Elejas vidusskola


Svētdiena, 2022. gada 23. janvāris.
Šodien vārda dienu svin Grieta, Strauta, Rebeka.
POTCPSSv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Šīs tīmekļvietnes pieklūstamība

Lai izņemtu Jums nevēlamu foto, ziņojiet par to elejasvsk@latnet.lv


2021./2022. mācību gads

Latvijas skolas soma

Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Latvijas skolas soma

Apavu stāsti

26. maijā 7.a klasei notika “Skolas somas” mācību nodarbība “Apavu stāsti”. Skolēni uzzināja par četriem apavu pāriem, to radītājiem un valkātājiem, un par laikiem, kuros tie ir lietoti. Klausītāji guva zināšanas par muzeju rašanos un to nozīmi mūsdienās.

Apavu stāsti

"Slinkums" attālināti

Elejas vidusskolas 2.a, 2.b, 3.a, 3.b, 4.a un 4.b klase “Latvijas skolas somas” ietvaros tiešsaistē noskatījās Valmieras teātra izrādi "Slinkums". Izrādē aktualizētās problēmas sasaucas ne tikai ar pašreizējo situāciju attālināto mācību sakarā, bet attiecas arī uz klātienes procesu un ikdienas darba organizēšanu. Aktieri ar savu spēli rosināja skatītājus pārdomām par dažādu situāciju risinājumu labāka rezultāta sasniegšanai.

Slinkums
Foto: https://www.lv100.lv/jaunumi/izrade-slinkums-tiessaiste/

Skolēni ar lielu interesi un aizrautību sekoja līdzi varoņu piedzīvojumiem. Pēc izrādes katrs veidoja darbu par iegūtajām atziņām. Izrāde "Slinkums" skolēniem ļoti patika.

Slinkums

Kā top teātris?

11. maijā projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 6. klase piedalījās tiešsaistes mācībizrādē “Kā top teātris?”. Liepājas teātra aktieri atraktīvā un saistošā formātā parādīja skolēniem, ka teātris ir kas vairāk par aktieri, kurš no galvas iemācījies lugas tekstu. Ar mācībizrādes palīdzību skolēnos tiek radīta izpratne par teātra darbības pamatiem un visdažādāko profesiju nozīmi un ieguldījumu teātra darba uzturēšanā.

Kā top teātris?

Mācību diena Rīgā

6. oktobrī programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros 6. klase izpētīja zinātnes un mākslas mijiedarbību Latvijā caur radošajām industrijām, apmeklējot BZC "Tehnoannas pagrabi".

Mācību diena Rīgā

Dienas turpinājumā skolēni piedalījās Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza sniegtajā mācību nodarbībā "Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā", kuras gaitā tika runāts par Latvijas pilsētu ģerboņos atveidotajiem dzīvniekiem.

Mācību diena Tērvetē

30. septembrī 1.a un 1.b klase Skolas somas ietvaros devās uz Tērveti. Vides izglītības nodarbībā skolēni uzzināja par Latvijas dzīvniekiem, sēnēm un kokiem.

Mācību diena Tērvetē

Mācību diena Kuldīgā

23. septembrī 11. klases skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās rudenīgi skaistajā Kuldīgā, apmeklējot dzīvo muzeju “Senās Kuldīgas stāsts”, lai interaktīvi uzzinātu par hercoga Jēkaba valdīšanas laiku.

Mācību diena Kuldīgā

Esot Kurzemē, noteikti jāizložņā arī Riežupes smilšu alas un Alsungā jāpamēģina radīt pašam savu sklandrausi, kā arī jāapciemo un ar līdzi paņemtajiem burkāniem pirms ziemas miega jāpamielo Latvijā citur nesastopamie murkšķi. Ceļojums pa Kurzemi 11. klasei beidzās ar skaistu rudens fotosesiju pie Jūrkalnes stāvkrasta.

Mācību diena Kuldīgā

Mācību diena Pastariņa muzejā

4. klases 1. oktobrī apmeklēja lauku sētu "Bisnieki", kur dzimis rakstnieks Ernests Birznieks-Upītis. Skolēni apskatīja Pastariņa muzeju. Pastariņš ir rakstnieka grāmatu tēls.

