Elejas vidusskola


Svētdiena, 2024. gada 14. jūlijs.
Šodien vārda dienu svin Oskars, Ritvars, Anvars.
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Šīs tīmekļvietnes piekļūstamība

Lai izņemtu Jums nevēlamu foto, ziņojiet par to elejasvsk@latnet.lv


2023./2024. mācību gads

Sekmīgāko skolēnu ekskursija

Elejas vidusskolas 4.-12. klašu skolēni, kuri liecībā saņēmuši vērtējumus ballēs 7 un augstāk, 8. jūnijā devās ekskursijā uz Ventspili, kur apmeklēja Zinātnes centru “Vizium”. Skolēni novērtēja 80 interaktīvus eksponātus, kas veltīti fizikai, ķīmijai un citām dabaszinātnēm. Dienas turpinājumā ekskursanti iepazinās ar Ventspils arhitektūru un vēsturi, kā arī vēroja skatus no pilsētas mola.

Sekmīgāko skolēnu ekskursija

Literārais žurnāls "Ziedu putekšņiem aplipis vārds"

Kopš iepriekšējā literārā žurnāla publiskošanas pagājis krietns laiks. Šajā laikā visi piedzīvojām kaut ko pilnīgi jaunu pasaules vēsturē – pandēmiju. Lai domas nepazustu Visumā, tās pierakstījām savā jauno literātu izveidotajā “Pandēmijas dienasgrāmatā”. Nu ļaujam arī jums tajās ieskatīties. Lasīt žurnālu

Literārais žurnāls

Elejnieki apmeklē Pasaules čempionātu hokejā

22. maijā 40 Elejas skolēni no 5a, 8a, 8b, 9a, 9b, 11. un 12. klases Ineses Grigaļevičas un Mariannas Madžules vadībā devās uz Rīgu baudīt lielo hokeju. Tas kļuva iespējams, pateicoties akcijai – skolēnu grupām apmeklēt kādu no 11 spēlēm par īpašo biļetes cenu – EUR 12.

Elejnieki apmeklē Pasaules čempionātu hokejā

Elejnieki ar atbilstošiem karodziņiem un skaļām balsīm centīgi atbalstīja Kanādas izlasi. Varbūt tieši tas palīdzēja kanādiešiem nezaudēt jau spēles pamatlaikā. Tomēr pēcspēles metienu sērijā negaidītu uzvaru guva Norvēģija.

Zaļās jostas svētkos

Aktīvākie Elejas vidusskolas makulatūras un bateriju vākšanas konkursa "Tīrai Latvijai!" dalībnieki piedalījās ikgadējos Zaļās jostas Lielas balvas svētkos, kas 26. maijā norisinājās Tērvetes dabas parkā. Klātesošie varēja piedalīties vairāk nekā 100 dažādās radošajās darbnīcās, demonstrējumos un sportiskās aktivitātēs.

Zaļās jostas svētkos

Konkursā laurus plūc Elejas jaunieši

Zemgales reģiona izglītības iestāžu popielas konkursā, ko Īslīces kultūras namā rīkoja Bauskas novada biedrība «Laiks jauniešiem», piedalījās septiņas bērnu un jauniešu komandas. Žūrija trešajā vietā ierindoja Elejas vidusskolas skolēnu šovu «Capybara», dziesma «Shake it off».

Popiela

Konkursā uzvarēja un apliecinājuma «čeku» par 300 eiro ieguva Elejas vidusskolas 9.a klase, kas atveidoja animācijas filmas-mūzikla «Enkanto» stāstu, izmantojot «Emmy», «GRAMMY» un «Tony Award» godalgotā Lina Manuela Mirandas dziesmu «We Don’t Talk About Bruno». Šovā piedalījās visa klase – 16 jauniešu. Viņu stāsts pārliecināja, katram dalībniekam dots skaidrs uzdevums. Pārdomāta horeogrāfija, tērpi. Uzveduma režisore klases vecākā – Nikija Majore. Kā pastāstīja skolēni, Elejas vidusskolā ik gadu tiek rīkoti popielas konkursi, mācību iestādē šogad uzvaru guvusi 8.b klases «Capybara» komanda, nu 9.a braukusi uz Īslīci, lai revanšētos, kas arī izdevās.

Popiela

Elejnieku uzstāšanās skatāma no ieraksta 19:20 un 35:20 minūtēm šeit

Eiropas Rakstnieku diena

27. martā Elejas vidusskolas 10.-12. klase piedalījās jaunajā Eiropas Komisijas iniciatīvā "Eiropas Rakstnieku diena". Skolā viesojās un fragmentus no savām apgādā "Jumava" izdotajām grāmatām lasīja mūsu skolas absolvente Inguna Pranka. Turpmāk iniciatīvu iecerēts organizēt katru gadu marta pēdējā pirmdienā.

