Elejas vidusskola


Sestdiena, 2024. gada 18. maijs.
Šodien vārda dienu svin Inese, Ēriks, Inesis.
POTCPSSv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Šīs tīmekļvietnes piekļūstamība

Lai izņemtu Jums nevēlamu foto, ziņojiet par to elejasvsk@latnet.lv


2023./2024. mācību gads

Apsveikumi Elejas vidusskolas 2020. gada absolventiem

Skatīt video

Sveic absolventus

Foto: ku69.net

Paldies SIA Bite un LMT par atbalstu attālinātu mācību nodrošināšanā

Covid 19

Aizved klasi piedzīvojumā!

Noslēdzies skolēnu konkurss „Aizved klasi piedzīvojumā!". Piedalījās 34 komandas no LEADER sadarbības projekta TŪRISMS KOPĀ iesaistīto novadu skolām. No 17. februāra līdz 15. martam Mārupes, Olaines, Babītes, Ķekavas, Ozolnieku un Jelgavas novadu skolu audzēkņi tikai aicināti sastādīt vienas dienas tūrisma maršrutu, kādā ar savu klasi gribētu doties mācību ekskursijā.

5.-9.klašu grupā uzvarēja Elejas vidusskolas 8.a klase ar tūrisma maršrutu “Kā mēs braucām profesijas lūkoties”. Elejnieku maršruts ietvēra: Olaines Vēstures un mākslas muzeja ekspozīciju par ķīmisko rūpniecību, uzņēmumu Madara Cosmetics, rododendru audzētavu Babītē un šitake sēņu audzētavu saimniecībā "Trubenieki".

Aizved klasi piedzīvojumā

8a klases audzinātāja Inese Grigaļeviča

Mēs lepojamies

Lepojamies ar mūsu skolotāju Mārīti Lazdu - Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centra (LU SIIC) organizētā konkursa “Ekselences balva” finālisti fizikas jomā, Iedvesmas balvas ieguvēju, vienu no pieciem šī mācību gada inovatīvākajiem fizikas skolotājiem.

Mēs lepojamies

Latvijas skolas somas mācību pasākumi Valmierā

25. februārī 5. klase devās uz Valmieru. Kādas bija skolas Latvijas laukos 20. gadsimta pirmajā pusē? Ar ko tās atšķiras no mūsdienu izglītības iestādēm? Valmieras muzeja programmā skolēni ne tikai uzzināja atbildes uz šiem jautājumiem, bet paši varēja iejusties senās skolas dzīvē. Skolmeistara vadībā skolēni mācījās boksterēt vecajā drukā, rēķināt seno svaru un mēru sistēmā. Nepaklausīgie skolēni izjuta kā ir tupēt uz zirņiem.

Mācību pasākumi Valmierā

Pēc Valmieras muzeja apmeklējuma 5. klase devās uz Valmieras teātra izrādi "Smieklu sasaukšanās". Izrādes pamatā ir mūziķa Renāra Kaupera dziesmas bērniem - “Sasauc smieklus izklīdušus” un Latvijā iemīļotās dzejnieces un rakstnieces Ineses Zanderes dzejoļi.

Mācību pasākumi Valmierā

Dzimtās valodas diena

21. februārī Jauno literātu pulciņa dalībnieki apmeklēja ikgadējo Starptautiskās Dzimtās valodas dienas pasākumu Rīgas Latviešu biedrības namā.

Izstāsti man savu sapni

Katru gadu Latviešu valodas valsts aģentūra par godu šim pasākumam izsludina skolēnu radošo darbu konkursu. Šajā gadā tā temats bija “Izstāsti man savu sapni!”. Dzimtās valodas dienā tiek apbalvoti konkursa laureāti, un to vidū bija arī divas mūsu skolas skolnieces – Ieva Muciniece un Viktorija Garbuzova. Abas meitenes ieguva atzinības rakstu un aģentūras sarūpētās balvas.

