Elejas vidusskola


Otrdiena, 2024. gada 27. februāris.
Šodien vārda dienu svin Līva, Līvija, Andra.
POTCPSSv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
Šīs tīmekļvietnes piekļūstamība

Lai izņemtu Jums nevēlamu foto, ziņojiet par to elejasvsk@latnet.lv


2023./2024. mācību gads

Brauciens uz Zoodārzu

26. maijā Elejas vidusskolas 1. – 3. klašu grupa devās uz Rīgas Zoodārzu. Piedaloties rudens akcijā “Zoozīļuks 2021”, skolēni bija ieguvuši pateicības balvu – Zoodārza apmeklējumu.

Brauciens uz Zoodārzu

Trešklasnieki noslēdz mācību gadu

Regulāri apmeklējot nodarbības LLU baseinā, 3.a un 3.b klašu skolēni ir iemācījušies peldēt. Cerams, ka šajā vasarā sasils arī citas ūdenstilpes!

Trešklasnieki noslēdz mācību gadu

25. maijā trešklasnieki ciemojās VUGD Elejas postenī. Skolēniem bija patīkami iepazīties ar Elejas vidusskolas 2017. gada absolventu Jevgēniju Bogatirjovu (pirmais no kreisās), kurš strādā par ugunsdzēsēju.

Trešklasnieki noslēdz mācību gadu

Zaļās jostas pasākums Tērvetē

Tērvetes dabas parkā notika organizācijas “Zaļā josta” rīkotie makulatūras vācēju “Lielās balvas” svētki, kurā piedalījās arī Elejas vidusskolas aktīvākie skolēni un skolotāji.

Zaļās jostas pasākums Tērvetē

Svētku laikā dalībnieki varēja piedalīties dažādās aktivitātes un vairāk nekā 80 radošajās darbnīcās. Notika Latvijas Valsts mežu rīkotās olimpiādes fināls. Īpašā skatuves programmā uzstājās triku meistars Toms Felkeris un pianists Matīss Repsis.

Zaļās jostas pasākums Tērvetē

Erasmus+ projekts Elejā

No 2. līdz 6. maijam Elejas vidusskolā viesojās Erasmus+ projekta "European Forest Young Keepers" skolēni un pedagogi no Francijas, Grieķijas un Rumānijas, lai iepazītu meža resursus un to izmantošanas iespējas.

Erasmus+ projekts Elejā

Nedēļas garumā, iesaistoties Elejas skolēniem un pedagogiem, viesi pabija Tērvetē, Ķemeros un Siguldā, kur apzināja meža bagātības – floru un faunu, rekreācijas iespējas un meža izejvielu ieguvi. Meža loma tika aplūkota arī no parku un dārzu viedokļa. Dalībnieki izpētīja franču dārzus Rundāles pilī, angļu dārzus Elejas pils parkā un meža ainavu parku Tērvetē.

Erasmus+ projekts Elejā

Pie Elejas vidusskolas komandas meklēja 5 augus, kas sastopami arī pie viņiem, un stāstīja par šo augu nozīmi. Nodarbības “Zaļajā skolā” Tērvetē organizēja LVM darbinieki. Ķemeru tīreļa takā skolēni veica pētījumu par purvu un no kūdras izgatavoja dabas veidojumus. Ārzemniekus sajūsmināja Valguma pasaules apmeklējums, kur tika izmēģinātas Mākslas taka un Baskāju taka. Skolēni izzināja Latvijas kultūru un vēsturi, apmeklējot Siguldu un Turaidas muzejrezervātu, Vecrīgu un Jelgavu. Ciemiņi iepazinās ar latviešu paražām, iecienītajiem ēdieniem, mūziku un tautas deju.

Projekts Grieķijas Krētas salā

No 4.–8. aprīlim Elejas vidusskolas komanda piedalījās projektā "European Forest Young Keepers" Grieķijas Krētas salā, lai iepazītu klimata ietekmi uz meža ekosistēmu un salas kultūrvēsturisko mantojumu.

Projekts Krētā

Pirmajā dienā komandas parādīja savas prezentācijas, kam sekoja ekskursija pa Retimnas pilsētu grieķu skolēnu – gidu pavadībā. Otrajā dienā notika ekskursija uz lielāko salas pilsētu Heraklionu, lai iepazītu seno Mīnojiešu kultūras pērli – Knosas pili. Turpinājumā skolēni apskatīja pilsētas centrālo daļu, apmeklēja muzejus un izbaudīja vietējo kolorītu. Trešajā dienā bija nodarbība vides izglītības centrā, kur skolēni noklausījās lekciju par klimata ietekmi uz mežu ekosistēmu. Praktiskās nodarbības laikā bija jāatrod atbildes uz būtiskiem jautājumiem par cilvēka un meža savstarpējām attiecībām. Pēcpusdienā dalībnieki apskatīja Hanijas pilsētu. Ceturtajā dienā skolēni devās ekskursijā uz Kourtaliotiko aizu un Preveli mežu, kurā palīdzēja gājēju taku attīrīt no palmu lapām. Vakarā notika kolektīvs izklaides pasākums, kurā vietējie jaunieši demonstrēja savas muzicēšanas un tautas dejas prasmes. Skolēnu ģimenes iepazīstināja ar tradicionālajiem grieķu ēdieniem.

