Elejas vidusskola


Sestdiena, 2024. gada 18. maijs.
Šodien vārda dienu svin Inese, Ēriks, Inesis.
POTCPSSv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Šīs tīmekļvietnes piekļūstamība

Lai izņemtu Jums nevēlamu foto, ziņojiet par to elejasvsk@latnet.lv


2023./2024. mācību gads

Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs

Jelgavas novada Elejas vidusskola piedalās Eiropas Sociālā fonda projektā Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”. Projekta īstenošanas termiņš: 2017. gada 20. marts – 2022. gada 31. maijs.

Karjeras atbalsts

Projekta mērķis ir uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs:

23. februārī ir iespēja piedalīties LLU Karjeras dienā tiešsaistē no 10:00 līdz 13:30. Karjeras dienā kopā ar uzņēmējiem un nozares profesionāļiem atklāsim dažādu profesiju un nodarbošanās veidu aizkulises.

LLU karjeras diena

Būs iespēja uzzināt, ko dara programmētāji, pārtikas un kokapstrādes nozares speciālisti, veterinārārsti, inženieri, agronomi un uzņēmēji. Kopā noskaidrosim, cik varēs nopelnīt, kādi ir darba pienākumi un kas jāapgūst, lai kļūtu par augsta līmeņa speciālistu! Karjeras dienas tiešraidi skaties LLU mājaslapā: www.llu.lv vai facebook.com/llu.lv.

Ēnu diena 2022. gada 6. aprīlī

No 9. marta skolēniem būs iespēja 3 kārtās pieteikties uz Ēnu dienas devēju piedāvātajām vakancēm. Jautājumus iespējams uzdot e-pastā enudiena@jal.lv.

Ēnu diena

Foto no: enudiena.lv

Tiešraides par profesijām

Bērna nākotnes profesijas izvēle bieži vien ir grūts pārbaudījums gan skolēniem, gan viņu vecākiem. Lai atvieglotu šī lēmuma pieņemšanu, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija no 15. novembra līdz 17. decembrim organizē piecus attālinātus tiešraides pasākumus, kuros dažādu jomu un nozaru speciālisti, uzņēmēji, izglītības pārstāvji un karjeras konsultanti stāstīs par iespējamajām nākotnes profesijām.

Karjeras atbalsts

Tā būs iespēja gan uzklausīt profesionāļu viedokļus, gan uzdot interesējošus jautājumus tiešraižu dalībniekiem. Tiešraidēs īpaši aicināti piedalīties bērni un pusaudži, kā arī vecāki, bērnu likumiskie pārstāvji un ar bērnu jomu saistītie speciālisti! Saites uz pasākumiem iegūstamas no QR koda un arī https://www.bti.gov.lv/lv/jaunums/par-ko-es-velos-klut-paligs-berniem-profesijas-izvele

Karjeras atbalsts

Sagatavoja – PKK Kristīne Ozolniece

Karjeras nedēļa 2021

No 11.-15. oktobrim Latvijas skolās notika Karjeras nedēļa ar dažādiem pasākumiem. Diskusijā jauniešiem "Kā es nokļuvu IKT nozarē?" vairāki IKT jomas profesionāļi dalījās savā pieredzē, cik daudz un dažādos veidos var uzsākt veiksmīgu karjeru IKT un kā speciālistiem mainījušās domas par darbu šajā nozarē.

Karjeras nedēļa

Diskusijā vecākiem "Tehnoloģijas ģimenē - draugs vai ienaidnieks" tika noskaidroti dažādi viedokļi un pieredze, vai tehnoloģijas mūsdienās ģimenēs ir draugs vai ienaidnieks un kā atbalstīt bērnus tādu nozaru iepazīšanā, kas pašiem vecākiem nav tuvas un pazīstamas.

Karjeras nedēļa

Karjeras nedēļā Elejas vidusskolas 7.- 10. klases skolēni datorikas stundās aktīvi līdzdarbojās un izmēģināja radošu programmēšanu LearnIT ekspertu vadībā, izmantojot VIAA izveidotu praktiskas mācību stundas ierakstu par programmēšanas radošumu. Nodarbības laikā skolēni attīstīja loģiskās un algoritmiskās domāšanas, kā arī problēmu risināšanas prasmes, kuras ir nozīmīgas katram programmētājam.

Karjeras nedēļa

Sagatavoja – PKK Kristīne Ozolniece

Komunikācija mūsdienu uzņēmumā

2021. gada 13. aprīlī Elejas vidusskolas 10. klases skolēni piedalījās skolu programmas “Dzīvei gatavs” Tieto Evry tiešsaistes nodarbībā “Komunikācija mūsdienīgā uzņēmumā”.