Izstāsti man savu sapni

Pasākuma noslēgumā dalībnieki noskatījās Elzas Rozentāles un grupas “Bur mani!” koncertu un iluzionista Dantes Pecoli uzstāšanos.

Valentīndiena

14. februārī mūsu skolā tika svinēta Valentīndiena, kuras laikā dziedājām mīlas dziesmas un apskāvāmies. Visu dienu darbojās seju apgleznošanas studija un fotostudija "Mīlas stūrītis", kā arī gleznu izstāde "Mīlestība".

Valentindiena

Pasākuma dalībnieki varēja iegādāties skolēnu gatavotos suvenīrus un kārumus, palasīt Elejas vidusskolas īpašo Valentīndienas avīzi, vai arī atpūsties muzikāli romantiskajā istabā.

Valentindiena

Ābeces svētki

6. februārī pirmklasnieki svinēja “Ābeces svētkus”. Dziedot, dejojot un deklamējot, skolēni atvadījās no savas pirmās grāmatas - “Ābeces”. Pasākumā tika sveikti arī čaklākie lasītāji.

Ābeces svētki

Sācies galda spēļu mēnesis

20. janvārī klašu labākie šahisti vienlaicīgi sacentās ar šaha pulciņa vadītāju. Cīņa ilga 2 mācību stundas un noslēdzās ar rezultātu 11,5:0,5 par labu skolotājam. Neizšķirtu ieguva Rihards Valdeņš no 8a klases, kas nav liels pārsteigums, jo zēns šahu spēlē arī mājās.

VietaSkolēnsKlase
1.R. Valdeņš8.a
2.E. Drošprāts9.a
3.D. Kiščuks5.
4.M. Lielcepurs7.b
5.L. Cimermanis11.a
6.M. Fiļimonova6.a
7.M. Upītis9.b
8.A. Gustiņš8.b
9.K.E. Balcers10.
10.L. Dalinkēviča7.a
11.A.K. Zuments6.b
12.T. Vēveris12.a
Galda spēles

Diemžēl bērnu interese par loģiskajām spēlēm arvien samazinās, jo viedtālruņos esošās spēles ir daudz krāsainākas, skaļākas un neprasa lielu prāta piepūli.

Galda spēles

Elejas vidusskolā 14. janvārī notika sacensība Aliasa spēlēšanā. Uzvarētāji klašu gupās vietu secībā bija: 6a, 5., 4., 6b; 8b, 7a, 8a, 7b; 11a, 10., 9a, 12a, 9b.

Galda spēles

Skolas latviešu valodas un literatūras olimpiāde

No 25. līdz 29. novembrim skolā norisinājās latviešu valodas un literatūras olimpiāde 8. un 9. klašu skolēniem. Apsveicam uzvarētājus!

Skolas latviešu valodas un literatūras olimpiāde

1. vieta: Anitra Veinberga 9a, Ieva Muciniece 8a, Alita Vangale 8b
2. vieta: Liene Alise Saliņa 9b, Kitija Krastenberga 8a
3. vieta: Emīls Drošprāts 9a, Līva Mikaine 9b, Viktorija Garbuzova 8a, Madara Drelinga 8b

Skolas matemātikas olimpiāde

7. novembrī Elejas vidusskolā notika skolas olimpiāde, kurā pa klašu grupām sacentās labākie matemātiķi.

Laureāti vietu secībā
Vidusskolā: Ieva Vaņina, Elīza Orlova, Agneta Āboltiņa
9. klasēs: Emīls Drošprāts, Līva Mikaine, Roberts Valts Bartkevičs
8. klasēs: Krists Teterovskis, Alita Vangale, Alise Zaiceva
7. klasēs: Kristiāns Vītols, Rūdolfs Šutinis, Sandra Gulbe
6. klasēs: Jurģis Dižpēters, Tīna Tiščenkova
5. klasēs: Ance Annija Lazda, Megija Fabjančika, Katrīna Gintēna un Veronika Savicka

Skolas matemātikas olimpiāde

Pedagoģiskā darba vērošana Vācijā

No 2019. gada 3. līdz 15. novembrim četras Jelgavas novada skolotājas – Inga Feldmane, Nellija Švede, Solvita Goža un Elija Tāraude – piedalījās Erasmus+ projekta “Izglītoti pedagogi mūsu nākotnei” aktivitātē “pedagoģiskā darba vērošana”, kas norisinājās Vācijas federālās zemes Ziemeļreinas-Vestfālenes Rēklinghauzenes rajonā.

