Elejas vidusskola


Piektdiena, 2024. gada 12. aprīlis.
Šodien vārda dienu svin Ainis, Jūlijs.
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Šīs tīmekļvietnes piekļūstamība

Lai izņemtu Jums nevēlamu foto, ziņojiet par to elejasvsk@latnet.lv


2023./2024. mācību gads

Mācību gada noslēguma pasākums

31. maijs mūsu skolā bija pavisam netradicionāls. Šogad svinīgās līnijas vietā katra klase pulcējās kādā brīvā vietiņā pie skolas, bet direktore individuāli apbalvoja zelta, sudraba un bronzas liecību ieguvējus.

31. maijs

12:00 sākās godināšanas pasākums, tiesa šogad – attālināti Youtube. Lūk, "Sudraba naglas" balvu ieguvēji:

31. maijs

Sveiciens 12.a klasei Pēdējā zvana dienā

Pēdējais zvans

Lai katra jūsu diena ir piepildīta ar pozitīvām emocijām un jūsu turpmākās gaitas nepieviļ jūs! 11. klase. Skatīt video

Izpēti savu pagastu

Šogad Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu atzīmējām ar foto orientēšanās pasākumu “Izpēti savu pagastu”. No 1.-4. maijam tajā piedalījās Elejas vidusskolas 1.-12. klašu skolēni un viņu ģimenes, kā arī aktīvākie skolotāji.

Katrs varēja izvēlēties orientēšanās vietu pēc savām interesēm. Aktīvākie skolēni paguva izpētīt vairākus pagastus. Trīs skolēni apmeklēja visus objektus un nofotografēja tos vēlamajā rakursā – Nils Vēveris (2.a), Evelīna Vītuma (5.) un Līvija Līva Gernere (9.b), par ko saņems pārsteiguma balvas. Paldies skolotājiem, skolēniem un viņu ģimenēm par piedalīšanos pasākumā!

Orientēšanās

Skolēnu šaha olimpiāde

15. aprīlī notika Latvijas Skolu šaha olimpiādes Zemgales reģionālais fināls tiešsaistē. Tajā piedalījās arī Elejas vidusskolas 9.a klases skolēns Rihards Valdeņš – un veiksmīgi, jo izcīnīja 1. vietu.

Šaha olimpiāde

Atbildot, kā izdevās tik labi nospēlēt, Rihards pastāstīja, ka attālināto mācību laikā ir daudz trenējies, spēlējot gan Online šahu, gan sacenšoties ar tēvu. Olimpiādē daļu pretinieku uzvarējis viegli, taču pēc pirmā zaudējuma sācis spēlēt ļoti uzmanīgi un atbildīgi, kopumā izcīnot 9 uzvaras 10 partijās. Būs arī balva – dāvanu karte no Piedzīvojumu parka “Tarzāns” un iespēja piedalīties Skolu olimpiādes Lielajā Finālā.

Šaha pulciņa vadītājs J.Tumovs

Intervija ar ZPD autori

Elejas vidusskolas Skolēnu līdzpārvaldes Informācijas ministrijas darbinieču Anastasijas un Kristīnes saruna ar 11. klases skolnieci Jūliju Rumbausku, kura ar savu zinātniski pētniecisko darbu ieguvusi 1.vietu novadā, I pakāpi reģionā un III pakāpi valstī. Mēs ļoti lepojamies ar Jūlijas panākumiem, tāpēc vēlējamies uzzināt par to vairāk.

Jūlija Rumbauska

Kāda bija tava ZPD tēma? Vai Tu varētu nedaudz par to pastāstīt?

Tēma bija “Skolēnu uztura paradumi Elejas vidusskolas 5.-12. klasēs”. Pētījumā konstatēju, ka ne visi skolēni ēd pusdienas skolas ēdnīcā un ikdienā lieto daudz saldumu, bet maz dārzeņu. Pētīju skolēnu uztura paradumu un sliktas pašsajūtas saistību. Izveidoju plakātu par veselīga uztura paradumu veicināšanu.

Kas sagādāja lielākās grūtības, rakstot ZPD?

Bija grūti orientēties literatūras avotos, jo to bija daudz. Skolēni neaktīvi aizpildīja aptaujas anketas. Beigās darba apjoms bija par plašu un nācās to saīsināt. Vēlos pateikties darba vadītājai Amandai Karlovskai, kas vienmēr sniedza atbalstu neskaidrību gadījumā, piemēram, pirms valsts konferences par postera veidošanu. Atradām risinājumu caur ZOOM ekrāna kopīgošanu, lai iemācītos lietot jaunu datorprogrammu.

