Elejas vidusskola


Trešdiena, 2024. gada 12. jūnijs.
Šodien vārda dienu svin Nora, Ija, Lenora.
POTCPSSv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Šīs tīmekļvietnes piekļūstamība

Lai izņemtu Jums nevēlamu foto, ziņojiet par to elejasvsk@latnet.lv


2023./2024. mācību gads

Es un ES

Mūsu projekts tuvojas noslēgumam. 21. maijā notika pasākums "Es un ES", lai atcerētos projekta laikā paveikto. Klasēm tika dots uzdevums sagatavot prezentāciju par vienu no partnervalstīm. Bērni stāstīja, deklamēja dzejoļus, dziedāja dziesmas, rādīja skečus un dejoja. No Eiropas valstīm atvestajiem suvenīriem tika sarīkota izstāde. Pasākums noslēdzās ar lielo Eiropas spēli, kurā bērni apliecināja projektā iegūtās zināšanas. Visi jutās priecīgi un gandarīti par paveikto.

Es un ES

Īpašs viesis mūsu skolā

Pasākuma "Saudzēsim dabu!" mērķis bija pievērst skolēnu uzmanību atkritumu šķirošanai un materiālu otrreizējai pārstrādei. Lai skolēnus motivētu darboties šajā jomā, 23. aprīli pie mums ieradās īpašais viesis – SIA "Zaļā josta" dabas draugs Ezītis Jostiņš. Viņš mācīja bērniem, kāpēc un kā pareizi šķirot atkritumus, demonstrēja izglītojošas filmiņas un piedalījās jautrās rotaļās. Pasākuma laikā bērni rādīja no nevajadzīgām lietām veidotu darbiņu izstādi "Iedves otro elpu!". Ezītis Jostiņš bija sajūsmā par Elejas zinošajiem un prasmīgajiem bērniem.

Īpašs viesis mūsu skolā

Izglābsim Latvijas kokus

No novembra līdz aprīlim "mazajā" skola norisinājās makulatūras vākšanas akcija, kurā skolēni sacentās par čaklākā makulatūras vācēja titulu. 733 makulatūras kilogrami tika aizvesti uz Līgatnes papīrfabriku. Aivis Brūveris no 2.a klases savāca 22,2 kg, Laura Daļinkēviča no 1.a klases – 64,5 kg un Kristers Balcers no 4.a klases – 75,7 kg. Paldies visiem, kas atbalstīja šo pasākumu!

Izglābsim Latvijas kokus

Spēks, veselība un skaistums ir pienā

Comenius projekta klases piedalījās mācību ekskursijā Z/S "Rudeņi", kas atrodas Sesavas pagasta Bērvircavā. Liellopu fermā bērni vēroja govju barošanu un slaukšanu. Klātesošie iepazinās ar krējuma, sviesta un biezpiena iegūšanu, un šos piena produktus arī nogaršoja. Noslēgumā bērni pārbaudīja zināšanas konkursā "Piena ceļš".

Projekta dalībnieki vēlāk devās uz Z/S "Līcīši" un SIA "Buku audzētava". Ekskursijas laikā bērni uzzināja faktus par kazu dzīvi fermā un nogaršoja kazas piena produktus. Buku audzētavā skolēni vēroja staltbriežus, dambriežus un muflonus.

Spēks, veselība un skaistums ir pienā

Jauns uzdevums – pētīt dzīvniekus

21. janvārī "mazajā" skolā starptautiskā projekta Comenius ietvaros notika pasākums "Dzīvnieku pasaule". Gatavojoties šim pasākumam, 1.a, 2.a un 4.a klases skolēni kopā ar saviem vecākiem pētīja dažādus dzīvniekus un to dzīves vidi, veidoja plakātus un maketus. Pasākuma laikā bērni prezentēja savus darbus un iepazīstināja ar visu, ko viņi uzzināja. Pasākumā piedalījās arī īsti dzīvnieki – suņi, kaķi, truši, degu un sesks. Bērni atnesa tos uz skolu, lai parādītu un pastāstītu mums par saviem mīluļiem. Dalībnieki minēja mīklas, pildīja uzdevumus un aktīvi iesaistījās spēlēs. Pasākumā valdīja prieks un gandarījums par paveikto!

Jauns uzdevums – pētīt dzīvniekus

Ziemas sagaidīšana

Rudens beigās sākumskolas klases piedalījās izstādē "Mana skaistā Latvija". Skolēni, vecāki un skolotāji veidoja savas dzimtenes karti no dažādiem materiāliem. Tika uzsākta makulatūras vākšanas kampaņa, kas noslēgsies mācību gada beigās.

