Elejas vidusskola


Trešdiena, 2024. gada 12. jūnijs.
Šodien vārda dienu svin Nora, Ija, Lenora.
POTCPSSv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Šīs tīmekļvietnes piekļūstamība

Lai izņemtu Jums nevēlamu foto, ziņojiet par to elejasvsk@latnet.lv


2023./2024. mācību gads

Kompetenču pieeja mācību procesā

Projekta mērķis ir nodrošināt kompetenču pieejā balstīta vispārējās izglītības satura aprobāciju atbilstoši vispārējās izglītības obligātā satura aprakstam un mācību satura ieviešanu pirmsskolas izglītības, pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē.

Projekta numurs: 8.3.1.1/16/I/002

Logo

Skola2030 pedagogu konference

2020. gada 18. augustā Elejas vidusskolas pedagogi piedalījās konferencē “Mūsu skola katram bērnam”. Ar šo konferenci tika rezumēts 3 gadu darbs projektā “Kompetenču pieeja mācību saturā”, kurā mūsu skola bija viena no 100 dalībniecēm – Latvijas skolām, kurās tika aprobēta jaunā mācību pieeja.

Konference Ādažos

Konferences galvenais mērķis bija dalībskolu savstarpējā pieredzes apmaiņa, dalīšanās ar labās prakses piemēriem. Par savu pieredzi stāstīja arī mūsu skolas skolotāji: Daiga Peipiņa diskusijā “Atbalsts skolēniem dažāda lieluma klasēs”, Mārīte Lazda un Jānis Tumovs apaļā galda diskusijā “Citāda darba organizācija fizikas mācīšanai vidusskolā” un Marianna Madžule un Oskars Tanana-Lejava ar prezentāciju “Citāda darba organizācija sākumskolā”.

Konference Ādažos

Konferences noslēgumā dalībniekus uzrunāja Valsts prezidents E.Levits, Izglītības un zinātnes ministre I.Šuplinska, Valsts izglītības satura centra vadītājs G.Catlaks un projekta vadītāji.

Elejas vidusskola ir saņēmusi Valsts izglītības satura centra PATEICĪBAS RAKSTU par aktīvu un kvalitatīvu iesaistīšanos un nozīmīgu ieguldījumu mācīšanās pieejas un satura aprobācijā.

"Skola 2030" seminārs

7. un 8. maijā kompetenču pieejas izglītībā projektā iesaistīto skolu pārstāvji apmeklēja semināru Ogrē, lai dalītos pieredzē par projekta ideju ieviešanu. Elejas vidusskolu ar labiem panākumiem pārstāvēja Marianna Madžule un Daiga Peipiņa no sākumskolas grupas, Mārīte Lazda, kurai tika uzticēts novadīt arī darbnīcu, no pamatskolas grupas un Vintra Dižpētere no vidusskolas grupas.

Seminārs Ogrē

Citāda diena

26. septembrī Elejas vidusskolas 8.a un 8.b klasei notika citādā diena – mācības Elejas muižas parkā un arī Tējas namiņā. Citādā diena bija multidisciplinārās mācības, kurās mēs ieguvām jaunas zināšanas un mācījāmies strādāt bez skolā pieejamajiem piederumiem, mācījāmies darboties saliedētās komandās.

Pirmā stunda bija matemātika, kurā apguvām, kā noteikt, cik vecs ir koks, cik tas ir garš un cik liels ir tā apkārtmērs ar dabā pieejamiem līdzekļiem. Bija diezgan jautri un jauki sadarboties komandā un apgūt šīs lietas kopīgiem spēkiem.

Pēc matemātikas tika uzdoti fizikas uzdevumi, kuros bija jānosaka, koka klucīšu materiāls, blīvums un masa. Lai to noskaidrotu, bija jāveic matemātiski aprēķini. Kopumā fizikas uzdevumi bija vieglāki, jo nebija jāstaigā vai jāskrien, bet gan jāmēra un jārēķina.

Trešā stunda bija vēsture, kurā devāmies uz Tējas namiņu. Tur uzzinājām, kā, kad un kāpēc tas tapis. Vēlāk saņēmām uzdevumu sameklēt parkā paslēptos krāsainos aplīšus. No atrasto aplīšu burtiem pēc tam vajadzēja salikt ar Elejas muižas parku saistītus vārdus.

Pēdējās divas stundas bija bioloģija un mājturība. Mūs sadalīja divās grupās. Katram 20 minūšu laikā pēc iedotā zariņa vajadzēja sameklēt koku vai krūmu parkā un nofotografēt to. Pēc tam bija uzdevums par dzīvnieku un to pēdu atpazīšanu un krustvārdu mīklas atrisināšana. Mājturībā veidojām kompozīcijas par godu Latvijas 100-gadei no dabas materiāliem. Noslēgumā mēs visi kopīgi cepām desas ugunskurā un dzērām tēju.

Šī diena bija jauka un jautra. Labprāt apmeklētu vēl tādas. Vienīgais, kas traucēja, bija vēsais un uz beigām lietainais laiks. Iesaku šādas dienas rīkot arī citām skolām!

Citāda diena

Liene Alise Saliņa, 8b klases skolniece.

Ieviešanas seminārs

2018. gada 8. maijā ZRKAC telpās notika projekta "Skola 2030" pirmā gada aprobācijas rezultātu ieviešanas seminārs. No Elejas vidusskolas tajā piedalījās J.Tumovs, M.Lazda un D.Peipiņa, kuru uzdevums bija iekārtot informatīvo stendu par skolā paveikto un atbildēt uz apmeklētāju jautājumiem. Pavisam no Zemgales reģiona bija uzaicinātas 18 mācību iestādes, kā arī pārsāvji no skolām, kuras aprobācijā nepiedalās.

Pateicība

Integrētais mācību pasākums

Aprobējot kompetenču pieeju mācību procesā, Elejas vidusskolas 8 skolotāji 2018. gada 25. aprīlī bija noorganizējuši pasākumu “Soļanka”. Šajā dienā 7a klases stundas notika netradicionāli, jo galarezultātā skolas pagalmā tika izvārīta un arī apēsta zupa - soļanka.

Lai tas izdotos, skolēni sākumā izvirzīja veicamos uzdevumus, iemācījās drošības noteikumus, izrēķināja izmaksas un uzturvērtību, nopirka produktus, sakūra ugunskuru, mizoja un grieza dārzeņus, vārīja zupu un nodarbojās ar fiziskām aktivitātēm. Pēc zupas apēšanas skolēni grupās demonstrēja pasākuma izvērtēšanas prasmes.

Soļanka

© 2024 Elejas vidusskola
Mājas lapu izstrādājis Arvis Lācis.