Elejas vidusskola


Svētdiena, 2022. gada 23. janvāris.
Šodien vārda dienu svin Grieta, Strauta, Rebeka.
POTCPSSv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Šīs tīmekļvietnes pieklūstamība

Lai izņemtu Jums nevēlamu foto, ziņojiet par to elejasvsk@latnet.lv


2021./2022. mācību gads

Erasmus+

Erasmus+ programmas 1. pamatdarbības skolas sektora mobilitātes projekts "Pedagoģiskā personāla profesionālā pilnveide kvalitatīva izglītības satura nodrošināšanai" (Nr.2018-1-LV01-KA101-046779).

Erasmus+

Projekta mērķis: izglītības iestāžu administratīvā personāla, metodisko apvienību vadītāju un atbalsta personāla profesionālā pilnveide, lai attīstītu daudzveidīgu un kvalitatīvu izglītības saturu skolās, palielinot skolu konkurētspēju un prestižu un uzlabojot skolu nākamo absolventu prasmes.

Projekts Spānijā

Elejas vidusskolas 6 skolēni un 2 skolotājas piedalījās Erasmus+ projekta "European forest young keepers" mobilitātes C1 norisē Spānijā. Notika ekskursijas un mācību aktivitātes, lai izzinātu vietējo bioloģisko daudzveidību.

Erasmus+ Spānijā

Mobilitātes norises vieta bija Zafras pilsētiņas apkaime un teritorija līdz pat Portugāles robežai. Tā atrodas Badajozas provincē Spānijas DR. Šī pilsētiņa augsto Sjerra de Kastella kalnu pakājē ir kā “mazā Seviļa”.

Mobilitātes laikā iepazinām šī apvidus dabas, kultūras un vēstures īpatnības. Redzējām Cornalvo dabas parku, UNESCO kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstā iekļauto Meridas pilsētu. Braucām ar kuģīti pa Tajo – robežupi ar Portugāli, kas ir UNESCO biosfēras rezervāts. Apmeklējām Los Barruecos akmeņu lavas krāvumus, un vērojām augu un dzīvnieku valsti.

Erasmus+ Spānijā

Skolēniem tika organizēts orientēšanās pasākums Monfrague nacionālajā parkā, kura laikā jaunieši iepazinās ar sugu daudzveidību, mācījās atšķirt augus un dzīvniekus pēc to raksturīgajām pazīmēm.

Tā kā šo teritoriju vēsturiski apdzīvoja arābi, tad līdz mūsdienām ir saglabājušās daudzas arābu un seno romiešu arhitektūras iezīmes, kuras aplūkojām Caceres, Meridas, Trujillo pilsētās. Ļoti interesanti iespaidi tika gūti Vostellas modernās mākslas muzejā.

Kursi Islandē

Eiropas un Latvijas skolās ikdienā satiekas dažādu tautību un kultūru pārstāvji. Skolai jābūt vietai, kur ikviens var brīvi paust savas domas, klases kolektīvā justies pieņemts un atzīts.

Tāpēc 11. septembrī es devos uz Islandes pilsētu Borgarnesu, lai piedalītos kursos "Sensitization training about migration, racism, discrimination, culture and diversity" ("Sensibilizācijas apmācība saistībā ar migrāciju, rasismu, diskrimināciju. Daudzveidīgas mācīšanās stratēģijas šo jautājumu risināšanai dažādās vecuma grupās")

Kursi Islandē

Kursu laikā notika intensīvs darbs. Liela uzmanība tika veltīta starpkultūru izglītības nozīmei skolās. Kursu dalībnieki izskatīja un pārsprieda šādus jautājumus: Kas ir starpkutūru izglītība? Kas mūs atšķir un kas vieno? Kā rodas stereotipi un kā tie ietekmē mūsu attiecības ar citu kultūru pārstāvjiem? Kā rodas aizspriedumi, kā tie ierobežo un apgrūtina saskarsmi ar citiem cilvēkiem? Nodarbību noslēgumā kursu dalībnieki grupās sagatavoja prezentācijas par kursu tēmas pasniegšanu dažāda vecuma auditorijās.

Kursi Islandē

Svarīgākais guvums no kursiem ir metodiskās atziņas - kā runāt un diskutēt par sensitīvām tēmām, kādas mācību formas un materiālus izvēlēties. Kursos iegūtais noderēs skolas ārpusklases darba organizēšanā.

Kursi Islandē

Kursu programmā bija iekļautas vairākas ekskursijas pa Islandi – zemi, kura mani pārsteidza ar savu skarbo dabu un klimatu, apbūra ar krāsu dažādību - ledāju krāvumiem un aisbergiem, lavas laukiem, spirgtiem ūdenskritumiem, burbuļojošiem avotiem un slavenajiem geizeriem.