Pēdējā dienā skolēni darba grupās aprakstīja sugu daudzveidību un gatavoja plakātu, lai parādītu būtiskāko Krētas augu. Pēc izvērtējuma skolēni uzzināja par meža vēsturisko attīstību no ģeoloģiskā viedokļa, piedalījās koka stādīšanā pie skolas un parkā marķēja kādu koku ar aprakstu un nosaukumu.

Projekts Krētā

Projekts Francijā

Elejas vidusskolas Erasmus+ projekta "Jaunieši, Eiropas mežu aizbildņi" komanda devās uz Franciju, lai satiktos ar saviem partneriem, pastāstītu par paveikto un piedalītos dažādās aktivitātēs.

Projekts Francijā

Pirmajā mobilitātes dienā iepazināmies ar partnervalstu komandām, prezentējām savu skolu un novadu, ka arī pastāstījām par mežu attīstību Latvijā un vērojām citas prezentācijas.

Projekts Francijā

Nākamajā dienā dalībnieki devās uz piepilsētas mežu, lai izpētītu urbānā meža augšanas vidi un piedalītos aktivitātēs, lai izprastu, kā integrēt mežu pilsētas ikdienā.

Projekts Francijā

Intensīvā darbā nemanot paskrēja vēl divas projekta dienas. Trešdien devāmies pētīt Lemānas piepilsētas mikrorajonus, lai uzzinātu, kā tur realizē projektu "Mežs ienāk pilsētā" un kā iedzīvotāji apzaļumo māju pagalmus. Pēcpusdienā skolēni piedalījās radošajās darbnīcās, gatavojoties Meža dienai.

Projekts Francijā

Ceturtdienas interaktīvajās nodarbībās uzzinājām par Francijas Luāras reģiona mežiem un to iemītniekiem. Vēlāk projekta dalībnieki izmēģināja galda spēles, kas izgatavotas no koka. Pēcpusdienā iestādījām 16 kokus. Vēl tikai viena diena, lai izvērtētu padarīto, atvadītos no partnervalstu komandām un dotos mājup!

Projekts Francijā

Elejnieki ZPD skatēs

Šajā mācību gadā vidusskolēni ir rūpīgi pastrādājuši un veiksmīgi startējuši novada ZPD skatē. Tiesības prezentēt savus darbus reģionālajā skatē, kurā piedalījās jaunieši no Zemgales un Vidzemes, ieguva 6 skolēni. Jauniešiem veicās ļoti labi, un trīs no viņiem - L.Saliņa, R.Silvanovičs un A.Veinberga - 25. martā piedalījās ZPD valsts posmā, kurā Liene Alise ieguva II pakāpi, bet Anitra - III. Paldies jauniešu darbu vadītājiem!

ZPD reģiona skates laureāti

Sirdsskolotājs Oskars

Žurnāla Skola un Ģimene marta numurā publicēts raksts par Sirdsskolotāju - Elejas vidussskolas sākumskolas klašu sporta skolotāju Oskaru Tananu-Lejavu.

Oskaru akcijai pieteica kolēģe Marianna Madžule, kura rakstīja: "Cilvēcība, pozitīvisms, miers ir tas, kā mums pietrūkst citos un arī noteikti sevī. Skolotājs var mācīt skolēnu nez kādām metodēm, bet galvenais ir viņa izrādītā cilvēcība. Jo bērniem vajag daudz mīlestības. Skolotājs Oskars tāds ir – cilvēcīgs, enerģisks, pozitīvs un saprotošs."

Iepazīstoties ar Oskaru, uzzinājām daudz interesanta par viņa sporta stundām. Piemēram, stundās bērni aicināti izdomāt supervaroņu vingrinājumus. Bet kāda bija skolotāja pieredze attālinātajās mācībās? Oskars atzina: "Mūsdienās bērniem bieži vien mājās nekā nav: bumbas nav, lecamauklas nav. Tad jādomā, kā radīt sporta inventāru no tā, kas tomēr ir. Sadarbojāmies ar skolotāju, kas māca dizainu un tehnoloģijas, sūtījām bērniem uzdevumus, un viņi veidoja, piemēram, līdzsvara dēli vai bumbas no zeķēm."