Erasmus+

Skolotājas 12 dienas dzīvoja Castrop-Rauxel pilsētā un atsevišķi apmeklēja nodarbības sākumskolās. Katra no skolotājām piedalījās apmēram 45 mācību stundās, pedagoģiskās padomes sēdē, vēroja atbalsta personāla un pagarinātās dienas grupas darbu un papildu nodarbības skolēniem ar mācīšanās grūtībām. Tika vērota arī skolu vide un sarunās ar vācu kolēģiem iepazīta izglītības iestādes darba organizācija un pastāvošās normas, kā arī IT izmantošana un sadarbība ar vecākiem.

Erasmus+

Pēcpusdienās kolēģes dalījās iespaidos par dienā pieredzēto. Brīvdienās notika ekskursijas reģiona lielākajā pilsētā Ķelnē. Šī brauciena rezultātā ir gūtas atziņas par mācību procesu Vācijas skolās, jaunas idejas, ko varētu īstenot savā darbā, un uzlabotas vācu valodas prasmes.

Erasmus+

Rakstu sagatavoja E.Tāraude

"Latvijas Dzinējspēks" Elejā

LDz un „Iespējamā misija” radījusi projektu „Latvijas Dzinējspēks” un mājas lapu www.steamup.lv, lai veicinātu interesi par eksaktajiem mācību priekšmetiem un dabas zinībām. Projekts iedvesmo apgūt STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics).

STEM

Šonedēļ Elejas vidusskolā notika pasākums “KonkurētSPĒJĪGS”, kurā Youtubere un digitālā satura veidotāja Santa Buša pastāstīja par bioloģijas nozīmi ikdienā – cik svarīgi izprast pasauli, lai mēs spētu dzīvot zaļi, domātu ilgtermiņā un saglabātu dabas resursus.

STEM

Pasākuma noslēgumā STEaMup laboratorijā skolēni piedalījās dažādos eksperimentos un vēroja demonstrējumus fiziķa Arvīda Viestura Vimbas izpildījumā.

STEM

Svētku diena

15. novembrī svinējām Latvijas valsts proklamēšanas 101. gadadienu. Īpašu uzvedumu no tautasdziesmām bija sagatavojusi skolēnu līdzpārvalde tās prezidentes Ievas Vaņinas vadībā.

Svētku diena

Pasākumā tika godināti Lāčplēša dienai veltītās sacensības "Būsim vīri" dalībnieki. Uzvarētāji savās vecuma grupās bija 2.b, 8.b un 9.b klases.

Svētku diena

Jelgavas novada stipendija

Jelgavas novada pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Universitātes fondu piešķīrusi trīs stipendijas pirmo kursu studentiem, tostarp Justīnei Dižpēterei, kas šopavasar absolvēja Elejas vidusskolu. Jauniete studē Latvijas Kultūras akadēmijas pirmajā kursā.

Justīne Dižpētere

Stipendiātus noteica konkursā, kas ietvēra motivācija vēstuli, interviju par izvēlēto studiju programmu un arī 12. klases sekmes. Stipendijas apmērs ir 1500 eiro vienā akadēmiskajā gadā.

Devītie Nacionālajā teātrī

Rudens brīvlaikā 9. klases devās uz Latvijas Nacionālo teātri, kur noskatījās humora pilno pārpratumu komēdiju "Trīs vīri kūrortā". Pasākuma tematika labi sasaucās ar literatūras programmā apgūstamo drāmas žanru.

