Elejas vidusskola


Pirmdiena, 2022. gada 4. jūlijs.
Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas diena
Šodien vārda dienu svin Uldis, Sandis, Sandijs, Ulvis.
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šīs tīmekļvietnes piekļūstamība

Lai izņemtu Jums nevēlamu foto, ziņojiet par to elejasvsk@latnet.lv


2021./2022. mācību gads

Latvijas skolas soma

Kultūrizglītības programma "Latvijas skolas soma" kopš 2018. gada rudens nodrošina skolēniem valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, tā attīstot kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, mazinot sociālo nevienlīdzību un spēcinot lepnumu par savu valsti un tās cilvēkiem.

Latvijas skolas soma

Brauciens uz teātri

Elejas vidusskolas 7.b klase Latvijas Skolas somas programmas ietvaros 25. maijā apmeklēja izrādi “Trīs vīri kūrortā”, kas tika izrādīta Latvijas Nacionālajā teātrī.

Brauciens uz teātri

Vidusskolēni Kara muzejā

20. maijā programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros 11. klase apmeklēja Latvijas Kara muzeju, kur, gida stāstījuma ieinteresēti, apskatīja ekspozīciju “Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā” un papildināja zināšanas par šo tēmu. Lielu interesi izraisīja ieroču krātuves apmeklējums un iespēja apskatīt gan senos, gan mūsdienu ieročus.

Vidusskolēni Kara muzejā

Dienas turpinājumā, gūstot pozitīvas emocijas, kinoteātrī Forum Cinemas noskatījās jaunā režisora J. Skorobogatova filmu “Uzticības persona” – atraktīvu kriminālkomēdiju par naudu un krāpniekiem.

Forum Cinemas

Pasākums Kara muzejā

"Latvijas Skolas somas" ietvaros 5.a un 5.b klase Rīgā apmeklēja Kara muzeju. Nodarbības laikā uzzinājām jaunus faktus par Latvijas armijas vēsturi. Piektklasniekiem bija iespēja pielādēt ieroci, šaut un parādīt savas fiziskās spējas.

Pasākums Kara muzejā

Pasākuma turpinājumā apskatījām Vecrīgu, Saeimas ēku un prezidenta pili. Tirdzniecības un izklaides centrā "Akropole" skolēni noskatījās filmu "Mans mazais karalis".

Pasākums Kara muzejā

Pasākums mākslas muzejā

5. maijā 8.a klase apmeklēja Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Pateicoties Latvijas Skolas somai, skolēni piedalījās izglītojošās programmā "Kā top instalācija?", radot savas instalācijas par problēmām un brīvību.

Pasākums mākslas muzejā

Mācību pasākums Rīgā

7.a un 9.a klases devās “Skolas somas” pasākumā uz Rīgas Motormuzeju. Pēc muzeja apmeklējuma skolēni piedalījās nodarbība “No kvēlspuldzes līdz elektroauto”.

Mācību pasākums Rīgā

Dalībnieki uzzināja par Tomasa Alvas Edisona izgudrojumiem un to ietekmi uz pasaules industriālo attīstību. Skolēni praktiski izveidoja elektrisko spuldzīti un noskaidroja, kāpēc citronā var rasties spriegums.

Mācību pasākums Rīgā

Mācību pasākums Tukuma novadā

30. maijā 6. klase devās “Latvijas skolas somas” projekta mācību aktivitātēs uz Smārdes pagastā esošo “Valguma pasauli”, lai izbaudītu gājienu pa “Baskāju taku” un “Mākslas taku”, kā arī uz Slampes pagasta Cinevillu, lai iepazītu kino filmēšanas procesu mākslīgi radītās pilsētvides dekorācijās.

Mācību pasākums Tukuma novadā

Mācību pasākums Jelgavā

8.b klase mācību gada noslēgumā apmeklēja Latvijas dzelzceļa vēstures muzeju, kas atrodas Jelgavā. Muzejā skolēni guva iespaidus par dzelzceļa infrastruktūru. Pēc gides stāstījuma skolēni izpildīja foto orientēšanās uzdevumus, kuros atbildes bija jāmeklē gan muzeja telpās, gan āra ekspozīcijā.

