Elejas vidusskola


Svētdiena, 2024. gada 14. jūlijs.
Šodien vārda dienu svin Oskars, Ritvars, Anvars.
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Šīs tīmekļvietnes piekļūstamība

Lai izņemtu Jums nevēlamu foto, ziņojiet par to elejasvsk@latnet.lv


2023./2024. mācību gads

Spēles dabaszinātņu priekšmetos

54 projekta "Dabaszinātnes un matemātika" izmēģinājuma skolās 2011. gada 23. augustā tika rīkots pasākums bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotājiem no visas Latvijas, lai viņi jaunajā mācību gadā būtu gatavi darboties ar mācību spēlēm, elektroniskajiem un drukātajiem materiāliem, mācību filmām, dažādiem metodiskajiem materiāliem, kas ar septembri nonāks visās Latvijas skolās. Materiālos iekļautas prezentācijas, animācijas, video, interaktīvās tāfeles materiāli, laboratorijas darbu piemēri – viss nepieciešamais, lai eksaktos mācību priekšmetus apgūtu ar prieku.

Pasākumu laikā Elejas vidusskolā Jelgavas pilsētas un novada, Ozolnieku novada un Olaines bioloģijas skolotāji kopā ar Elejas skolēniem un izspēlēja 3 oriģinālas mācību spēles, ko izstrādājis projekts "Dabaszinātnes un matemātika" sadarbībā ar SIA "Nordic Training International". Tās veidotas tā, lai ne tikai palīdzētu apgūt un nostiprināt zināšanas un dažādas prasmes eksaktajos mācību priekšmetos, bet arī dotu iespēju skolēniem radoši darboties, attīstīt iniciatīvu un uzņēmību, lēmumu pieņemšanas prasmes un spējas sadarboties komandā. No Elejas vidusskolas pasākumu organizēja Inese Meldere, Velta Smolova, Vita Cielava, Inga Erliha, Mārīte Lazda un Jānis Tumovs.

Spēles dabaszinātņu priekšmetos

Domā citādāk! Eksaktāk!

2011. gada 21. janvārī Elejas vidusskolā notika ESF projekta "Dabaszinātnes un matemātika" pasākums "Domā savādāk! Eksaktāk!" Jelgavas un Ozolnieku novadu skolēniem. Pasākumā piedalījās 59 skolēni un 26 skolotāji no 17 skolām. Pasākuma dalībnieki apmeklēja Bērvircavā Z/S "Rudeņi" liellopu fermu, Lielplatonē Z/S "Līgo" biogāzes ražotni un Elejā zivju apstrādes cehu "Kims un Ko". Mācību ekskursijas organizēja ķīmijas skolotāja Inga Erliha. Uz katru uzņēmumu devās divas komandas. Tās jaukti tika veidotas no atsevišķiem dažādu skolu skolēniem. Galvenais uzdevums bija uzzināt, kā modernās tehnoloģijas palīdz ražošanas procesā un kā tas saistīts ar skolā apgūstamajiem dabaszinātņu priekšmetiem un matemātiku. Visas sešas komandas veidoja prezentācijas un ar tām iepazīstināja skolotājus un citas komandas. Skolēni un skolotāji guva pieredzi mācību ekskursiju organizēšanā, grupu darbā un prezentāciju veidošanā. Pasākuma dalībnieku galvenā atziņa bija, ka mūsdienās visās dzīves nozarēs ir jāizmanto skolā gūtās zināšanas dabaszinātnēs un matemātikā.

Elejas vidusskola izsaka pateicību Z/S "Rudeņi" īpašniekiem Jolantai un Pēterim Knopēm, Z/S "Līgo" īpašniekiem Eināram un Jānim Vinteriem un uzņēmuma "Kims un Ko" īpašniekam Igoram Šipilo par atsaucību un viesmīlību, uzņemot ekskursantus savās saimniecībās.

Atvērto durvju diena Elejas vidusskolā

23. augustā Elejas vidusskolā notika atvērto durvju dienas pasākums "Domā citādāk! Eksaktāk!" ESF projekta "Dabaszinātnes un matemātika" ietvaros. 70 skolotāji no Jelgavas un Ozolnieku novadiem iepazinās ar jaunajiem mācību līdzekļiem un aprīkojumu fizikā, ķīmijā, bioloģijā un matemātikā.

