzied gan pazīstami, gan jauni talanti, citiem stāstāmo izsakot dzejā.

Justīne Dižpētere

Dzejas diena

Jaunais mācību gads uzsākts

1. septembrī gan sākumskola, gan 5.-12. klases pulcējās pie "Lielās skolas", lai atzīmētu jaunā mācību gada uzsākšanu.

Pēc skolas direktores, Elejas pagasta pārvaldes vadītāja un citu viesu uzrunām sekoja karogu pacelšana valsts himnas pavadījumā. Šis gods tika uzticēts pagājušā gada sekmīgākajai skolniecei Vinetai Briedei un lielāko izaugsmi sasniegušajam Adriānam Trahimovičam.

Sekoja apsveikumi pirmklasniekiem, un, skanot skolas zvanam, klases devās uz audzināšanas stundām.

Zinību diena Zinību diena

Iepriekšējā gada pasākumi

© 2024 Elejas vidusskola
Mājas lapu izstrādājis Arvis Lācis.