Sirdsskolotājs Oskars

Jaunsargu pasākums

Elejas vidusskolas jaunsargi instruktora Ē.Grinevica vadībā 3. martā piedalījās O.Kalpaka pirmās kaujas atceres pasākumā Nīkrāces pagasta "Lēnās".

Jaunsargu pasākums

Elejas regbistu panākumi

Noslēdzies Jelgavas novada sporta laureātu godināšanas pasākums. Latvijas Jaunatnes čempionātā regbijā elejnieki ieguva 2. vietu U10 un U12, bet 1. vietu - U14 un U18 vecuma grupās. Latvijas izlasē startēja Agnese Iļjina, Vanessa Baldiņa, Vadims Ņikiforovs un Roberts Valts Bartkevičs.

Elejas regbistu panākumi

Galda spēļu mēnesis

Elejas vidusskolā no 11. janvāra līdz 3. februārim norisinājās galda spēļu mēnesis. Tajā piedalījās skolēni no 4.-12. klasei un skolotāji. Skatīt rezultātus

Spēļu mēnesis

Labbūtības ceļakartes projekts

Nedēļu pēc skolēnu līdzpārvaldes dalībnieku apmācības semināra tie jau devās klasēs, lai vadītu pašu izveidotās nodarbības par iecietība, toleranci un mobingu Elejas vidusskolā.

Līdzpārvaldes aktivitātes

Nodarbībās SL darbinieki lika skolēniem aizdomāties par mobinga esamību un to, cik iejūtīgi un toleranti esam pret apkārtējiem. Apmācāmie skolēni varēja izdzīvot gan upura, gan varmākas lomu, kā arī izprast mobinga cēloņus un sekas. Katra klase izveidoja noteikumus, ko apņemas turpmāk ievērot. Tie būs izlasāmi klašu telpās.

Skolas vides labiekārtošanas projekti

Kopš 15. novembra Elejas vidusskola piedalās "Sabiedrība par atklātību – Delna" projektu konkursā "Skolēnu līdzdalības tīkls: līdzdalīgā budžetēšana". Projekta mērķis ir iesaistīt skolēnus lemšanā par skolas budžeta izlietojumu, par lēmumu uzraudzību un atklātību.

Projektu konkurss

Idejas realizēšanai Elejas vidusskola piešķīra 1000 eiro. Savu projektu varēja iesniegt 13-19 gadus sasniegušie skolēni. Skolas vides labiekārtošanas projektus 3. decembrī attālināti prezentēja Ieva Muciniece no 10. klases un Anitra Veinberga no 11. klases. Uzvarētāju noteiks balsošana, un šis projekts skolā tiks īstenots.

Projektu konkurss

Skolēnu līdzpārvaldes aktivitātes

Elejas vidusskolas skolēnu līdzpārvaldes pārstāvji – Ieva Vaņina, Gints Endijs Mālkalns, Nils Elans Logins un Nikija Majore piedalījās Zemgales reģiona skolēnu apmācībās, lai stiprinātu emocionālo kompetenci.

Mācībās tika izstrādāta “Labbūtības ceļakarte” – labsajūtas celšanas plāns savas skolas kopienai. Elejnieki iekļuva 150 skolu sarakstā, kas saņems finansējumu un varēs šo projektu īstenot.

SL mācības

Skolēnu līdzpārvalde piedalījās mācības klases kolektīva saliedēšanā kopā ar centra “Marta” treneri – Madaru Kanastu un mākslas terapeiti Sindiju Meluškāni. Līdz decembra beigām SL skolā vadīs nodarbības par mobingu un tolerantu vidi klases kolektīvā.

Projekts Spānijā

Elejas vidusskolas 6 skolēni un 2 skolotājas piedalījās Erasmus+ projekta "European forest young keepers" mobilitātes C1 norisē Spānijā. Notika ekskursijas un mācību aktivitātes, lai izzinātu vietējo bioloģisko daudzveidību.

Erasmus+ Spānijā

Mobilitātes norises vieta bija Zafras pilsētiņas apkaime un teritorija līdz pat Portugāles robežai. Tā atrodas Badajozas provincē Spānijas DR. Šī pilsētiņa augsto Sjerra de Kastella kalnu pakājē ir kā “mazā Seviļa”.

Mobilitātes laikā iepazinām šī apvidus dabas, kultūras un vēstures īpatnības. Redzējām Cornalvo dabas parku, UNESCO kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstā iekļauto Meridas pilsētu. Braucām ar kuģīti pa Tajo – robežupi ar Portugāli, kas ir UNESCO biosfēras rezervāts. Apmeklējām Los Barruecos akmeņu lavas krāvumus, un vērojām augu un dzīvnieku valsti.