Šogad ZPD aizstāvēšana notika attālināti, vai tādēļ tu juties drošāk vai tomēr uztraukums bija?

Uztraukums bija liels, taču atrašanās savā istabā to mazināja. Tā kā man nepatīk uzstāties publiski, attālinātais process noteikti nāca par labu.

Vai, tiekot tālāk uz novadu, reģionu un valsti, prasības kļuva augstākas?

Bija arvien stingrākas prasības par iekļaušanos laikā. Arī kamerām bija jābūt ieslēgtām visu konferenci. Iepazīstināšana ar darbu nenotika ar prezentāciju, bet gan ar posteri, kuru izveidoju īpašā mājaslapā. Tā man bija jauna pieredze.

Ko esi ieguvusi, veicot tik lielu darbu?

Manuprāt, pats galvenais ieguvums ir pieredze šādu darbu veidošanā, kas man noderēs tālākajās mācībās un studijās. Protams, ieguvu ļoti daudz pozitīvu emociju un gandarījuma par paveikto darbu un sasniegumiem. Bez morāla gandarījuma saņēmu 50 eiro balvu par 1. pakāpes diplomu reģionālajā skatē. Papildu punkti noderēs, stājoties kādā no augstskolām.

Ko Tu varētu ieteikt skolēniem, kuri nākamgad rakstīs un aizstāvēs savus ZPD?

Nevajag uztraukties un uztvert ZPD rakstīšanu kā neiespējamo misiju. Sākumā noteikti būs apjukums, taču var palīdzēt plāns, lai labāk saprastu, kad un ko darīt. Ļoti svarīgi ir iesākt darbu savlaicīgi, lai nebūtu stresa, jo bieži vien tā tiek pieļautas kļūdas. Jāizvēlas tēma, kas pašam šķiet interesanta un saistoša. Tas palielinās iespēju gūt gandarījumu un labāku žūrijas novērtējumu.

ZPD skate

2021. gada 5. martā noritēja skolēnu ZPD Zemgales reģiona skate. Tajā ar ļoti labiem rezultātiem piedalījās 11. klases skolnieces. Agneta Āboltiņa un Alise Briede ieguva 3. pakāpes godalgu, savukārt Viktorija Kozlova un Jūlija Rumbauska – 1. pakāpes godalgu un uzaicinājumu piedalīties 45. zinātniskās pētniecības darbu valsts konferencē. 31. martā meitenes bija 551 Latvijas talantīgākā skolēna vidū un drosmīgi aizstāvēja savu pētniecisko darbu. Liels prieks par Jūliju Rumbausku, kura ieguva 3. pakāpes godalgu valsts kārtā!

ZPD skate novadā

Skolas pasākumu HDD

26. martā 5.-12. klašu skolēni dažādās interneta vietnēs varēja piedalīties viktorīnā par skolas pasākumu vēsturi “Skolas pasākumu cietais disks”. Tā bija iespēja atcerēties un pārbaudīt savas zināšanas.

Skolas pasākumu HDD
VietaSkolēnsKlase
1.Marija Fiļimonova7.a
2.Patrīcija Emīlija Arāja7.a
3.Liliāna Čulka7.a
1.Elīna Natālija Kancere9.b
2.Ieva Muciniece9.a
2.Evelīna Davidčuka9.b
3.Alita Vangale9.b
3.Alise Zaiceva9.b
3.Danielas Fedkovičas9.b
3.Līvija Līva Gernere9.b
3.Evelīna Vilka9.b
1.Alise Briede11.
2.Ieva Vaņina11.
2.Anitra Veinberga10.
3.Sandis Kārkliņš12.

Es ziemā

No 7.12.–28.02. skolā notika fotokonkurss “Es ziemā”. Dalībniekiem bija jāiesūta foto ar ziemas ainavu un pašu autoru. Gan skolēni, gan skolotāji iesniedza interesantas un radošas fotogrāfijas.

Es ziemā

Konkursu vērtēja fotogrāfi – profesionāļi: Nils Jaunsubrēns, Inguna Pola un Rolands Rudovskis.