Eiropas Rakstnieku diena

Lekcija par finanšu pratību

No 20. līdz 26. martam Latvijā un pasaulē notika “Finanšu pratības nedēļa 2023”. Tās ietvaros Latvijas Bankas darbinieki devās uz izglītības iestādēm, lai ar skolēniem runātu par ieguldījumiem, to veidiem, riskiem un drošību. Lekciju mērķis bija skaidrot kriptoaktīvu, NFT un akciju ieguldījumu izmanošanas būtību. Elejas vidusskolā 23. martā viesojās Latvijas Bankas vecākais uzraudzības eksperts Ģirts Dubkēvičs.

Finanšu pratība

Izstāde "Skola 2023"

4. martā Elejas vidusskolas 33 jaunieši devās uz Ķīpsalas izstādi “Skola2023”, lai iepazītos ar Latvijas profesionālo un augstāko izglītības iestāžu piedāvājumu. Stendos notika arī praktiskie demonstrējumi. Iepazīstot Stradiņu zobārstniecības programmu, klātesošie varēja saplombēt zoba modeli un iegūt to kā suvenīru. Armijas pārstāvji ļāva izmēģināt ekipējumu, neatliekamā medicīniskā palīdzība mācīja sniegt pirmo palīdzību, policijas pārstāvji demonstrēja tuvcīņas paņēmienus.

Skola2023

Pēc pasākuma skolēni atzina, ka tas palīdzēs viņu karjeras izvēlē nākotnē. Visiem patika komunicēt ar studentiem un uzzināt viņu viedokli. Dažiem skolēniem izvēlētajā profesijā tomēr skolu piedāvājums bijis par mazu.

Palīdzība ķepaiņiem

Dzīvnieku aizsardzības biedrība "TUTTI palīdzība dzīvniekiem" izsaka lielu paldies Elejas vidusskolas 1.-3. klašu ķipariem par sirdsilto akciju - atbalstīt ķepaiņus svētkos!

Palīdza dzīvniekiem

Projekts Rumānijā

16. oktobrī Elejas vidusskolas komanda no Erasmus + projekta "Jaunieši, Eiropas meža aizbildņi" devas uz Brašovu Rumānijā, lai noslēdzošajā projekta mobilitātē satiktos ar Francijas, Grieķijas un Spānijas komandām.

Projekts Rumānijā

Pirmdien iepazināmies ar rumāņu partneru skolu, prezentējam savu pētījumu par Latvijas mežu saistību ar tūrismu un mākslu, vērojām citu valstu komandu prezentācijas. Pēcpusdienā skolēni izzināja Brašovu, piedaloties pilsētas rallijā. Tā laikā bija jāatbild jautājumi par Rumānijas vēsturi, kultūru un tradīcijām.

Projekts Rumānijā

Otrdien projekta dalībnieki devas uz Brašovas universitātes Meža fakultāti, lai iepazītu mācību procesu un apskatītu studentu darbus: modernas un restaurētas mēbeles, muzikālos instrumentus un sadzīves priekšmetus. Brašovas filharmonijā noklausījāmies stīgu kvarteta koncertu.

Projekts Rumānijā

Trešdien kalnu ciematā Drumul Carului piedalījāmies radošajā darbnīcā, lai iepazītos ar Karpatu tautas ornamentiem un gleznojumiem uz mājām un sadzīves priekšmetiem. Paši apgleznojām atslēgu plauktiņu. Mājupceļā apmeklējām Transilvānijas Branas pili, kurā pēc nostāstiem dzīvojis grāfs Drakula. Brauciena laikā vērojām skaistas kalnu ainavas.

Projekts Rumānijā

Ceturtdienas rītā skolēni strādāja komandās, meklēja informāciju un to apkopoja, izmantojot dažādus digitālos rīkus. Veidojām 5 dažādās prezentācijas: Meža dzīve, Mežs un krāsas, Mežs un pilsēta, Ceļš no meža līdz mākslai un Meža mozaīka.

Projekts Rumānijā

Skolēnu līdzpārvaldei jauns prezidents

Par jauno skolēnu līdzpārvaldes prezidentu demokrātiskā procesā tika ievēlēts 12. klases skolēns Artūrs Klastausks, kurš pārspēja Anitru Veinbergu. No balsstiesīgajiem vēlētājiem nobalsoja 87% - 23 balsis tika atdotas Anitrai, bet 36 balsis Artūram.