28. novembrī skolā viesojās Tērvetes dabas parka lektore, kas interaktīvi iepazīstināja ar Latvijas meža dzīvnieku uzvedību dažādos gadalaikos. Skolēni varēja skatīt dzīvnieku pēdu nospiedumu attēlus, kā arī izbāzeņus un zvērādas.

Tuvojoties Ziemassvētkiem, projekta klases veidoja pasaku meža stūrīti ar pašdarinātiem kokiem, krūmiem un dzīvniekiem. Tajā netrūka arī noslēpumainu gaismiņu, sniegavīru un apsnigušu eglīšu. Skolēnu un skolotāju gatavotās Ziemassvētku apsveikuma kartiņas jau ir ceļā pie mūsu ārzemju partneriem četrās valstīs. Lai viņiem jauki svētki!

Ziemas sagaidīšana

Komandējums uz Birmingemu

No 2013. gada no 12. oktobra līdz 19. oktobrim Birmingemā notika Mūžizglītības programmas Comenius skolu partnerības "Green Ribbon Europe – Children in Europe Discover Nature" kārtēja darba sanāksme, kurā piedalījās skolotāji no Turcijas, Apvienotas Karalistes, Latvijas un Zviedrijas. No Elejas ceļojumā devās I.Grigaļeviča, V.Korotkova un skolas direktore S.Balode.

Sanāksmē partneri atskaitījās par projekta programmas izpildi. Dalībnieki apmainījās idejām un prezentēja bērnu darbus. Iepazināmies ar Anglijas izglītības sistēmu, apmeklējām partnerības bērnu dārzu, kā arī St Benedict’s School, Waverly Secondary School un Meadow First School. Tajās skatījām nodrošinājumu ar mācību līdzekļiem, mācību darba organizāciju, un skolu tradīcijas. Apstiprinājām turpmākās darbības plānu līdz 2014. gada martam un vienojāmies, ka nākamā sanāksme notiks Ankarā – Turcijā.

Pasākums ietvēra arī ekskursiju pa pilsētu, muzeja un jaunās bibliotēkas apmeklējumus, kā arī izbraucienu pa kanāliem. Birmingema ir skaista un savdabīga, un apbūra mūs ar savu vēsturi un arhitektūru.

Birmingema

Projekta aktivitātes turpinās

Septembrī ienākot mazās skolas pagalmā, daudzi jutās pārsteigti par zālītē izvietotajiem ziedu paklājiem, ko veidoja projekta klašu bērni kopā saviem vecākiem. No rudens ziediem tika radīti kukaiņi – mārīte, tauriņš un bite.

4.a klase ar skolotāju D. Peipiņu bioloģijas kabinetā Veltas Smolovas vadībā pētīja kukaiņus. Skolēni praktiski varēja izmēģināt mūsdienīgas interaktīvas mācīšanās metodes un tehnoloģijas. Mājasdarbos skolēni izgatavoja skudru modeļus, kas tika izvietoti lielajā skudru pūznī. To palīdzēja uzbūvēt 2.a klases skolēna Aivja Brūveļa mamma.

Klases rīkoja arī prezentācijas, kuru laikā iepazīstināja klausītājus ar kukaiņa pētījuma rezultātiem. Viens no uzdevumiem bija no pārtikas produktiem pagatavot "apēdamu kukaini". Turpinājumā notika mīklu konkurss, stafetes, apbalvošana un "kukaiņu" degustēšana.

Projekta aktivitātes turpinās

Ārzemju viesi Elejā

No 6. līdz 10. maijam notika kārtēja projektā iesaistīto partnerskolu darba sanāksme Elejā, ko apmeklēja 15 mūsu kolēģi no Zviedrijas, Turcijas, Vācijas un Apvienotās Karalistes. Sanāksmes programma bija intensīva un veidota, lai dalībnieki apmainītos domam, idejām, vīzijām par projekta gaitu, dalītos pieredzē un iepazītu Latvijas izglītības sistēmu. Viesi apmeklēja novada izglītības iestādes. Notika ekskursijas uz Rundāles pili un Tērvetes dabas parku. Mūsu ciemiņi aizveda no Latvijas vislabākos iespaidus!

Ārzemju viesi Elejā

Ziemas brīnumi Elejā

Kad janvārī uzsniga bieza sniega sega, un sals pieņēmās stiprumā, 1.a, 3.a un 4.a klašu skolēni vēlējās uzzināt, kas notiek dabā ziemā. Pirms došanās uz mežu viņi minēja krustvārdu mīklu par ziemu, uzzināja par dažādām dabas norisēm un veidoja sniegavīru izstādi.