Devītie Nacionālajā teātrī

Desmito uzņemšana vidusskolā

Oktobra otrajā nedēļā 12.a klases vadībā notika 10. klases neformālā uzņemšana vidusskolā. Katru dienu desmitie ģērbās atbilstoši dotajam uzdevumam. Pirmdien visi bija melni. Otrdien – klaunu ietērpā un grimā. Trešdien kā lelles Anabellas, ceturtdien – līdzīgi Adamsu ģimenei, bet piektdien – kā velni.

No atrakcijām bija “Baiļu faktors” – garšošana, taustīšana un ošana ar aizsietām acīm, kā arī vairāki klasi saliedējoši uzdevumi. Sods par neierašanos – telefona atņemšana uz visu dienu. Noslēgumā desmitie iepazīstināja ar pašu veidoto klases karogu un talismanu un nodeva zvērestu par vidusskolēna pienākumu veikšanu.

Desmito uzņemšana vidusskolā

Pirmklasnieki ir aktīvi

2. oktobrī skolēni devās uz Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkni, kur notika lekcija “Tava drošība”. Skolēni, praktiski darbojoties, turpināja iepazīties ar satiksmes noteikumiem.

Pirmklasnieki ir aktīvi

10. oktobrī 1. klašu skolēni apmeklēja Rīgas Leļļu teātra piedāvāto bezmaksas izrādi “Naksitrallīši”. Bērni ar sajūsmu un prieku noskatījās šo izrādi. Daudziem skolēniem tā bija pirmā iepazīšanās ar teātri un Rīgas pilsētu.

Pirmklasnieki ir aktīvi

Neparastā pirātu nedēļa 5. klasei

7.-10. oktobrī skolā norisinājās "Neparastā pirātu nedēļa 5. klasei". 9. klašu skolēni bija sagatavojuši dažādus pārbaudījumus un uzdevumus, pēc kuru izpildes nedēļa noslēdzās ar 5. klases pirātu karoga prezentēšanu un svinīgā zvēresta nodošanu.

Neparastā pirātu nedēļa 5. klasei

5. klases kolektīvs saka lielu paldies 9. klasēm par interesanto pasākumu un laipnu uzņemšanu "lielās" skolas saimē.

Neparastā pirātu nedēļa 5. klasei

Elejnieki U18 čempioni

Latvijas čempionātā regbijā-7 U18 grupā svētdien triumfēja "Eleja", kas arī otrajā sabraukumā pieveica savu galveno konkurenti - komandu "Miesnieki".

"Eleja" pašlaik Latvijā ir labākā U18 un U19 jauniešu turnīros, turklāt šīs komandas sportisti vasarā uzvarēja arī Latvijas čempionātā U16 grupā.

Elejnieki U18 čempioni

Zigismunda Zālmaņa (LRF) foto

Elejnieki Slovākijā

14. septembrī sešos no rīta Elejas vidusskolas 17 skolēni, 2 skolotājas un 2 šoferi devās ceļojumā uz Slovākiju. Pēc 14 stundu brauciena International Village nometnes dalībnieki iekārtojās hostelī Polijas lielpilsētā Krakovā.

Svētdienas rīts tika veltīts Krakovas apskatei, bet pēcpusdienā, sasniedzot Slovākiju, sajūsmināja augstie Tatru kalni. Vakarā pēc iebraukšanas pilsētiņā ar dīvainu nosaukumu - Stara Ļubovņa - un iekārtošanās viesnīcā sākās iepazīšanās ar nometnes dalībniekiem no Beļģijas, Slovēnijas, Spānijas un Rumānijas. Istabiņu sastāvs tika samiksēts no visu valstu pārstāvjiem.

Elejnieki Slovākijā

Viesnīca atrodas kalnu ielokā. Pirmdiena iesākās ar intensīvām svešvalodas mācībām. Vēlāk notika sporta spēles un pārgājiens kalnos. Vakarā tika demonstrēta mājās sagatavotā komandas prezentācija, kas izdevās ļoti labi. Pēc tam varēja izgaršot citu valstu nacionālos ēdienus. Latvijas grupas cienastu veidoja Jāņu siers, konfektes “Gotiņa” un kvass.