VietaSkolēnsKlase
1.Sofija Jaskeviča1.a
2.Mārcis Liede3.b
3.Gabriela Saņuka3.b
1.Veronika Skovronska5.
2.Diāna Sinka5.
1.Nikija Majore7.a
2.Arianna Bobriševa7.a
3.Nikas Skovronskis7.a
1.Ieva Muciniece9.a
2.Agnese Iļjina9.a
3.Sanija Viļuma9.a
1.Kristīne Kuzņecova11.
2.Anita Veinberga10.
3.Jūlija Rumbauska11.

Radošo darbu konkurss

Jau ceturto gadu Jauno literātu pulciņa dalībnieki ar labiem rezultātiem piedalās Latviešu valodas valsts aģentūras radošo darbu konkursā, kas veltīts Dzimtās valodas dienai. Šīgada darba temats bija “Mans grāmatplaukta stāsts”, un vislabāk to uzrakstīt izdevās Agnetai Āboltiņai, kura vidusskolas grupā ieguva 2. vietu, un Ievai Muciniecei, kura saņēma atzinību.

Radošo darbu konkurss

Tā kā 21. februāra pasākums klātienē nenotika, balvas un goda rakstus meitenes saņēma pa pastu. Agnetas un Ievas darbi tiks publicēti grāmatā “Mans grāmatplaukta stāsts”, un tos varēs noklausīties Latvijas Radio iestudējumā aktieru lasījumā. Pagājušā mācību gada konkursa dalībnieces saņēma iepriekšējā gada grāmatu “Izstāsti man savu sapni”, kurā publicēti viņu darbi.

Radošo darbu konkurss Radošo darbu konkurss

Valentīndienas viktorīna

12. februārī Svētā Valentīna dienu Elejas vidusskolā atzīmēja ar viktorīnu, kuras jautājumus pa klašu grupām sagatavoja SL Izglītības ministrijas darbinieces – A. Āboltiņa, A. Briede un N. Majore. Viktorīnā piedalījās pārsteidzoši liels skolēnu skaits. Lūk arī rezultāti!

Valentīndiena
VietaSkolēnsKlase
1.Beāte Paula Ažēna5.
2.Emīls Jasons4.a
3.Madara Šidlauska4.a
1.Nikija Majore7.a
2.Liliāna Čulka7.a
3.Patrīcija Emīlija Arāja7.a.
1.Toms Horitončuks8.b
2.Valentīna Kozlova9.b
3.Svens Maslobojevs8.b
1.Gintas Endijs Mālkalns11.
2.Anete Emīlija Kancere12.
3.Kristīnei Kuzņecova11.

Ātrlasīšanas konkurss

Spēļu mēnesis Elejas vidusskolā noslēdzās 2. februārī ar ātrlasīšanas konkursu, kurā piedalījās 4.-12. klašu skolēni. Lasāmos tekstus un atbildamos jautājumus gatavoja SL meitenes – Ieva Vaņina un Anete Emīlija Kancere. Lielāko lasīšanas ātrumu – 204 vārdus minūtē – sasniedza Alita Vangale.

Ātrlasīšanas konkurss
VietaSkolēnsKlase
1.Evelīna Vītuma5.
2.Renārs Markuss Zuments4.a
3.Samanta Keidāne4.b
1.Anna Ļevdanska7.a
2.Unda Vanaga6.
1.Kristiāns Vītols8.b
2.Alita Vangale9.b
3.Vanessa Baldiņa9.a
1.Anitra Veinberga10.
2.Sigita Monceviča11.
2.Ieva Vaņina11.

Vktorīna par barikādēm

Atzīmējot 1991. gada trauksmainos notikumus, 22. janvārī skolēni piedalījās viktorīnā “Barikādēm-30”. Lai viktorīnai sagatavotos, 4.-7. klašu skolēni noskatījās barikādēm veltītos raidījumus televīzijā un iztaujāja vecākus, bet 8.-12. klašu skolēni vēroja dokumentālo filmu “Vēsture aiz kadra”. Sveicam uzvarētājus!