Mācību pasākums Jelgavā

Pasākuma turpinājumā dalībnieki devās uz lokomotīvju depo, lai piedalītos nodarbībā "Ritekļu vēsture Latvijā". Skolēni aplūkoja muzeja eksponātus – maršala Bagramjana dienesta vagonu, L un TE sērijas tvaika lokomotīves un ceļamkrānus.

Mācību pasākums Bauskā

Pēdējā skolas dienā 4.a klase devās uz Bausku, lai piedalītos “Latvijas skolas somas” projekta mācību aktivitātēs. Klase apmeklēja Rīgas Motormuzeja Bauskas filiāli, kur apskatīja vēsturisko automašīnu ekspozīciju un piedalījās radošajā darbnīcā "Atlecošā bumbiņa", katram izgatavojot savu kaučuka bumbiņu.

Mācību pasākums Bauskā

Dienas turpinājumā Bauskas pilsētas muzejā skolēni iepazinās ar rotaļlietu vēsturi, apskatot seno rotaļlietu izstādi. Radošajā darbnīcā "Laiks spēlēties!" skolēni mācījās izgatavot lupatu lelles.

Mācību pasākums Bauskā

Pirmklasnieki Tērvetē

23. maijā 1.a un 1.b klase devās "Latvijas skolas soma" ekskursijā uz Tērvetes dabas parku. Parkā vērojām augu daudzveidību un Zaļajā klasē iepazināmies ar augu "draugiem un nedraugiem".

Pirmklasnieki Tērvetē

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja iepazīšana

14. maijā 12. klases skolēni ar Latvijas Skolas somas atbalstu devās uz LNMM, lai gūtu priekšstatu par 300 gados Latvijā tapušo vizuālo mākslu, kā arī izbaudītu skaistās ēkas gaisotni.

LNNM iepazīšana

Mācību pasākums Rīgā

19. maijā 10. klase devās uz mācību pasākumu Rīgā. Pirmais apskates objekts bija Žaņa Lipkes muzejs, kur skolēniem tika pastāstīts, kā Žanis Lipke slēpa ebrejus no fašistiem, kā tos apgādāja ar nepieciešamo un pasargāja no kara šausmām.

Mācību pasākums Rīgā

Pēc muzeja apskates devāmies uz Forum Cinemas kinoteātri, kur noskatījāmies aizraujošu filmu – latviešu vesternu – “Wild East, kur vedīs ceļš”.

Otrklasnieki Jaunpilī

Elejas vidusskolas otrās klases projekta “Skolas soma” ietvaros devās ekskursijā uz Jaunpili. Ekskursijas laikā gide pavadīja pastaigā pa pili, sniedza ieskatu bruņinieku pils vēsturē, sadzīves notikumos un augstmaņu dzīves stāstos. Pils mūks kopā ar pils saimnieci pavadīja bērnus cauri pils telpām, izspēlējot seno viduslaiku skoliņu, kurā vajadzēja atpazīt ieročus un mācīties tā laika pieklājības likumus.

Otrklasnieki Jaunpilī

Senās Kuldīgas stāsts

30. septembrī, fantastiski skaistā rudens dienā, 11. klase programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros piedalījās muzejpedagoģiskajā nodarbībā "Senās Kuldīgas stāsts", uzzinot daudz jaunu un interesantu faktu par Kurzemes hercogistes vēsturi.

Kuldīgas stāsts Kuldīgas stāsts

Pozitīvas emocijas izraisīja arī Jūrkalnes stāvkrasta, Riežupes smilšu alu un "Jaunstuču" murkšķu audzētavas apmeklējums.

Kuldīgas stāsts

Iepriekšējo gadu pasākumi

© 2022 Elejas vidusskola
Mājas lapu izstrādājis Arvis Lācis.