Elejas vidusskola


Svētdiena, 2020. gada 29. novembris.
Šodien vārda dienu svin Ignats, Virgīnija.
POTCPSSv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Lai izņemtu Jums nevēlamu foto, ziņojiet par to elejasvsk@latnet.lv

2020./2021. mācību gads


Dokumenti:


Pulciņi Elejas vidusskolā

PulciņšKlašu grupaVadītājs
Tautas dejas1. – 7.I. Reinvalde
Mūsdienu dejas "Chilly step"1. – 7.E. Tanana-Lejava
Koris1. – 4.A. Strelčune
Dramatiskais kolektīvs1. – 12.A. Švītiņa
Vizuālā māksla1. – 12.I. Berga
Sports1. – 4.O. Tanana
Sporta spēles5. – 12.S. Avota
Šahs5. – 9.J. Tumovs
Jaunie literāti5. – 12.V. Dižpētere
Jaunsargi3. – 12.Ē. Grinevics

Interešu izglītības pulciņu nodarbību grafiks

Pulciņi Elejas vidusskolā

Elejas vidusskolas literārais žurnāls

Mācību gada nogalē skolas jauno literātu pulciņš ir apkopojis savu veikumu un izveidojis žurnālu “Ziedu putekšņiem aplipis vārds”. Nododam lasītājiem žurnāla elektronisko versiju.

Literārais žurnāls

Lasīt žurnālu

Valoda uz trotuāra

Vārdi, saules apspīdēti, gozējas pagalmos, ielās, parkos un skvēros. Tie liek mazliet apstāties ikdienas steigā, noliekt galvu, lai no pleciem noveltos kaut nedaudz tiem uzkrautās nastas un ļaut acīm saredzēt radošuma, iedvesmas, prieka un brīvības putnus, kuri šoreiz aizlaidušies prom no tīrajām un baltajām papīra lapu ligzdām, lai redzētu pasauli aiz tām, sajustu liegu vēja pūsmu tos noglāstām un saņemtu uzmanību, kuru mūsdienās gandrīz neviens tiem vairs nepievērš. Vārdi vairs neslēpjas aiz cietiem grāmatu vākiem, bet san līdzi bitēm, ripo līdz ar garām braucošo mašīnu riteņiem un laistās košās krāsās, mākslinieku rokās turētu krītu zīmēti.

Jauno literātu pulciņš

Valoda uz trotuāra

Galda spēles

Elejas vidusskolā janvārī – februārī tradicionāli notiek sacensības galda spēlēs: domino, aliasā, dambretē un šahā, kurās piedalās komandas no klasēm un arī skolotāji.

Jau trešo reizi skolotājs Jānis Tumovs vienlaicīgi cīnījās ar pretiniekiem pie 12 šaha galdiņiem. Skolēnu rezultātu noteica pēc izdarīto gājienu skaita līdz mata saņemšanai. Tā notika ar visiem, bet visilgāk noturējās Aigars Zauls, piekāpjoties vien bandinieku galotnē. Aivis Gustiņš spēja pieteikt šahu pat divas reizes. Līderos bija arī meitenes – Daniela Bondarčuka un Linda Mikaine, jo mācēja labāk sargāt figūru materiālu.

VietaSkolēnsKlase
1.A. Zauls8.a
2.D. Bondarčuka10.a
3.L. Mikaine8.b
4.Z. Varņecka7.b
5.R. Valdeņš5.a
6.S. Maslobojevs4.b
7.A. Gustiņš5.b
8.D. Poļaks7.a
9.S. Ozoliņa12.a
10.M. Upītis6.
11.D. Ābols11.a
12.M. Varņecka4.a

Šī raksta autoram šaha gājienus 2. klasē ierādīja draugs no 4. klases. Izaugsme meistarībā bija strauja, un 7. klasē radās iespēja pārstāvēt Jelgavas rajonu republikas sacensībās.

Galda spēles

Novada čempionāts šahā

22. oktobrī Platones pamatskolā notika Jelgavas novada čempionāts šahā pieaugušajiem. 30 dalībnieku sacensībā piedalījās arī skolas šaha pulciņa pārstāvji – Diāna Zaula, Zane Varņecka un skolotājs Jānis Tumovs, kā arī absolvente Margarita Zaula.

Pēc Šveices sistēmas, kad spēlē ar līdzīga rezultāta pretinieku, sievietēm notika piecas, bet vīriešiem septiņas kārtas ar 15 minūšu apdomas laiku vienai partijai.

Kopvērtējumā Elejas komanda ieguva kausu par 3. vietu. Individuāli M. Zaula ieņēma 6. vietu, D. Zaula – 8. vietu, bet Z. Varņecka – 11. vietu. Vīriešiem 3. vieta un bronzas medaļa – Jānim Tumovam, 6. vieta – Edmundam Beļajevskovam un 8. vieta – Andrim Kļimovskim.

Novada čempionāts šahā

Jaunsargi

Elejas vidusskolā darbojas jaunsargu organizācija Ērika Grinevica vadībā. Jaunsargi apgūst:

  • Latvijas armijas vēsturi;
  • Orientēšanos;
  • Darbošanos ar ieročiem;
  • Pirmo medicīnisko palīdzību;
  • Kaujas stratēģijas.

Jau par tradīciju kļuvušas un Lāčplēša dienai veltītās sacensības "Būsim vīri". Virsseržants Ēriks Grinevics šo pasākumu rīkoja bijušajā Tīsu raķešu bāzē. Varēja piedalīties pa vienai komandai no katras klases – 3 zēni un meitene. Bija jāpārvar šķēršļi, jāskrien pa ūdeni, jārāpjas pāri sienām, jālien cauri riepām un jāveic citi jaunsargu sagatavotie uzdevumi. Lai komanda pierādītu, ka ir labākā, vajadzēja saliedētu kopdarbību. Kaut arī trase bija diezgan grūta, visas komandas bija gandarītas par rezultātu.

Vīru spēles Elejā

© 2020 Elejas vidusskola
Mājas lapu izstrādājis Arvis Lācis.