Elejas vidusskola


Ceturtdiena, 2023. gada 2. februāris.
Šodien vārda dienu svin Sonora, Spīdola.
POTCPSSv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
Šīs tīmekļvietnes piekļūstamība

Lai izņemtu Jums nevēlamu foto, ziņojiet par to elejasvsk@latnet.lv


2022./2023. mācību gads

Latvijas skolas soma

Kultūrizglītības programma "Latvijas skolas soma" kopš 2018. gada rudens nodrošina skolēniem valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, tā attīstot kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, mazinot sociālo nevienlīdzību un spēcinot lepnumu par savu valsti un tās cilvēkiem.

Latvijas skolas soma

Mācību diena Džūkstē

23. decembrī 5.a klase apmeklēja “Skolas somas” pasākumu Džūkstes pasaku muzejā. Muzejs atrodas bijušajā Lancenieku skolas ēkā, kurā dzīvojis un strādājis skolotājs, rakstnieks, pasaku un teiku krājējs, pētnieks, dārznieks un sabiedriskais darbinieks Ansis Lerhis-Puškaitis.

Pasaku muzejā

Sākumā skolēni piedalījās radošajā darbnīcā "Ziemassvētku cepumi". Skolēni mācījās cept dažādu formu cepumus. Kamēr cepumi krāsnī cepās, visi devās apskatīt muzeja ekspozīciju. Dalībnieki iejutās senās skolas ikdienā, spēlēja spēles, klausījās Džūkstes pasakas un stāstīja savas, kā arī piedalīties leļļu teātra izrādē. Pēc tam visi draudzīgi dzēra augu tēju un ēda tikko izceptos cepumus.

Mācību diena Tērvetē

1.a un 1.b klase Latvijas Skolas somas ietvaros devās mācību pasākumā uz Tērvetes dabas parku. Skolēni iepazina augu daudzveidību, iesaistījās dažādās aktivitātēs.

Tērvetes dabas parkā

Mācību diena Rīgā

8. decembrī 3.a un 3.b klase apmeklēja “Skolas somas” pasākumu uzņēmuma "Laima" muzejā. Izstādē skolēni uzzināja par šokolādes ražošanas procesu - kā norit ceļš no kakao pupiņām līdz gatavai šokolādei. Interesantākais skolēniem šķita fotogrāfēšanās, izmantojot digitālo aplikāciju.

Laimas muzejā

Stikla pūtēji mazajā skolā

7. decembrī Elejas vidusskolas 1.-3. klasēm "Skolas somas" projekta ietvaros notika Ventspils stikla pūtēju nodarbība. Skolēni uzzināja daudz jaunu un interesantu faktu par stiklu. Nodarbības gaitā tika rādīti profesionāļu paraugdemonstrējumi un bija iespēja pašiem izpūst stiklu.

Stikla pūtēji

Mācību diena Vilcē

1. decembrī 9.a klase programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros pavadīja dienu Vilces muižā. Skolēni iepazinās ar 18. gadsimtā celtās muižas kompleksa vēsturi. Keramikas darbnīcā, kuru vadīja Latvijas amatniecības kameras meistare Daina Pettere, katrs izgatavoja svečturi. Vilces muižas parkā skolēni piedalījās arī diska golfa sacensībās.

Vilces muižā

Mācību diena Cinevillā

14. novembrī 5.b klase programmas "Latvijas Skolas soma" ietvaros mācību dienu pavadīja Cinevillā. Skolēniem bija iespēja izzināt Latvijas kino vēsturi, klausīties par filmēšanās aizkulisēm, aplūkot vairāku populāru filmu tērpus, dekorācijas, ēkas un ielas, kā arī iejusties aktieru lomā, filmējoties īsos klipiņos.

Cinevilla

Laimas šokolādes muzejā

10. novembrī Skolas soma pasākumā 6.a un 6.b klases apmeklēja Laimas šokolādes muzeju. Skolēni uzzināja par Latvijas saldumu rūpniecības vēsturi. Iepazina senos saldumu iepakojumu paraugus un salīdzināja ar mūsdienās redzamajiem.

Laimas šokolāde

Skolēni uzzināja par šokolādes ražošanas tradīcijām un testēja šokolādi ar visām maņām – tausti, ožu, garšu, dzirdi un redzi. Interesanti bija apskatīt Laimas ekspozīcijas sienu, kas iekārtota, izmantojot 100 kilogramu kakao pupiņu.