Erasmus+ Spānijā

Skolēniem tika organizēts orientēšanās pasākums Monfrague nacionālajā parkā, kura laikā jaunieši iepazinās ar sugu daudzveidību, mācījās atšķirt augus un dzīvniekus pēc to raksturīgajām pazīmēm.

Tā kā šo teritoriju vēsturiski apdzīvoja arābi, tad līdz mūsdienām ir saglabājušās daudzas arābu un seno romiešu arhitektūras iezīmes, kuras aplūkojām Caceres, Meridas, Trujillo pilsētās. Ļoti interesanti iespaidi tika gūti Vostellas modernās mākslas muzejā.

Skolotāju diena

1. oktobrī Elejas vidusskolā tika atzīmēta skolotāju diena – šoreiz neierastos apstākļos Z/S Blūdži, kas plašāk zināma kā Mālkalnu sēta. Skolotāji noskatījās dramatiskā pulciņa skolotāju dienai veltīto izrādi, fotografējās īpaši iekārtotajā fotostūrī, kā arī baudīja namamātes Ināras Mālkalnes gardos sierus, konservējumus, pašcepto maizi, putraimdesas un nepārspējamo viesmīlību.

Skolotāju diena Skolotāju diena Skolotāju diena

Arī skolēnu līdzpārvalde un pagasta pārvaldes vadītājs Ingus Zālītis bija sagatavojuši garšīgus pārsteigumus. Īpašs paldies Ināras Mālkalnes piesaistītajiem sponsoriem – Lolitai Dugei, Jānim Volksonam un Sanitai Indrikai.

12. klases mācību pasākums

24. septembrī 12. klase izbaudīja īsti starpdisciplināru un aizraujošu mācību dienu. Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros noskatījās filmu "Pilsēta pie upes" kinoteātrī Forum Cinemas, bet pēc tam līdzīgos notikumos piedalījās paši, uz savas ādas izbaudot kara apstākļus un tajos veicot sarežģītu uzdevumu, izlaušanās spēlē Escapetown.

Escapetown

Ozolzīles Rīgas Zoo

Elejas vidusskolas 1.-3. klase atsaucās Rīgas Zooloģiskā dārza aicinājumam vākt ozolzīles. Kopā tika savākti 337 kg. Liels paldies Vītolu ģimenei, kas nogādāja zīles Zoodārza dzīvniekiem.

Zīles ZOO

Skolas somas pasākums Turaidā

29. septembrī 9.b un 10. klase programmas "Latvijas Skolas soma" ietvaros apmeklēja Turaidas pils muzejrezervātu, kurā orientēšanās spēles "Tūkstošgades stāsts" laikā vairoja klases saliedētību.

Turaida

Vēlāk skolēni devās uz Krimuldas novada "Aučiem", lai izlaušanās spēlē "dr. Haagana slepenais ziņojums" atšifrētu Firovam adresēto telegrammu.

Olimpiskā diena

24. septembrī mūsu skolā notika Olimpiskā dienā. No paša rīta visas klases skolas pagalmā veica Olimpiskās dienas vingrojumu kompleksu "Mēs esam sportiņā". Turpinājumā aktīvākie skrējēji piedalījās krosa sacensībās.

Olimpiskā diena

Piektklasnieki Cinevillā

“Latvijas skolas somas” projekta ietvaros 13. septembrī Elejas vidusskolas 5.a un 5.b klase devās uz Tukuma novadu, lai piedalītos mācību nodarbībā kinopilsētiņā “Cinevilla”.

Cinevilla

Ļoti laba, atraktīva, zinoša un asprātīga gida vadībā iepazinām kino radīšanas aizkulises. Visvairāk skolēniem patika filmēšanas process, fotoorientēšanās spēle un pārsteidzoši atdarinātie celtniecības materiāli dekorācijās.

Cinevilla

Meža ekspedīcija

10. septembrī 6. klase devās LVM “Meža ekspedīcija”. Trīs stundās mēs uzzinājām, kā aug mežs, kā kopj mežu, kāpēc to cērt un kā to atjauno. Iemācījāmies noteikt augsnes skābumu, koku augstumu un to vecumu. Visvairāk mums patika pārvarēt grāvjus un būvēt tiltu. Pasākumu noslēdzām ar pikniku.

LVM meža ekspedīcija LVM meža ekspedīcija

Iepriekšējā gada pasākumi

© 2024 Elejas vidusskola
Mājas lapu izstrādājis Arvis Lācis.