Barikādes
VietaSkolēnsKlase
1.Vilnis Hudorožko5.
1.Arianna Bobriševa7.a
2.Nikija Majore7.a
3.Nikas Skovronskis7.a
1.Ieva Muciniece9.a
2.Alita Vangale9.b
3.Elīna Natālija Kancere9.b
1.Alise Briede un Agneta Āboltiņa11.
2.Ieva Vaņina un Sigita Sirsniņa11.
3.Līva Mikaine un Sandis Kārkliņš12.a

Spēļu mēnesis

No 11. janvāra līdz 2. februārim Elejas vidusskolā notiek Spēļu mēnesis, kuru organizē skolēnu līdzpārvaldes darbinieces Ieva Vaņina un Anete Emīlija Kancere. Galda spēļu vietā šoreiz sacenšamies tiešsaistes spēlēs. Tabulā apskatāmi 12. janvāra videospēles “Crossy road” rezultāti (pa kreisi) un 19. janvāra videospēles “Color road” rezultāti (pa labi).

VietaSkolēnsKlaseVietaSkolēnsKlase
1.Samanta Vedze5.1.Evelīna Vītuma5.
2.Evelīna Vītuma5.
3.Beāte Paula Āžena5.
1.Leina Zariņa7.a1.Dāvids Kiščuks6.
2.Nikas Skovronskis7.a2.Kristaps Blukmanis7.a
3.Arianna Bobriševa7.a3.Patrīcija Emīlija Arāja7.a
1.Krists Teterovskis9.a1.Anastasija Kuzņecova9.a
2.Jānis Salcevičs9.a2.Jānis Salcevičs9.a
3.Kitija Krastenberga9.a3.Ieva Muciniece9.a
1.Kristīne Kuzņecova11.1.Kristīne Kuzņecova11.
2.Sigita Sirsniņa11.2.Sigita Sirsniņa11.
3.Agneta Āboltiņa11.3.Agneta Āboltiņa11.

26. janvārī 15:00-16:00 tiks izspēlēta videospēle Doodle Jump, bet 2. februārī 12:15-15:00 sacentīsimies ātrlasīšanā ZOOM tiešsaistē.

Spēļu mēnesis Spēļu mēnesis

Ziemassvētku fotokonkurss

No 10.-17. decembrim katrs 4.-12. klašu skolēns varēja piedalīties fotokonkursā “Iestilo Ziemassvētkus”, demonstrējot interesantu, stilīgu, vai arī smieklīgā Ziemassvētku tērpu. Labākie foto tika noteikti balsojumā pa klašu grupām.

Ziemassvētku fotokonkurss

Paldies aktīvajiem skolēniem un skolotājiem par piedalīšanos, un apsveicam uzvarētājus!

VietaSkolēnsKlase
1.4.a klases kolektīvs4.a
2.Šarlote Volksone4.a
2.Andra Lazdaskolotāja
3.Evelīna Vītuma5.
1.Nikija Majore7.a
2.Vita Cielavaskolotāja
3.Jurģis Dižpēteris7.b
1.9.a klases kolektīvs9.a
2.Samanta Evelīna Freimane8.a
1.Anna Švītiņaskolotāja
2.Vintra Dižpētereskolotāja
3.Kaspars Vanags12.a

Apmācība pirmās palīdzības sniegšanā

4. decembrī sporta stundās 5. un 6. klases skolēniem kopā ar skolotāju S. Avotu notika apmācība pirmās palīdzības sniegšanā. Apmācību veica skolas medmāsa M. Ļevdanska.

Pirmā palīdzība Pirmā palīdzība

Latvju raksti laika griežos

17. novembrī Elejas vidusskolā notika Latvijas valsts svētku atzīmēšanas pasākums, izmantojot informācija tehnoloģijas. Tas ietvēra arī videofilmas “Latvju raksti laika griežos” noskatīšanos.

Latvju raksti

Foto: dabadaba.lv

Pasākuma noslēgumā 4.-12. klašu skolēni lietotnē Kahoot piedalījās viktorīnā par latvju rakstiem. Paldies par lielo atsaucību, un sveicam laureātus!

VietaSkolēnsKlase
1.Evelīna Ivanova5.
2.Artūrs Mazūdris5.
3.Vilnis Hudorožko5.
1.Marija Fiļimonova7.a
2.Nikija Majore7.a
3.Karīna Viļuma7.a
1.Evelīna Vētra9.a
2.Sanija Viļuma9.a
3.Alita Vangale9.b
1.Ieva Vaņina11.
2.Sigita Sirsniņa11.
3.Alise Briede11.

Novada apbalvojums

Mācību pasākums mežā

13. oktobrī 9.a klases mācību diena noritēja citādi. Skolēni apguva starpdisciplināru tematu "Pētījums mežā", meža ekosistēmā nosakot koksnes krāju un sugu daudzveidību. Šis pētījums veltīts Latvijai nozīmīgā resursa – meža apsaimniekošanas iespēju izzināšanai.