Laimas šokolāde

Divpadsmito izlaušanās

11. novembrī 12. klases skolēniem programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros bija lieliska iespēja pārbaudīt ne tikai savas zināšanas un atjautību, bet arī sadarbības prasmes, piedaloties Ziedoņa klases izlaušanās spēlē “Blēņas un pasakas”. Divpadsmito izlaušanās

Dienas turpinājumā kinoteātrī Forum Cinemas jaunieši noskatījās vēsturisko trilleri “Suflieris”, kur tika ierauti spiegu spēlēs Otrā pasaules kara laikā, gūstot papildu zināšanas par šiem vēsturiskajiem notikumiem.

Mācību diena Džūkstē un Tīreļu staļļos

19. oktobrī 4.a un 4.b klase daļu mācību dienas programmas "Latvijas Skolas soma" ietvaros pavadīja Džūkstes pasaku muzejā. Tur skolēni iemācījās veidot ūdens kliņģerus pēc pasaku vācēja un skolotāja Anša Lerha-Puškaiša sievas Luīzes receptes.

Džūkstes kliņģeri

Skolēni varēja arī iepazīt seno skolu un sagatavot pārsteigumu. Mācību dienu viņi noslēdza Tīreļu staļļos, kur uzzināja, kā rūpēties par zirgiem, un varēja piedalīties to apkopšanā.

Desmitie skatās kino

14. oktobrī 10. klases skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros kinoteātrī Forum Cinema noskatījās vēsturisko spēlfilmu “Dvēseļu putenis”, kas stāsta par Latvijas brīvības cīņām, 1. pasaules karu un latviešu strēlniekiem.

Desmitie skatās kino

Anatomijas muzejā

12. oktobrī Elejas vidusskolas 8.a un 8.b klase devās Skolas somas mācību pasākumā uz RSU Anatomijas muzeju. Skolēni aplūkoja muzeja eksponātus un paplašināja zināšanas cilvēka anatomijā. Notika aizraujošas praktiskas aktivitātēs - skeletiņa darbināšana un cilvēka orgānu modeļu izveidošana.

Anatomijas muzejā

Mācību diena Medīcīnas vēstures muzejā

9.b klase "Skolas somas" pasākumā 6. oktobrī devās uz Rīgas P.Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju. Nodarbībā iepazināmies ar muzeja pamatekspozīciju laikmetu secībā. Eksponāti atspoguļo medicīnas attīstības pirmsākumus, traumu ārstēšanu, brūču pārsiešanu un tautas dziedniecības paņēmienus. Apskatījām rekonstruēto viduslaiku klostera hospitāli un aptieku, apmeklējām izveidoto viduslaiku pilsētu, kā arī uzzinājām par senatnē izplatītajām slimībām un to ārstēšanas metodēm. Jauno laiku ekspozīcija sniedz ieskatu par straujo medicīnas progresu.

Medicīnas vēstures muzejā

Ceļojums pa Kurzemi

Šī gada 7. oktobrī 11. klase devās Skolas somas mācību pasākumā uz Kurzemes novadu. Pirmais apskates objekts bija Ventas rumba, kur vērojām ūdenskritumu un ķieģeļu tiltu. Nākamā vieta bija Dzīvais muzejs, kur mums ar īpašiem efektiem atklāja senās Kuldīgas stāstu.

Ceļojums pa Kurzemi

Ceļojuma turpinājumā apmeklējām murkšķu audzētavu “Jaunstuči”, kur uzzinājām interesantus faktus un guvām pozitīvas emocijas visai dienai. Noslēgumā devāmies neilgā pastaigā gar Jūrkalnes stāvkrastu, izbaudot jūras varenumu.

Ceļojums pa Kurzemi

Ziemassvētku kauju muzejā

14. septembrī 7. klašu skolēni "Latvijas skolas soma" programmas ietvaros devās uz Ziemassvētku kauju muzeju. Uzzinājām par leģendārajām Ziemassvētku kaujām, muzeja iekštelpās aplūkojām interesantas vēsturiskās liecības par tā laika notikumiem. Muzeja darbinieku vadībā piedalījāmies dažādās aktivitātēs, devāmies pastaigā pa izzinošo taku. Ekskursiju noslēdzām, izbaudot skaisto atjaunoto Ķemeru parku.

ZS kauju muzejs

Iepriekšējo gadu pasākumi

© 2023 Elejas vidusskola
Mājas lapu izstrādājis Arvis Lācis.