SL prezidents

Elejas šahisti cīnās Lietuvā

17. septembrī skolas šaha pulciņš piedalījās sacensībās Jonišķos. Turnīrs ietilpa starptautiskās Baltu vienotības dienas pasākumos. Mūsējos uzaicināja vietējā šaha kluba treneris, kurš par šahistu esamību Elejā uzzinājis no skolas mājaslapas.

Turnīrs Jonišķos Turnīrs Jonišķos

Latviju pārstāvēja Matīss Lielcepurs, Aivis Brūvelis, Rihards Valdeņš, Jānis Tumovs un viens jelgavnieks. Pārējie 14 bija no trim Lietuvas pilsētām. Skolēni un pieaugušie sacentās kopējā grupā, pēc Šveices sistēmas izspēlējot 7 kārtas ar apdomas laiku 10 minūtes+5 sekundes. Labākos rezultātus kopvērtējumā uzrādīja skolotājs Jānis – 3. vieta un Rihards – 8. vieta (otrais no skolēniem).

Turnīrs Jonišķos

Uzziņai: Šveices sistēmā katrā partijā "sapāro" šahistus ar vienādu rezultātu; +5 sekundes nozīmē uzkrāt apdomas laiku, ja gājienus izdara ātrāk un ir atbilstošs šaha pulkstenis. Jonišķu šaha klubs atklāts pirms gada un tiek finansēts, pateicoties privātajai iniciatīvai.

Valodu nometne Slovākijā

3. septembrī Elejas vidusskolas 18 skolēni no astotajām un devītajām klasēm ar autobusu devās uz Slovākiju, lai piedalītos angļu valodas nometnē "International Village". Svētdienas rītu veltījām Krakovas apskatei, bet vakarā bijām galapunktā un iekārtojamies kalnu viesnīcā. Sākās iepazīšanās ar dalībniekiem no Polijas un Čehijas.

Valodu nometne Slovākijā

Angļu valodas skolotāja Inese Grigaļeviča

Katru dienu bija intensīvas svešvalodas apguves nodarbības ASV, Dienvidāfrikas un Urugvajas skolotāju vadībā. Pēcpusdienās notika sportošana, galda spēles, dejas, pārgājieni, stila nodarbības un peldēšana. Savas valsts prezentēšanas laikā cienājām ar mums raksturīgajiem ēdieniem un nobaudījām arī citu komandu piedāvāto. Viktorīnā par dalībvalstīm Elejas komanda ieguva 1.vietu un balvu - sienas pulksteni ar nometnes simboliku.

Ceturtdien visu dienu pavadījām Augstajos Tatros. Ar pacēlāju palīdzību nokļuvām 1751 m augstumā un devāmies pārgājienā pa kalnu takām. Bijām sajūsmā no elpu aizraujošiem kalnu skatiem. Redzējām ūdenskritumus un padzērāmies no kalnu strauta. Vakaros spēlējām biljardu, dejojām diskotēkā, uzstājāmies karaoke un skatījāmies filmas. Šī bija vienreizēja, neaizmirstama, interesantu notikumu piepildīta nedēļā!

Valodu nometne Slovākijā

Meža ekspedīcija

6. septembrī abas sestās klases piedalījās LVM organizētajā pasākumā “Meža ekspedīcija”, kas norisinājās Ķekavas novada Tomē.

Meža ekspedīcija

Skolēni uzzināja par meža apsaimniekošanu un resursu izmantošanu. Skolēni praktiski un teorētiski darbojās 10 stacijās. Visiem patika pēdējais uzdevums, kurā tikai no īsiem dēlīšiem vajadzēja salikt tiltu upes šķērsošanai.

Meža ekspedīcija

Zinību diena Elejas vidusskolā

1. septembrī skolas pagalmā 1.-12. klašu skolēni, vecāki, skolas darbinieki un viesi pulcējās Zinību dienas pasākumā. Karogus svinīgi pacēla ZPD valsts skates laureātes L.A. Saliņa un A.Veinberga, kā arī regbija zvaigzne A.Iļjina. Skolas saimē tika uzņemti 35 bērni divās pirmajās klases.

Noskanot pirmajam zvanam, 4.-12. klases devās uz klases stundām "lielajā" skolā, bet pārējie uz "mazo" skolu, kur notika Lietuvas ielas 34 teritorijas labiekārtošanas projekta noslēguma prezentācija un jaunā sporta laukuma izmēģināšana.

Zinību diena

Iepriekšējā gada pasākumi

© 2024 Elejas vidusskola
Mājas lapu izstrādājis Arvis Lācis.