Elejas vidusskola


Otrdiena, 2024. gada 27. februāris.
Šodien vārda dienu svin Līva, Līvija, Andra.
POTCPSSv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
Šīs tīmekļvietnes piekļūstamība

Lai izņemtu Jums nevēlamu foto, ziņojiet par to elejasvsk@latnet.lv


2023./2024. mācību gads

Latvijas skolas soma

Kultūrizglītības programma "Latvijas skolas soma" kopš 2018. gada rudens nodrošina skolēniem valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, tā attīstot kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, mazinot sociālo nevienlīdzību un spēcinot lepnumu par savu valsti un tās cilvēkiem.

Latvijas skolas soma

Māksla Ziemassvētku noskaņās

13. decembrī Elejas vidusskolas 8.b klases skolēni, pateicoties "Latvijas skolas soma" projektam, apmeklēja Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Mākslas muzeju RĪGAS BIRŽA. Elejnieki piedalījās nodarbībā "Personības darbnīca", kurā zīmēja un stāstīja par savām vērtībām un personībām, kā arī uzklausīja profesionālas mākslinieces kritiku un uzslavas. Dalībnieki apskatīja Ēģiptes mūka mūmiju.

Māksla Ziemassvētku noskaņās

Pasākums Jelgavā

1. novembrī Elejas vidusskolas 8.a klases skolēni, pateicoties "Latvijas skolas soma" projektam, apmeklēja Academija Petrina, lai uzzinātu, ar ko Jelgava ir slavena Latvijā un Eiropā.

Pasākums Jelgavā

Orientēšanās Rīgā

16. oktobrī 3.a un 3.b klase devas "Latvijas skolas somas" pasākumā uz Rīgu. Skolēni orientēšanās spēlē iepazinās ar Vecrīgas arhitektūru un ievērojamākajām vietām.

Orientēšanās Rīgā

No bankas uz bibliotēku

31. oktobrī Elejas vidusskolas 11. un 12. klase devās "Latvijas skolas somas" pasākumā uz Rīgu, lai apmeklētu Nacionālo banku un Nacionālo bibliotēku. Bankā dalībnieki uzzināja par naudas vērtību un esošo ekonomisko stāvokli. Bibliotēkā skolēni apskatīja Dainu skapi, Ziedoņa zāli, dāvināto grāmatu plauktus un izstādi ar mākslīgā intelekta veidotiem darbiem. No bibliotēkas 7. stāva pavērās skaists skats uz Rīgas centru un Pārdaugavu.

Banka un bibliotēka

Otrklasnieki salmos

5. oktobrī Elejas vidusskolas 2. klašu skolēni "Latvijas skolas somas" ietvaros devās mācību pasākumā uz Tukuma Salmu muzeju. Tajā skolēni apskatīja vairāk nekā 500 no salmiem gatavotu figūru, bet Salmu darbnīcā paši pamēģināja tādas izveidot.

Salmu muzejs

Piektklasnieki neredz

18. oktobrī Elejas vidusskolas abas 5. klases apmeklēja skolas somas mācību pasākumu "Neredzamā pasaule". Neredzīga gida pavadībā piecās pilnībā aptumšotās telpās skolēni mēģināja iepazīt pasauli, neizmantojot redzi. Dalībnieki iepazinās ar Latvijas kultūras vērtībām caur neredzīga cilvēka uztveri, sadzirdot dažādus mūzikas instrumentus, tautasdziesmas, filmu fragmentus un sataustot latvju etnogrāfiskās zīmes. Pasākums palīdzēja bērniem izprast redzes aprūpes svarīgumu.

Neredzamā pasaule

Ar skolas somu uz Rīgu

11. oktobrī Elejas vidusskolas 11. un 12. klase devās “Skolas somas” mācību pasākumā uz Rīgu. Rakstniecības un mūzikas muzejā skolēni divās komandās piedalījās aizraujošā spēlē ar intrigas un pakaļdzīšanās elementiem.

Mākslas un mūzikas muzejā

Pēc tam elejnieki apmeklēja RSU Anatomijas muzeju, kur gids atklāja cilvēka ķermeņa noslēpumus un izstāstīja anatomijas zinātnes vēsturi.

Anatomijas muzejā

Daile un vēsture

13. oktobrī programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros 10. klase noskatījās Dailes teātra komēdiju "Izrāde, kas saiet sviestā". Pēc tam dalībnieki devās uz EscapeTown, lai iepazītu Otrā pasaules kara tematiku. Skolēni veica izzinošus, atjautīgus un fiziskus uzdevumus spēlē "Aģenta K Dienasgrāmata".

Daile un vēsture

Ziemassvētku kauju muzejā

6. oktobrī programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros 6.a klase devās uz Valgundes pagasta Mangaļos esošo Ziemassvētku kauju muzeju, lai iepazītos ar 1. Pasaules kara laika notikumu vēsturiskajām liecībām. Skolēni veica izzinošus, atjautīgus un fiziskus uzdevumus muzeja teritorijā.

Ziemassvētku kauju muzejs

Kā jāmācās Jaunmokās

9. oktobrī abas 4. klases devās "Skolas somas" pasākumā uz Jaunmoku pili, lai mācītos par seno muižas dzīvi. Dalībnieki gida pavadībā izstaigāja parku un iepazina Zāļu tēju dārzu. Guva zināšanas par savvaļas augiem un to izmantošanu muižas virtuvē. Skolēni degustēja vībotņu un rožlapiņu tēju, maizītes ar kaltētiem pelašķiem un raudeni. Radošajā darbnīcā tika sašūti smaržu maisiņi, kurus katrs piepildīja ar sev tīkama aromāta augiem.

Jaunmoku pilī

Pēc izzinošās nodarbības skolēni piedalījās orientēšanās spēlē pa Jaunmoku pils pagalmu un parku, iepazīstot pili, tās apkārtni un vēsturi. Mājupceļā skolēniem vēl pietika enerģijas pastaigai gar jūru un klases logo veidošanai no dabas materiāliem.

Redzēt Jelgavu citādi

Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros 7. klašu skolēni iepazinās ar Jelgavas pilsētas kultūras un vēstures mantojumu orientēšanās spēles veidā, pildot radošus uzdevumus. Pasākums notika atraktīvas gides - studentes vadībā.

Jelgava

Iepriekšējo gadu pasākumi

© 2024 Elejas vidusskola
Mājas lapu izstrādājis Arvis Lācis.