Elejas vidusskola


Trešdiena, 2024. gada 12. jūnijs.
Šodien vārda dienu svin Nora, Ija, Lenora.
POTCPSSv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Šīs tīmekļvietnes piekļūstamība

Lai izņemtu Jums nevēlamu foto, ziņojiet par to elejasvsk@latnet.lv


2023./2024. mācību gads

Pulciņi Elejas vidusskolā

PulciņšKlašu grupaVadītājs
Sporta pulciņš1–2.Oskars Tanana-Lejava
Sporta pulciņš3–4.Oskars Tanana-Lejava
Ansamblis1.Andra Strelčune
Vokālais ansamblis2-3.Andra Strelčune
Vizuālā māksla1-2.Inga Berga
Vizuālā māksla3-4.Inga Berga
Vizuālā māksla5-12.Inga Berga
Tautas deju kolektīvs1-2.Inese Reinvalde
Tautas deju kolektīvs5- 6.Inese Reinvalde
Jaunie literāti5–12.Vintra Dižpētere
Teātra pulciņš1–4.Ilze Švītiņa
Teātra pulciņš5–12.Anna Švītiņa
Sporta pulciņš6–12.Sandra Avota
Šahs4–12.Jānis Tumovs
Kristietība mūsu dzīves izpratnē1-3.Inga Krištopāne

Interešu izglītības pulciņu nodarbību grafiks

Elejas šahisti cīnās Lietuvā

17. septembrī skolas šaha pulciņš piedalījās sacensībās Jonišķos. Turnīrs ietilpa starptautiskās Baltu vienotības dienas pasākumos. Mūsējos uzaicināja vietējā šaha kluba treneris, kurš par šahistu esamību Elejā uzzinājis no skolas mājaslapas.

Turnīrs Jonišķos Turnīrs Jonišķos

Latviju pārstāvēja Matīss Lielcepurs, Aivis Brūvelis, Rihards Valdeņš, Jānis Tumovs un viens jelgavnieks. Pārējie 14 bija no trim Lietuvas pilsētām. Skolēni un pieaugušie sacentās kopējā grupā, pēc Šveices sistēmas izspēlējot 7 kārtas ar apdomas laiku 10 minūtes+5 sekundes. Labākos rezultātus kopvērtējumā uzrādīja skolotājs Jānis – 3. vieta un Rihards – 8. vieta (otrais no skolēniem).

Turnīrs Jonišķos

Uzziņai: Šveices sistēmā katrā partijā "sapāro" šahistus ar vienādu rezultātu; +5 sekundes nozīmē uzkrāt apdomas laiku, ja gājienus izdara ātrāk un ir atbilstošs šaha pulkstenis. Jonišķu šaha klubs atklāts pirms gada un tiek finansēts, pateicoties privātajai iniciatīvai.

Latvijas skolēnu šaha olimpiāde

Skolas šaha pulciņa aktīvākais dalībnieks Rihards Valdeņš no 9.a klases sekmīgi startējis skolēnu šaha olimpiādes Zemgales reģiona tiešsaistes šaha turnīrā, izcīnot 2. vietu.

Šaha olimpiāde

Kā pastāstīja Rihards, spēlēt turnīrā ļoti paticis, bet bijis liels uztraukums. Apdomas laiks vienam spēlētājam bija 15 minūtes, kuras varēja papildināt, ja gājienu veica ātrāk par 2 sekundēm. Spēlēšana notika tiešsaistē. Atvēlētajā laikā Rihards uzvarēja 7 pretiniekus un vienreiz cīnījās neizšķirti. Ar turnīra uzvarētāju sacensties neiznāca.

Elejas vidusskolas literārais žurnāls

Mācību gada nogalē skolas jauno literātu pulciņš ir apkopojis savu veikumu un izveidojis žurnālu “Ziedu putekšņiem aplipis vārds”. Nododam lasītājiem žurnāla elektronisko versiju.