Informātikas MA vadītājs Jānis Tumovs un fizikas MA vadītāja Sarmīte Balode demonstrēja temperatūras, apgaismojuma, spēka, ogļskābās gāzes un skaņas sensoru darbību, kā arī dažādas ciparu un analogās mērierīces. Ķīmijas un bioloģijas skolotājiem sevišķi patika radioaktīvo daļiņu skaitītājs. Fiziķiem, iejūtoties skolēna lomā, vajadzēja praktiski noteikt savu vidējo jaudu un spēlēt īpašas kārtis, kur mastis bija mērvienības, bet acu vietā – daudzkārtņi. Nodarbību par cukura satura noteikšanu dzērienos vadīja ķīmijas skolotāja Inga Erliha.

Vislielāko atsaucība guva ekskursija uz LATRAPS. Izrādās, ka šis ir Baltijā lielākais lauksaimniecības uzņēmums, kas vienlaikus spēj uzglabāt 45 000 tonnu labības un rapša. Kā pastāstīja LATRAPS Elejas nodaļas pārvaldnieks, pateicoties ļoti ātrai un modernai graudu iekraušanas sistēmai dzelzceļa vagonos, līdz šim pieņemts jau 60 000 tonnu labības. Notiek arī karstā eļļas spiešana no rapša sēklām, iegūstot 90% eļļas biodegvielas ražošanai un 10% raušus putnkopībai.

Atvērto durvju diena Elejas vidusskolā

Elejas vidusskola – Dabaszinātņu projekta dalībniece

Elejas vidusskola kā viena no 38 pilotskolām piedalās ESF projektā "Mācību satura izstrāde un skolotāju tālākizglītība dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģijas priekšmetos".

Projekta rezultātā saņēmām jaunus mācību materiālus ķīmijas, bioloģijas, fizikas un matemātikas priekšmetos. Pateicoties mūsdienīgiem mācību līdzekļiem, skolēni labāk var izprast mācību vielu. Ir iespēja redzēt, kā darbojas neona un citām gāzēm pildītas lampas, kuras parasti izmanto reklāmas uzrakstos. Ierīce gaismas likuma pārbaudei, izmantojot lāzera starus, palīdz izprast gaismas laušanas likumus. Skolēni labprāt apgūst ķīmijas pamatus, jo jāstrādā ar precīzu vielu mērīšanu, izmantojot jaunākos laboratorijas traukus un digitālos svarus. Ar modernu mikroskopu palīdzību iepazīst mikropasauli. Iemācās redzēt sīkbūtnes un saprast, ka ir kaut kas tāds, ko mēs neredzam, bet tomēr dzīvs. Skolēniem patīk izmērīt temperatūru ar infrasarkanā starojuma termometru, veikt mērījumus ar asinsspiediena mērītāju, ar pH-metru noteikt augsnes skābumu... Skolēniem ir iespēja strādāt ar interaktīvo tāfeli.

Projekta ietvaros skolēniem ir izdevība piedalīties ļoti interesantos pasākumos. 2009. gada 18., 19. augustā 10. klases skolēni Andrejs Tārauds, Sintija Liepa, Kristaps Svalbs piedalījās pasākumā "Domā citādāk! Eksaktāk!" Līgatnes pagastā "Ratniekos". Šo pasākumu var pielīdzināt divu dienu vasaras nometnei. Viņi dažādās komandās veica sadarbības, loģikas, radošus, izdomas, pacietības uzdevumus. Dalībnieki tikās ar jaunajiem uzņēmējiem, kā arī apmeklēja uzņēmumus: A/S "Valmieras stikla šķiedra", SIA "Valpro", AGA, Cēsu alus darītavu.

2010. gada 3., 4.februārī 11. klases skolēni Sintija Liepa, Kristaps Svalbs, Vikija Lešinska piedalījās pasākumā "Domā citādāk! Eksaktāk!", kurš šoreiz notika Rīgā. Skolēni atkal tika sadalīti grupās un tikās ar Latvijas jaunajiem zinātniekiem. Tur, piemēram, viņi tika iepazīstināti ar aparāta darbības principiem, kurš pēc smaržas atpazīst priekšmetus. Jaunie zinātnieki ar tādu aizrautību stāstīja par savu nozari, ka spēja ieinteresēt jebkuru klausītāju. Skolēni strādāja īstās fizikas, ķīmijas un bioloģijas laboratorijās. Otrajā dienā viņi devās uz Latvijas uzņēmumiem: Grindex, Metrum, "Dzintars", LU Botānisko dārzu u.c. Pārsteidza jauno uzņēmēju veiksmes stāsti mūsu pašreizējā ekonomiskajā situācijā. Noslēguma vakarā jaunieši dažādās aktivitātēs iepazinās ar vienaudžiem no citām skolām.

Elejas vidusskola – Dabaszinātņu projekta dalībniece

© 2024 Elejas vidusskola
Mājas lapu izstrādājis Arvis Lācis.