Elejas vidusskola


Sestdiena, 2020. gada 19. septembris.
Šodien vārda dienu svin Verners, Muntis.
POTCPSSv
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Lai izņemtu Jums nevēlamu foto, ziņojiet par to elejasvsk@latnet.lv

2020./2021. mācību gads


Dokumenti:


Jauna skolas mājas lapa

Mums visiem ir labi zināms Jāņa Pliekšāna jeb Raiņa slavenais teiciens: "Pastāvēs, kas mainīsies." Protams, Elejas vidusskolas mācību procesā, skolotāju un skolēnu rīkotajos pasākumos un pašās skolas telpās ik gadu notiek pamanāmas pārmaiņas, patiesībā, nelielas pārmaiņas ir vērojamas ikdienu.

Mūsdienu straujajā un inovāciju pilnajā pasaulē ļoti svarīga loma ir arī dažāda veida informācijai un modernajām tehnoloģijām, taču Elejas vidusskolas mājas lapa būtiski nav tikusi mainīta pēdējo 8 gadu laikā – šajā laika periodā mājas lapā ir ievietoti jauni raksti, galerijas, atjaunota novecojusī informācija, nedaudz uzlabota mājas lapas interaktivitāte ar JavaScript palīdzību, taču kopumā mājas lapas pamatstruktūra un vizuālais noformējums ir palicis nemainīgs. Tādēļ Arvis Lācis, Elejas vidusskolas absolvents un tagadējais LLU Informācijas tehnoloģiju fakultātes Programmēšanas studiju programmas 3. kursa students, studiju priekšmeta "WWW tehnoloģijas" kursa darba ietvaros ir izstrādājis jaunu Elejas vidusskolas mājas lapu.

Lai gan sākotnēji var šķist, ka jaunajā mājas lapā, tās versijā, galvenokārt veiktas tikai vizuālas izmaiņas un uzlabojumi, taču faktiski no jauna izveidota visa mājas lapas struktūra, katra tās atsevišķā sadaļa, saglabājot lielāko daļu no iepriekš publicētajiem rakstiem un attēlu galerijām. Mājas lapā vairs netiek izmantota HTML 4.01 Frameset jeb rāmju tehnoloģija, tā vietā tiek izmantotas XHTML 1.0 Strict, JavaScript un CSS3 tīmekļa tehnoloģijas, kas nodrošina lapas satura dinamiskāku izkārtošanu, vienkāršāku noformēšanu, izmantojot CSS stilus, un uzturēšanu. Atšķirībā no iepriekšējās mājas lapas versijas, jaunajā versijā atsevišķi izdalīts lapas saturs (struktūra), noformējums un skripti.

Būtiskākās izmaiņas un pievienotā funkcionalitāte jaunajā Elejas vidusskolas mājas lapā:

  1. Turpmāk mājas lapas sākumlapā būs atrodama jaunākā un aktuālākā informācija par Elejas vidusskolā rīkotajiem pasākumiem un citām aktualitātēm;
  2. Lapas virsraksta daļā pieejama interaktīva izvēlne, no kuras iespējams piekļūt pārējām lapas sadaļām;
  3. Pārstrukturēts un sakārtots iepriekšējais lapas saturs, tādēļ, autoraprāt, jaunajā mājas lapā informācijai vajadzētu būt vieglāk atrodamai. Ieteicams aplūkot skolotāju sadaļu;
  4. Lapas kreisajā pusē izvietota informatīva sānjosla, kurā iespējams aplūkot vārda dienas, oficiālās svētku un atceres dienas (ja tādas ir attiecīgajā dienā), kā arī mēneša kalendāru. Vārda dienas tiek izceltas sarkanā krāsā, ja Elejas vidusskolā ir skolēns, skolotājs ar šādu vārdu. Sānjoslā pieejamas arī svarīgāko mācību gada dokumentu saites;
  5. Pašā lapas kreisajā malā pievienotas ātrās piekļuves saites līdz Elejas vidusskolas e-klases, Twitter un Draugiem.lv kontiem. Tāpat pievienotas kontaktu un lapas kartes saites;
  6. Lapas labajā apakšējā stūrī savukārt novietota interaktīva bultiņa, ar kuras palīdzību iespējams atgriezties uz lapas sākuma/virsraksta daļu;
  7. Rakstiem pievienotas interaktīvas galerijas, piedāvājot iespēju uzreiz priekšskatīt visas attiecīgajam rakstam pievienotās fotogrāfijas, attēlus. Lai palielinātu kādu no mazajiem priekšskatījuma attēliem, uz to nepieciešams veikt peles klikšķi, pēc tam iespējams klikšķināt uz lielo galerijas fotogrāfiju, lai pārslēgtos uz nākamo attēlu. Lai samazinātu lielo fotogrāfiju (atgrieztos sākotnējā stāvoklī) – nepieciešams vēlreiz uzklikšķināt uz aktīvā priekšskatījuma attēla.

Ņemot vērā to, ka lapā izmantotas vairākas jaunākās CSS3 un JavaScript iespējas, tad izveidotās Elejas vidusskolas mājas lapas pārlūkošanai ieteicams izmantot kādu no jaunākajām interneta pārlūkprogrammu versijām:

Autors: Arvis Lācis

Datortehnika un informātika

Elejas vidusskolas nodrošinājums ar datortehniku atbilst modernajam informācijas tehnoloģiju laikmetam. Galvenajā datorklasē ir 23 datori, sākumskolā – 10. 2012. gadā tika veikts nopietns remonts un par valsts līdzekļiem uzstādīti 17 jauni Capital firmas NEO markas datori. Izglītības iestādei ir 10 Mbps ātruma interneta radiopieslēgums. No ārējām ierīcēm ir: 12 printeri, 2 skeneri, 7 datu projektori, 2 kopētāji, dokumentu kamera un 2 interaktīvās tāfeles. Dabaszinību kabineti aprīkoti moderniem mācību līdzekļiem un tehnoloģijām.

Vidusskolēni apgūst informātiku pēc 105 stundu kursa, un šajā priekšmetā katru gadu izstrādā mācību un zinātniskos projektus. Nereti tie saistīti ar programmēšanu. Pēdējos gados ECDL Start sertifikātu 10. klasē ieguvuši: Maksims Trivaškevičs, Oskars Tanana un Agnis Ābols.

2012. gada absolvents Arvis Lācis sekmīgi studēja Neklātienes programmēšanas skolā un iestājās Latvijas Lauksaimniecības universitātes Informācijas tehnoloģiju fakultātes budžeta grupā.

Datortehnika un informātika

Elejas vidusskolas mājas lapas pašreizējās versijas izstrādātāji

Arvis Lācis
Arvis Lācis
LLU ITF 3. kursa Programmēšanas studiju programmas students

Mājas lapas iepriekšējās versijas izstrādātāji (2002. – 2014. gads)

Arvis Lācis
Arvis Lācis
Elejas vidusskolas skolnieks 2009. – 2012. gadā
Rolands Bļujus
Rolands Bļujus
Elejas vidusskolas skolnieks 2005. – 2007. gadā
Imants Putāns
Imants Putāns
Elejas vidusskolas skolnieks 2005. – 2006. gadāĒriks Cimermanis
Elejas vidusskolas skolnieks 2001. – 2003. gadā

© 2020 Elejas vidusskola
Mājas lapu izstrādājis Arvis Lācis.