Otrdiena sākās ar valodas nodarbībām. Pēcpusdienā devāmies uz 60 km attālo Popradu. Pa ceļam iegriezāmies šokolādes ražotnē, kur produkciju nogaršojām un iegādājāmies. Popradā 2 stundas atpūtāmies akvaparkā. Izbaudījām gan iekštelpu, gan āra baseinus, saunu, džakuzi un ūdensslidkalniņus. Vakarā piedalījāmies viktorīnā par nometnes dalībvalstīm un konkursā par mūsdienu mūziku, kurā skolēni sacentās ar skolotājiem.

Trešdienas rīts atkal sākās ar nodarbībām. Tām sekoja pēcpusdienas aktivitātes, kā sporta spēles, līnijdejas, apkārtnes izpēte. Brīvajos brīžos nometnes dalībnieki spēlēja galda spēles un komunicēja. Vakara lielais notikums bija diskotēka ar superskolotājiem.

Ceturtdienas rītā devāmies ekskursijā uz Augstajiem Tatriem. Pirmais apskates objekts bija Belianska ala. Tajā pavadījām 1,5 stundas un guvām priekšstatu par kalnu alu varenumu.

Ne mazāk iespaidīgs bija brauciens ar pacēlāju 1814 m augstumā gandrīz līdz pašai Solisko virsotnei. No tās paveras skats uz kalnu ezeru un ūdenskritumu. Šeit ir pasaules mēroga slēpošanas trases un sacensību vietas. Atpakaļceļā bija necerēta iespēja vērot velobraucēju sacīkstes. Vakarā ar sajūsmu piedalījāmies karaoke un bijām vieni no aktīvākajiem tās dalībniekiem.

Piektdien noslēguma nodarbībā bija jādemonstrē apgūtās prasmes, veiklība un intelekts. Pēcpusdienā notika aktivitātes vēderdejās, rokdarbos un ūdenspolo. Dalībnieki apmeklēja skaisto un vēsturisko pili Stara Ļubovņa, no kuras paveras skats uz upi, kalniem un ciematu.

Jaukus mirkļus piedzīvojām kopīgās fotografēšanās laikā skolēniem, pavadošajiem skolotājiem un superskolotājiem jeb nometnes organizatoriem no Austrālijas, Kanādas un Lielbritānijas. Vakara izskaņa pie ugunskura pagāja emocionālā noskaņā.

Sestdienas rītā pirms došanās mājup dalībnieki izmantoja katru mirkli, lai vēl parunātu un atvadītos no jauniegūtajiem draugiem vai pat paraudātu.

Noguruši un laimīgi svētdienas pēcpusdienā atgriezāmies mājās. Pateicamies par atbalstu Jelgavas novada pašvaldībai, skolas administrācijai, skolotājiem, bērnu vecākiem un īpaši – šoferīšiem par atsaucību, sapratni un drošo braucienu.

Rakstu sagatavoja I.Grigaļeviča, E.Tāraude un J.Tumovs

Elejnieki Slovākijā Elejnieki Slovākijā

Sācies jaunais mācību gads

2019. gada 2. septembrī ar svinīgo līniju skolas pagalmā lielākajai daļai skolēnu un skolotāju ir sācies kārtējais mācību gads Elejas vidusskolā. Pavisam jauns un nebijis tas būs 29 pirmklasniekiem un vienai no viņu skolotājām - Ilzei Majorei. Skolas gaitas nākamajā pakāpē uzsākuši arī 14 desmitās klases skolēni. Lai zināšanām un interesantiem notikumiem piepildīts šis gads visai skolas saimei!

Sācies jaunais mācību gads

Iepriekšējā gada pasākumi

© 2024 Elejas vidusskola
Mājas lapu izstrādājis Arvis Lācis.