Komunikācija

Nodarbības laikā skolēni iepazinās ar informācijas tehnoloģiju uzņēmuma Tieto EVRY in Latvia darbību. Vieslektors dalījās ar savu pieredzi un panākumiem, izvēlēm un izaicinājumiem darba tirgū. Caur stāstiem, piemēriem un praktisku uzdevumu skolēni iepazinās ar dažādiem komunikācijas veidiem un metodēm. Dalībnieki uzzināja, kā komunikācijas prasmes veicina saziņu gan skolā, gan darba tirgū. Akcentēja dažādus kritērijus, kā sakārtot darba vidi attālināto mācību laikā, kā plānot laiku starp mācībām jeb darbu un brīvo laiku, kā motivēt sevi, ja negribas neko darīt.

Paldies skolu programmai “Dzīvei gatavs” Tieto EVRY in Latvia pārstāvim Aleksam Ļevšunovam par interesanto nodarbību.

Sagatavoja – pedagogs karjeras konsultants Kristīne Ozolniece

Kā nokļūt līdz sapņu profesijai

2021. gada 6. aprīlī Elejas vidusskolas 9.a un 9.b klases skolēni tiešsaistē piedalījās karjeras attīstības atbalsta skolu programmā “Dzīvei gatavs” SIA Cirkle K nodarbībā par “Kā nokļūt līdz sapņu profesijai”.

Dzīvei gatavs

Nodarbības laikā skolēni uzzināja darba tirgus īpatnības un prasības, gūstot izpratni par mācīšanos mūža garumā. Nodarbības vadītāja dalījās ar savu dzīves pieredzi par karjeras izvēli un izaugsmi, iedrošinot skolēnus neapstāties pie sasniegtā, izvirzīt jaunus mērķus un tos sasniegt. Ar interaktīvas aptaujas palīdzību skolēni varēja izteikt savu viedokli, uzzināt un pārdomāt veiksmīga cilvēka raksturojumu, kas ir karjera, kādi ir veiksmīgas karjeras virzieni, kā nokļūt līdz sapņu darbam, apzinoties savas stiprās un vājās puses, intereses, prasmes, spējas, darba tirgus prasības, izglītības un finansiālās iespējas, mācību saikni ar reālo profesionālo dzīvi.

Paldies skolu programmai “Dzīvei gatavs” un SIA Circle K Latvia Personnel Recruitment speciālistei Madarai Zīlei par interesanto nodarbību.

Sagatavoja – PKK Kristīne Ozolniece

Karjeras atbalsta pasākums

2021. gada 26. martā Vircavas un Elejas vidusskolu 11.klašu skolēniem bija iespēja attālināti ZOOM vidē iepazīt uzņēmuma „Prakse.lv” daudzveidīgo piedāvājumu. Tiešsaistes semināra laikā skolēni tika informēti par karjeras portāla Prakse.lv darbību un praktiskajām iespējām, kas noderēs ikvienam jaunietim.

Lasīt vairāk

Manā ģimenē prot…

No 26.–30. oktobrim skolas Karjeras nedēļā skolēni piedalījās konkursā “Manā ģimenē prot…” 1.-3. klases skolēni veidoja aplikācijas, bet 4.–6. klašu skolēni fotostāstu.

Manā ģimenē prot

Elejas vidusskolas 6. klase

Diplomus par 1. vietu saņēma: Sofija Jaskeviča (1.a), Valters Baņģieris (1.b), Evelīna Kaspare (2.a), Enija Ābola (3.a), Bogdana Ivanova (3.b), Dmytro Bilsky (4.a), Amanda Kokoreviča (5.), Alekss Bruno Ažēns (6.), Megija Fabjančika (6.) un Artis Kramiņš (6.). Liels prieks par 6. klasi, kas konkursā piedalījās pilnā sastāvā, un darbus iesniedza elektroniskā formā! Lasīt visu rakstu

Manā ģimenē prot

Rakstu sagatavoja karjeras konsultante 1.-6. klasei A.Lazda

Karjeras pasākumi oktobrī

2019. gada 16. oktobrī Elejas vidusskolā notika karjeras pasākums “Nākotnes profesijas”, kurā piedalījās 4.a, 5.a, 6.a, 7.a, 7.b, 9.a un 9.b klases. Jaunākie skolēni profesijas iepazina caur spēlēm, bet vecākie piedalījās teatralizētā uzvedumā. Noslēgumā dalībnieki varēja izmēģināt 3D brilles.

Karjeras pasākumi oktobrī

17. oktobrī 14 skolēni no 8.- 10. klasei devās uz Jelgavas novada Karjeras dienu, kas norisinājās Zaļenieku KAVS. Pirmajā daļā “DaGamba” mūzikas grupa pastāstīja par savas karjeras ceļu un atbildēja interesentu jautājumus.

Karjeras pasākumi oktobrī

Otrajā daļā bija iespēja apskatīt profesionālo skolu stendus no Zaļenieku KAVS, Jelgavas Amatu vidusskolas, Jelgavas Tehnikuma, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, Ogres Tehnikuma, LLU, Rīgas Stradiņa universitātes, Rīgas Ekonomikas augstskola un NBS Rekrutēšanas un atlases centra.

Karjeras pasākumi oktobrī

Sākumskolā Karjeras nedēļas laikā no 14.-18. oktobrim skolēni vizualizēja nākotnes profesijas. Darba forma varēja būt zīmējums, modelis, kolāža, pasaka vai dzejolis. Katra veikums tika ietverts īpašā izstādē.