Paņemot līdzi sagatavoto cienastu zvēriņiem un putniem, skolēni gāja uz mežu. Tur viņi mērīja sniega biezumu, noteica gaisa un sniega temperatūru, pētīja dažādu koku pumpurus un vēroja meža dzīvnieku pēdas. Pārgājiens noslēdzās ar ziemas aktivitātēm.

Februārī uznāca vēl spēcīgāks sals, un skolēni varēja īstenot savu sapni – uzbūvēt krāsainu ledus cietoksni. Darbojoties praktiski, bērni uzzināja, kā ūdens iekrāsojas, ka tas sala ietekmē maina agregātstāvokli un ieņem trauka formu, kurā ieliets. Pasākumā piedalījās arī 1.a klases skolnieka Roberta tētis. Paldies aktīvajam tētim par darbu!

No 6. līdz 10. maijam notika kārtēja projektā iesaistīto partnerskolu darba sanāksme Elejā, ko apmeklēja 15 mūsu kolēģi no Zviedrijas, Turcijas, Vācijas un Apvienotās Karalistes. Sanāksmes programma bija intensīva un veidota, lai dalībnieki apmainītos domam, idejām, vīzijām par projekta gaitu, dalītos pieredzē un iepazītu Latvijas izglītības sistēmu. Viesi apmeklēja novada izglītības iestādes. Notika ekskursijas uz Rundāles pili un Tērvetes dabas parku. Mūsu ciemiņi aizveda no Latvijas vislabākos iespaidus!

Ziemas brīnumi Elejā

Ziemas saulgrieži Lielplatones muižā

18. decembrī mēs devāmies ciemos pie Lielplatones skolēniem, lai kopā ar folkloras kopu "Dimzēni" ieskandinātu Ziemas saulgriežus. "Dimzēni" ne tikai sniedza priekšnesumu, bet arī skolēniem iemācīja senās Ziemassvētku dziesmas un rotaļas. Sekojot tradīcijām, vilkām bluķi un vizinājāmies zirga kamanās. Mazliet nosaluši bet apmierināti sildījāmies pie ugunskura, cepām desiņas un dzērām gardo mežrozīšu-ābolu tēju.

Ziemas saulgrieži Lielplatones muižā

Piparkūku pēcpusdiena

Kādā sniegainā tumšā decembra pēcpusdienā jauno mājturības kabinetu piepildīja piparkūku smarža. Bērni un vecāki ar lielu aizrautību no piparkūku mīklas darināja dažādas figūriņas, tās cepa un izrotāja ar krāsainām glazūrām. Pie zāļu tējas tases, klausoties Ziemassvētku pasaku, bērni izbaudīja Ziemassvētku gaidīšanas prieku.

Piparkūku pēcpusdiena

Ziemassvētku radošās darbnīcas

Gaidot Ziemas saulgriežus, projektā iesaistītie skolēni piedalījās dažāda veida radošajās darbnīcās: gatavoja apsveikumus sadarbības partneriem, no dabas materiāla veidoja Ziemassvētku eglītes, kuras tika izliktas apskatei skolas telpās. Mūs pārsteidza skolēnu un vecāku izdoma un radošums. Īpašu prieku sagādāja kopdarbs – "Lielā plaukstiņu egle".

Ziemassvētku radošās darbnīcas

Pārgājiens "Zelta rudens"

Saulainā rudens dienā 1.a, 3.a, un 4.a klases skolēni un skolotājas devās uz Elejas muižas parku, lai pētīt koku daudzveidību un vāktu dabas materiālu, ko vēlāk izmatot radošajās darbnīcas. Parkā skolēni veidoja kolāžas no lapām, meklēja vienas sugas koka lielāko un mazāko lapu un savāca nokritušos zarus.

Pārgājiens Zelta rudens

Miķeļdienas pasākums "Ābolu pēcpusdiena"

Gatavojoties Miķeļdienas pasākumam, projekta dalībnieki saņēma uzdevumus: izveidot dažādu ābolu šķirņu izstādi un, veicot pētījumu, pēc ābolu garšas noteikt garšīgāko ābolu šķirni, atrast savā dārzā smagāko ābolu, kā arī kopā ar vecākiem pagatavot interesantu ēdienu no āboliem.

Pasākuma laikā skolēni dziedāja, minēja mīklas, stāstīja ticējumus par Miķeļdienu un gāja rotaļās. Čaklākie mājas darba veicēji saņēma balvas. Pasākuma noslēgumā skolēni kopā ar vecākiem un skolotājiem degustēja daudzos ābolu ēdienus.