Mācību pasākums mežā

Skolēni noteica mežaudžu krājas apjomus un to kopšanas gaitu. Praktiskos uzdevumus varēja atrisināt, pielietojot ģeogrāfijas, bioloģijas, matemātikas un tehnoloģiju jomas priekšmetu zināšanās un prasmes.

Mācību pasākums mežā

Pasākumu sagatavoja skolotājas M.Lazda un I.Erliha

Miķeļdiena sākumskolā

29. septembrī sākumskola svinēja Miķeļdienu. Skolēni pēc Miķeļdienas tradīcijām skandēja tautasdziesmas un ticējumus, gāja jautrās rotaļās.

Miķeļdiena sākumskolā

Uz skolas kāpnēm un dobē veidojām bagātīgu rudens ziedu un dārzeņu izstādi. Paldies visiem par jauki pavadītu laiku!

Miķeļdiena sākumskolā

Militārā tehnika Elejā

23. septembrī laukumā pie Elejas saieta nama bija izvietota NATO Slovākijas kaujas grupas militārā tehnika - tanks un divas kāpurķēžu bruņumašīnas. Klātesošās militārpersonas izrādīja arī kājnieku ieročus.

Militārā tehnika Elejā

Elejas vidusskolas skolēni ar prieku izmantoja iespēju visu aptaustīt, uzvilkt, ielīst un uzkāpt. Pasākumā piedalījās arī zemessargi, tostarp skolas absolventi.

Militārā tehnika Elejā

Olimpiskā diena 2020

18. septembrī 520 vietās norisinājās tradicionālā “Olimpiskā diena 2020”, kas pulcēja 120 000 dalībnieku no visiem Latvijas reģioniem. Arī Elejas vidusskola 10:00 izgāja laukā, lai veiktu kolektīvo rīta vingrošanu.

Olimpiskā diena 2020

Olimpisko dienu ik gadu organizē nacionālās Olimpiskās komitejas piecos kontinentos, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.

Olimpiskā diena 2020

Kā mēs braucām profesijas lūkoties

Skolēnu konkursa “Aizved klasi piedzīvojumā!” pagājušā gada uzvarēja – Elejas vidusskolas 9.a klase – devās pašu izstrādātajā tūrisma maršrutā “Kā mēs braucām profesijas lūkoties”.

Profesijas lūkoties

Elejnieki viesojās Olaines Vēstures un mākslas muzejā, LU Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētavā “Babīte”, “Annas koku skolā” un Šitake sēņu audzētavā z/s Trubenieki. Dalībniekiem vislabāk patika rododendru dārzs, jo atraktīvais gids interesanti pastāstīja par savu darbu.

Profesijas lūkoties

Annas koku skolā ekskursanti iepazina galdnieka, arborista un ainavu dizainera profesijas, bet Trubeniekos nogaršoja šitaki sēņu zupu un ar interesi noklausījās Jāņa Volksona stāstījumu par sēņu biznesu.

Dalība konkursā paplašināja skolēnu zināšanas un parādīja, cik dažādas ir profesijas un jauniešu iespējas pēc skolas pabeigšanas.

6. klase Latvijas valsts mežu ekspedīcijā

4. septembrī 6. klases skolēni apguva dabaszinības kopīgā piedzīvojumā Latvijas valsts mežu ekspedīcijā – 2 km garā izglītojošā pārgājienā ar 10 meža izziņas pieturām.

LVM pasākums

Pieredzējušu mežsaimnieku vadībā skolēni mācījās kā dabaszinībās gūtās zināšanas izmantojamas ikdienā. Veicot praktiskus un radošus uzdevumus, dalībnieki uzzināja par cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu un par mežu saglabāšanu nākamajām paaudzēm. Pēc mācībām pasākums noslēdzās ar pikniku pie ugunskura.

LVM pasākums

Zinību diena

2020./2021. mācību gadā Elejas vidusskolā izglītošanos uzsāka 315 skolēni: 97 skolēni 1.-3. klasēs "mazajā" skolā un 218 skolēni 4.-12.klasēs "lielajā" skolā.

Zinību diena

Iepriekšējā gada pasākumi

© 2024 Elejas vidusskola
Mājas lapu izstrādājis Arvis Lācis.