Karjeras pasākumi oktobrī

Karjeras konsultante I.Jansone

Pozitīvie lēmumumi manā dzīvē

2019. gada 23. janvārī Elejas vidusskolā notika karjeras atbalsta pasākums 10. – 12. klašu skolēniem. Tā laikā 42 jaunieši analizēja savas personības stiprās un vēl uzlabojamās puses. Uzzināja, kas ir vissvarīgākais no darba ņēmēja un darba devēja viedokļa.

Karjeras pasākums

Pasākuma dalībnieki noklausījās lekcijas par vadības stiliem, līderību un komunikāciju komandas darbā.

Karjeras pasākums

Vidusskolēniem patika visas nodarbības, bet vislabāk – “Džungļu taka”, kuru 70% klātesošo novērtēja ar 7 – 10 ballēm, bet pašu pasākumu – kā noderīgu un jēgpilnu.

Karjeras pasākums

Karjeras konsultante I.Jansone

Vai tevi interesē makšķerēšana?

2018. gada 5. oktobrī Elejas vidusskolā notika karjeras pasākums. Divdesmit skolēnu komanda no 5.-9. klases devās aizraujošā piedzīvojumā pie Lielplatones upes. Tur mūs sagaidīja Kārlis Goldmanis (vairākkārtējs valsts izlases dalībnieks spiningošanā, fīdermakšķerēšanā, un zemledus makšķerēšanā). Kārlis Goldmanis pastāstīja par makšķerēšanas tehnikām un veica paraugdemonstrējumus. Lai sasniegtu augstus rezultātus makšķerēšanā, nepieciešama pacietība, labs aprīkojums un pieredze.

Vai tevi interesē makšķerēšana?

Pasākumā skolēni varēja praktiski izbaudīt makšķerēšanas procesu. Pirmo zivi un beigās arī visvairāk – septiņas – noķēra Aleksandrs Reiniks. Arī citiem veicās tīri labi: Dilana Bondarčuka un Adriana Kristiana Zumenta lomos bija piecas zivis, bet Ervīnam Zukulim un Mācim Viļumam par vienu mazāk. Jāpaslavē Raivi Taboru, kurš bija ieradies pats ar savu bagātīgu makšķerēšanas ekipējumu. Komandu pārstāvēja arī trīs meitenes un tukšā nepalika.

Noslēgumā kūrām ugunskuru, cepām desas, iepazinām Lielplatones upes zivis, vēžus un kukaiņu. Šī diena skolēniem šķita aizraujoša un daudzreiz labāka par sēdēšanu skolas skolā, jo upes iemītniekus varēja arī praktiski izpētīt.

Vai tevi interesē makšķerēšana?

Pasākuma beigās skolēni tika arī pie balvām. Liels paldies Dacei Drošprātei no Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Jelgavas konsultāciju biroja par sadarbību!

Vai tevi interesē makšķerēšana?

Karjeras konsultante I.Jansone

Iepazīsti dažādo profesiju pasauli

2018. gada 24. aprīlī skolā notika karjeras atbalsta pasākums 1.-9. klašu skolēniem. Dalībnieki apmeklēja divas 60 minūšu nodarbības – teorētisko un praktisko, kas ietvēra aizraujošu lekciju un demonstrējumu 3D minimodelēšanā.

Lektors iepazīstināja ar profesijām, kas nepieciešamas biznesa uzsākšanai: programmētājs, mākslinieks, inženieris un elektroniķis, arhitekts un mehatroniķis, menedžeris, gids, mārketinga speciālists un grāmatvedis.

Otrajā nodarbībā skolēni veidot 3D mini pilsētiņas modeli. Konstruējot nākotnes mājas, skolēni iejutās arhitektu lomās, bet, plānojot zaļo zonu, – jutās kā dārznieki un ainavu arhitekti.

Karjeras konsultante I.Jansone

Profesiju pasaule

Zinātņu diena

2017. gada 19. maijā norisinājās zinātņu diena "Izzini, pēti, eksperimentē!", ko īstenoja "Aspired Interactives" no Ventspils. Skolēni piedalījās 6 dažādās tehnisko zinātņu novirzienu darbnīcās. Skolēni varēja iepazīties ar dabaszinību tehnoloģiju profesiju pārstāvjiem un viņu karjeras iespējām. Skolēni praktiski darbojās un izprata fizikas, ķīmijas, dabaszinību un sociālo zinību reālu pielietojumu šo profesiju pārstāvju darbā.

1. - 4. klašu grupa izgatavoja FLABERI un KALEIDOSKOPU;
5. - 9. klašu grupa izgatavoja KATAPULTU un ZOBUBIRSTES ROBOTU;
10. - 12. klašu grupai vajadzēja izmēģināt DOMINO EFEKTU un izspēlēt spēli GUDRAIS MĒRS.

Karjeras konsultante I.Jansone

Zinātņu diena

© 2024 Elejas vidusskola
Mājas lapu izstrādājis Arvis Lācis.