Elejas vidusskola


Sestdiena, 2020. gada 19. septembris.
Šodien vārda dienu svin Verners, Muntis.
POTCPSSv
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Lai izņemtu Jums nevēlamu foto, ziņojiet par to elejasvsk@latnet.lv

2020./2021. mācību gads


Dokumenti:


Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs

Projekta mērķis ir uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs:

Projekta numurs: 8.3.5.0/16/I/001

Karjeras atbalsts

Karjeras pasākumi oktobrī

16. oktobrī Elejas vidusskolā notika karjeras pasākums “Nākotnes profesijas”, kurā piedalījās 4.a, 5.a, 6.a, 7.a, 7.b, 9.a un 9.b klases. Jaunākie skolēni profesijas iepazina caur spēlēm, bet vecākie piedalījās teatralizētā uzvedumā. Noslēgumā dalībnieki varēja izmēģināt 3D brilles.

Karjeras pasākumi oktobrī

17. oktobrī 14 skolēni no 8.- 10. klasei devās uz Jelgavas novada Karjeras dienu, kas norisinājās Zaļenieku KAVS. Pirmajā daļā “DaGamba” mūzikas grupa pastāstīja par savas karjeras ceļu un atbildēja interesentu jautājumus.

Karjeras pasākumi oktobrī

Otrajā daļā bija iespēja apskatīt profesionālo skolu stendus no Zaļenieku KAVS, Jelgavas Amatu vidusskolas, Jelgavas Tehnikuma, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, Ogres Tehnikuma, LLU, Rīgas Stradiņa universitātes, Rīgas Ekonomikas augstskola un NBS Rekrutēšanas un atlases centra.

Karjeras pasākumi oktobrī

Sākumskolā Karjeras nedēļas laikā no 14.-18. oktobrim skolēni vizualizēja nākotnes profesijas. Darba forma varēja būt zīmējums, modelis, kolāža, pasaka vai dzejolis. Katra veikums tika ietverts īpašā izstādē.

Karjeras pasākumi oktobrī

Karjeras konsultante I. Jansone

Pozitīvie lēmumumi manā dzīvē

2019. gada 23. janvārī Elejas vidusskolā notika karjeras atbalsta pasākums 10. – 12. klašu skolēniem. Tā laikā 42 jaunieši analizēja savas personības stiprās un vēl uzlabojamās puses. Uzzināja, kas ir vissvarīgākais no darba ņēmēja un darba devēja viedokļa.

Karjeras pasākums

Pasākuma dalībnieki noklausījās lekcijas par vadības stiliem, līderību un komunikāciju komandas darbā.

Karjeras pasākums

Vidusskolēniem patika visas nodarbības, bet vislabāk – “Džungļu taka”, kuru 70% klātesošo novērtēja ar 7 – 10 ballēm, bet pašu pasākumu – kā noderīgu un jēgpilnu.

Karjeras pasākums

Karjeras konsultante I. Jansone

Vai tevi interesē makšķerēšana?

2018. gada 5. oktobrī Elejas vidusskolā notika karjeras pasākums. Divdesmit skolēnu komanda no 5.-9. klases devās aizraujošā piedzīvojumā pie Lielplatones upes. Tur mūs sagaidīja Kārlis Goldmanis (vairākkārtējs valsts izlases dalībnieks spiningošanā, fīdermakšķerēšanā, un zemledus makšķerēšanā). Kārlis Goldmanis pastāstīja par makšķerēšanas tehnikām un veica paraugdemonstrējumus. Lai sasniegtu augstus rezultātus makšķerēšanā, nepieciešama pacietība, labs aprīkojums un pieredze.

Vai tevi interesē makšķerēšana?

Pasākumā skolēni varēja praktiski izbaudīt makšķerēšanas procesu. Pirmo zivi un beigās arī visvairāk – septiņas – noķēra Aleksandrs Reiniks. Arī citiem veicās tīri labi: Dilana Bondarčuka un Adriana Kristiana Zumenta lomos bija piecas zivis, bet Ervīnam Zukulim un Mācim Viļumam par vienu mazāk. Jāpaslavē Raivi Taboru, kurš bija ieradies pats ar savu bagātīgu makšķerēšanas ekipējumu. Komandu pārstāvēja arī trīs meitenes un tukšā nepalika.

Noslēgumā kūrām ugunskuru, cepām desas, iepazinām Lielplatones upes zivis, vēžus un kukaiņu. Šī diena skolēniem šķita aizraujoša un daudzreiz labāka par sēdēšanu skolas skolā, jo upes iemītniekus varēja arī praktiski izpētīt.

Vai tevi interesē makšķerēšana?

Pasākuma beigās skolēni tika arī pie balvām. Liels paldies Dacei Drošprātei no Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Jelgavas konsultāciju biroja par sadarbību!

Vai tevi interesē makšķerēšana?

Karjeras konsultante I. Jansone

Iepazīsti dažādo profesiju pasauli

2018. gada 24. aprīlī skolā notika karjeras atbalsta pasākums 1.-9. klašu skolēniem. Dalībnieki apmeklēja divas 60 minūšu nodarbības – teorētisko un praktisko, kas ietvēra aizraujošu lekciju un demonstrējumu 3D minimodelēšanā.

Lektors iepazīstināja ar profesijām, kas nepieciešamas biznesa uzsākšanai: programmētājs, mākslinieks, inženieris un elektroniķis, arhitekts un mehatroniķis, menedžeris, gids, mārketinga speciālists un grāmatvedis.

Otrajā nodarbībā skolēni veidot 3D mini pilsētiņas modeli. Konstruējot nākotnes mājas, skolēni iejutās arhitektu lomās, bet, plānojot zaļo zonu, – jutās kā dārznieki un ainavu arhitekti.

Karjeras konsultante I.Jansone

Profesiju pasaule

Zinātņu diena

2017. gada 19. maijā norisinājās zinātņu diena "Izzini, pēti, eksperimentē!", ko īstenoja "Aspired Interactives" no Ventspils. Skolēni piedalījās 6 dažādās tehnisko zinātņu novirzienu darbnīcās. Skolēni varēja iepazīties ar dabaszinību tehnoloģiju profesiju pārstāvjiem un viņu karjeras iespējām. Skolēni praktiski darbojās un izprata fizikas, ķīmijas, dabaszinību un sociālo zinību reālu pielietojumu šo profesiju pārstāvju darbā.

1. - 4. klašu grupa izgatavoja FLABERI un KALEIDOSKOPU;
5. - 9. klašu grupa izgatavoja KATAPULTU un ZOBUBIRSTES ROBOTU;
10. - 12. klašu grupai vajadzēja izmēģināt DOMINO EFEKTU un izspēlēt spēli GUDRAIS MĒRS.

Karjeras konsultante I.Jansone

Zinātņu diena

© 2020 Elejas vidusskola
Mājas lapu izstrādājis Arvis Lācis.