Rakstu sagatavoja I.Grigaļeviča

Pedagoģiskā darba vērošana Vācijā

No 2019. gada 3. līdz 15. novembrim četras Jelgavas novada skolotājas – Inga Feldmane, Nellija Švede, Solvita Goža un Elija Tāraude – piedalījās Erasmus+ projekta “Izglītoti pedagogi mūsu nākotnei” aktivitātē “pedagoģiskā darba vērošana”, kas norisinājās Vācijas federālās zemes Ziemeļreinas-Vestfālenes Rēklinghauzenes rajonā.

Erasmus+

Skolotājas 12 dienas dzīvoja Castrop-Rauxel pilsētā un atsevišķi apmeklēja nodarbības sākumskolās. Katra no skolotājām piedalījās apmēram 45 mācību stundās, pedagoģiskās padomes sēdē, vēroja atbalsta personāla un pagarinātās dienas grupas darbu un papildu nodarbības skolēniem ar mācīšanās grūtībām. Tika vērota arī skolu vide un sarunās ar vācu kolēģiem iepazīta izglītības iestādes darba organizācija un pastāvošās normas, kā arī IT izmantošana un sadarbība ar vecākiem.

Erasmus+

Pēcpusdienās kolēģes dalījās iespaidos par dienā pieredzēto. Brīvdienās notika ekskursijas reģiona lielākajā pilsētā Ķelnē. Šī brauciena rezultātā ir gūtas atziņas par mācību procesu Vācijas skolās, jaunas idejas, ko varētu īstenot savā darbā, un uzlabotas vācu valodas prasmes.

Erasmus+

Rakstu sagatavoja E.Tāraude

Projekta un kompetenču pieeja izglītībā

Elejas vidusskolas skolotājs un informātikas metodiskās apvienības vadītājs Jānis Tumovs no 13.10. – 19.10. apmeklēja Erasmus+ projekta mobilitātes kursus Briselē.

Erasmus+

Braucienā tika iepazīti kompetenču un projekta pieejas īstenošanas metodes un rīki, kā arī apmeklēts pasākums "Coding Jam for teachers and students", lai gūtu ieskatu robotikas apmācībā.

Erasmus+

Kursu laikā tika nostiprinātas angļu valodas zināšanas, īpaši klausīšanās prasmes un sarunvaloda. Ieguvums bija jaunas zināšanas par projektu izstrādi, problēmu risināšanu, kompetencēs balstītu mācīšanu, Web platformām skolai, un neformālo izglītību.

Erasmus+

Mācību grupā ietilpa pa 4 skolotājiem no Latvijas, Itālijas un Spānijas, 2 no Polijas un pa vienam no Somijas, Horvātijas, Slovēnijas.

Erasmus+

24. oktobrī Elejas vidusskolā notika seminārs par kompetenču pieeju mācību procesā kopā ar Baldones pamatskolu. Tā laikā klātesošie uzzināja arī par Erasmus+ projekta Briseles apmeklējumu.

Erasmus+

Kursi Grieķijā

Erasmus+ programmas 1. pamatdarbības skolas sektora mobilitātes projektā „Pedagoģiskā personāla profesionālā pilnveide kvalitatīva izglītības satura nodrošināšanai” no 28. oktobra līdz 3. novembrim Grieķijā Kalamatā kursos “Muzeju pastaiga: vietējās vēstures integrēšana mācību stundā” piedalījās Elejas vidusskolas skolotāja Inese Meldere. Ar kursos gūto pieredzi Elejas skolotāji iepazinās metodiskajā seminārā 15. novembrī.

Kursi Grieķijā

Kursi Itālijā

“Uzņēmējdarbība un profesionālā orientācija Eiropas skolā” – šāda satura kursos Itālijas pilsētā Soverato no 22.- 25.11.2018. mācījās Elejas vidusskolas skolotāja Anna Švītiņa.

Kursi Itālijā

Kursu ietvaros tika apmeklētas dažāda veida skolas: vispārizglītojošās vidusskolas, tehniskā skola un kristīgā vidusskola, kur mācību stundās tika izmantots metodiskais materiāls par kompetenču izglītību, kā arī materiāli par uzņēmējdarbības un profesionālās orientācijas ievirzi mācību procesā.

Kursu programmā ietilpa arī dažādu mazo uzņēmumu apmeklējums un iepazīšanās ar to darbību, produkciju, tās realizācijas iespējām vietējā tirgū. Tika iepazīti vietējie miltu un maizes ražotāji un vīndari. Prezentācijas veidā tika sniegta informācija par zīda ražošanu. Radošajās darbnīcās tika veidotas krustvārdu mīklas un metodiskie materiāli, izmantojot informācijas tehnoloģijas.

Kursi Itālijā

© 2022 Elejas vidusskola
Mājas lapu izstrādājis Arvis Lācis.