Miķeļdienas pasākums Ābolu pēcpusdiena

Komandējums uz Minheni

No 2012.gada 3. novembra līdz 9. novembrim Minhenē notika Mūžizglītības programmas Comenius skolu partnerības "Green Ribbon Europe – Children in Europe Discover Nature" darba sanāksme. Tajā piedalījās pārstāvji no Turcijas, Apvienotās Karalistes, Latvijas un Zviedrijas. Sanāksmes laikā partneri atskaitījās par to, kā šis projekts ir sācies viņu skolās un bērnudārzos. Mums bija iespēja iepazīties ar Vācijas izglītības sistēmu, apmeklēt partnerības bērnudārzu un citas iestādes. Sanāksmes programmā bija paredzēts laiks ekskursijai pa pilsētu un muzeju un piļu apmeklējumiem. Minhene ir skaista un savdabīga pilsēta, kas apbūra mūs ar savu seno vēsturi un arhitektūru.

Autores: Daiga Peipiņa un Inese Grigaļeviča

Komandējums uz Minheni

Elejas vidusskolas mazie skolēni starptautiskā projektā pētīs dabu

Pārpublicēts no Zemgales Ziņu 09.04.2012. numura

Elejas vidusskolas 1. – 4. klašu skolēni un skolotāji no 2012. gada septembra līdz 2014. gada jūnijam ir iesaistījušies starptautiskā Comenius projektā "Eiropas zaļā lente". Šis ir Comenius daudzpusīgās partnerības projekts, kas ilgs divus pilnus mācību gadus. Projekta laikā Eiropas valstu bērni pēta un izzina dabu.

Projektā iesaistītās dalībvalstis ir Vācija, Latvija, Zviedrija, Lielbritānija un Turcija. No Latvijas pašlaik piedalās tikai Elejas vidusskola. Projektā darbosies 1.a klase ar audzinātāju Mariannu Madžuli, 3.a klase ar savu audzinātāju Daigu Peipiņu un 4.a klase ar audzinātāju Viju Korotkovu, bet atbildīgā par projektu ir angļu valodas skolotāja Inese Grigaļeviča. Projekta pamatideja ir bērnu, ģimeņu, skolotāju, sabiedrības vienotības ar dabu veicināšana.

Darbojoties skolēni atklās, kas īpašs un ievērojams aug katrā valstī, kā un kur šos augus izmanto, kā dabas produktus izmanto ražošanā. Skolēni tiek motivēti rūpēties par apkārtējo vidi un veidot dabas sasaisti ar tautas tradīcijām. Jau šogad 5.novembrī skolotājas I.Grigaļeviča un D.Peipiņa dosies uz Vāciju prezentēt mūsu veikumus. Tiks izveidota dabas dienasgrāmata ar informāciju par veicamiem darbiem, dabas ceļojuma karte ar iezīmētiem apkārtējiem dabas objektiem.

Protams, skola ir ieguvēja, jo skolas telpās tiks izveidoti "zaļie dabas stūrīši", galda spēles, izstādes, iegādāti dažādi materiāli un tehnika, kas paliks skolas turpmākai lietošanai. Arī paši skolēni būs lieli ieguvēji, jo padziļināti iepazīs tuvāko un tālāko apkārtni, kā arī novēroto dabā, iegūtās prasmes varēs izmantot praktiskā mācību procesā un savā ikdienas dzīvē. Tādēļ ir nenovērtējams prieks, ka mums ir tādi uzņēmīgi un zinoši skolotāji kā angļu valodas skolotāja I.Grigaļeviča.

Autore: Marianna Madžule

Elejas vidusskolas mazie skolēni starptautiskā projektā pētīs dabu

Elejas vidusskola – Comenius projekta dalībniece

Elejas vidusskolas sākumskolas klases no 2012. gada septembra līdz 2014. gada jūnijam piedalās Comenius starptautiskajā projektā "Eiropas zaļā lente – Eiropas bērni vēro dabu". Projekta dalībvalstis ir Latvija, Zviedrija, Turcija, Vācija un Apvienotā Karaliste (UK).

No Elejas vidusskolas šajā projektā ir iesaistījušās: 1. klase ar klases audzinātāju Mariannu Madžuli, 3.a – ar klases audzinātāju D.Peipiņu un 4.a – ar klases audzinātāju V.Korotkovu, kā arī angļu valodas skolotāja I.Grigaļeviča.

2012. gada 5. novembrī skolotājas D.Peipiņa un I.Grigaļeviča projekta ietvaros dosies pieredzes apmaiņā uz Vāciju.

Elejas vidusskola – Comenius projekta dalībniece

© 2024 Elejas vidusskola
Mājas lapu izstrādājis Arvis Lācis.