Literārais žurnāls

Lasīt žurnālu

Valoda uz trotuāra

Vārdi, saules apspīdēti, gozējas pagalmos, ielās, parkos un skvēros. Tie liek mazliet apstāties ikdienas steigā, noliekt galvu, lai no pleciem noveltos kaut nedaudz tiem uzkrautās nastas un ļaut acīm saredzēt radošuma, iedvesmas, prieka un brīvības putnus, kuri šoreiz aizlaidušies prom no tīrajām un baltajām papīra lapu ligzdām, lai redzētu pasauli aiz tām, sajustu liegu vēja pūsmu tos noglāstām un saņemtu uzmanību, kuru mūsdienās gandrīz neviens tiem vairs nepievērš. Vārdi vairs neslēpjas aiz cietiem grāmatu vākiem, bet san līdzi bitēm, ripo līdz ar garām braucošo mašīnu riteņiem un laistās košās krāsās, mākslinieku rokās turētu krītu zīmēti.

Jauno literātu pulciņš

Valoda uz trotuāra

Galda spēles

Elejas vidusskolā janvārī – februārī tradicionāli notiek sacensības galda spēlēs: domino, aliasā, dambretē un šahā, kurās piedalās komandas no klasēm un arī skolotāji.

Jau trešo reizi skolotājs Jānis Tumovs vienlaicīgi cīnījās ar pretiniekiem pie 12 šaha galdiņiem. Skolēnu rezultātu noteica pēc izdarīto gājienu skaita līdz mata saņemšanai. Tā notika ar visiem, bet visilgāk noturējās Aigars Zauls, piekāpjoties vien bandinieku galotnē. Aivis Gustiņš spēja pieteikt šahu pat divas reizes. Līderos bija arī meitenes – Daniela Bondarčuka un Linda Mikaine, jo mācēja labāk sargāt figūru materiālu.

VietaSkolēnsKlase
1.A. Zauls8.a
2.D. Bondarčuka10.a
3.L. Mikaine8.b
4.Z. Varņecka7.b
5.R. Valdeņš5.a
6.S. Maslobojevs4.b
7.A. Gustiņš5.b
8.D. Poļaks7.a
9.S. Ozoliņa12.a
10.M. Upītis6.
11.D. Ābols11.a
12.M. Varņecka4.a

Šī raksta autoram šaha gājienus 2. klasē ierādīja draugs no 4. klases. Izaugsme meistarībā bija strauja, un 7. klasē radās iespēja pārstāvēt Jelgavas rajonu republikas sacensībās.

Galda spēles

Novada čempionāts šahā

22. oktobrī Platones pamatskolā notika Jelgavas novada čempionāts šahā pieaugušajiem. 30 dalībnieku sacensībā piedalījās arī skolas šaha pulciņa pārstāvji – Diāna Zaula, Zane Varņecka un skolotājs Jānis Tumovs, kā arī absolvente Margarita Zaula.

Pēc Šveices sistēmas, kad spēlē ar līdzīga rezultāta pretinieku, sievietēm notika piecas, bet vīriešiem septiņas kārtas ar 15 minūšu apdomas laiku vienai partijai.

Kopvērtējumā Elejas komanda ieguva kausu par 3. vietu. Individuāli M. Zaula ieņēma 6. vietu, D. Zaula – 8. vietu, bet Z. Varņecka – 11. vietu. Vīriešiem 3. vieta un bronzas medaļa – Jānim Tumovam, 6. vieta – Edmundam Beļajevskovam un 8. vieta – Andrim Kļimovskim.

Novada čempionāts šahā

Jaunsargi

Elejas vidusskolā darbojas jaunsargu organizācija Ērika Grinevica vadībā. Jaunsargi apgūst:

  • Latvijas armijas vēsturi;
  • Orientēšanos;
  • Darbošanos ar ieročiem;
  • Pirmo medicīnisko palīdzību;
  • Kaujas stratēģijas.

Jau par tradīciju kļuvušas un Lāčplēša dienai veltītās sacensības "Būsim vīri". Virsseržants Ēriks Grinevics šo pasākumu rīkoja bijušajā Tīsu raķešu bāzē. Varēja piedalīties pa vienai komandai no katras klases – 3 zēni un meitene. Bija jāpārvar šķēršļi, jāskrien pa ūdeni, jārāpjas pāri sienām, jālien cauri riepām un jāveic citi jaunsargu sagatavotie uzdevumi. Lai komanda pierādītu, ka ir labākā, vajadzēja saliedētu kopdarbību. Kaut arī trase bija diezgan grūta, visas komandas bija gandarītas par rezultātu.

Vīru spēles Elejā

© 2024 Elejas vidusskola
Mājas lapu izstrādājis Arvis Lācis.