Mācību diena Pastariņa muzejā

Skolēni iepazinās ar senajiem sadzīves priekšmetiem, apguva tradicionālās spēles un rotaļas, dziedāja un minēja atjautības uzdevumus. Notika praktiska maizes cepšanas un sviesta kulšanas nodarbība. Rezultāts tika draudzīgi apēsts.

Piektklasnieki Jaunpilī

28. septembrī 5. klase devās uz "Latvijas skolas somas" mācību pasākumu Jaunpilī, kur vēsturiskajā pilī piedalījās teatralizētā uzvedumā "Mazie mūki", pēc kura kļuva par pilntiesīgiem Jaunpils varoņiem.

Piektlasnieki Jaunpilī

Mācību pasākums Rīgā

30. septembrī 10. klase devās uz Rīgu, lai Rīgas Biržā apskatītu ārzemju mākslas darbus. Guvuši estētisko baudu un iedvesmu, skolēni veica nelielu pastaigu pa Vecrīgu.

Mācību pasākums Rīgā

Skolēni Dailes teātri noskatījās izrādi “Elpa”. Tā kā vienā no galvenajām lomām ir mūsu skolas absolvents Kārlis Arnolds Avots, izrādi skatījāmies ar divkāršu interesi un lepnumu. Izrādē aktualizētās problēmas deva pietiekami daudz vielas pārdomām un recenzijas veidošanai.

Mācību pasākums Rīgā

Mācību diena Valmierā

24. septembrī 7.a klase devās uz Valmieru un pilsētas muzejā aplūkoja fotogrāfiju izstādes: Sabīnes Stāles "Akmens galaktiku" un Kylli Sparre "Stāstu pasauli". Izglītojošā programmā "Senā skola" ar skolmeistara palīdzību iejutās simtu gadu senā skolas dzīvē. Skolēni mācījās boksterēt veco druku, rēķināt tā laika matemātikas uzdevumus, burtnīcā glīti rakstīt ar tinti un spalvu, kā arī uz koka tāfelītēm.

Mācību diena Valmierā

Sajūta parkā skolēni veica 1,5 km garu taku kokos 5-11 metru augstumā. Četras reizes ar trošu palīdzību iznāca šķērsot Gauju. Pateicoties trasei, skolēni varēja vērot skaistās Vidzemes dabas ainas.

Mācību diena Valmierā

Mācību diena Rīgā

17. septembrī 9.a klase devās uz Rīgu, lai Nacionālajā Mākslas muzejā un Rīgas Biržā iepazītos ar pašmāju un ārzemju mākslinieku darbiem. Skolēni apskatīja gleznas un uzzināja to nozīmi un vēsturi. Pasākuma laikā notika radošā darbnīca t-kreklu un sporta maisiņu apdrukāšanā. Ekskursija bija ļoti aizraujoša un interesanta, tā atstāja uz dalībniekiem paliekošu iespaidu.

Mācību diena Rīgā

Mācību diena Daugavpilī

12.a klase "Latvijas skolas somas" ietvaros 9. septembrī apmeklēja Marka Rotko mākslas centru Daugavpilī. Ar lielu interesi klausījāmies gida stāstījumu par abstrakto mākslu kopumā, kā arī aplūkojām Marka Rotko mākslas darbus. Interesantas bija arī pārējās ekspozīcijas, kas veltītas mūsdienu Latgales mākslinieku daiļradei.

Mācību diena Daugavpilī
Mācību diena Daugavpilī

Mācību diena Tukumā

22. septembrī 3.a un 3.b klase devās “Latvijas skolas somas” mācību ekskursijā uz Tukuma Salmu muzeju, kur skolēni ar lielu interesi apskatīja muzeju un izgatavoja no siena rudenīgas sēnes.

Mācību diena Tukumā

Jaunmoku pilī skolēni iepazinās ar tās vēsturi un piedalījās nodarbībās, kas saistītas ar "Mammadaba" aktivitātēm.

Mācību diena Tukumā

Elejnieki mācās Ziedoni

16. septembrī 8.b un 9.b klase mācību dienu pavadīja fonda “Viegli” Imanta Ziedoņa izlaušanās istabā un Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Ziedoņa klasē atraktīvā veidā pārbaudījām savas zināšanas par dzejnieka daiļradi. LNMM gida pavadībā aplūkojām dažādos gadsimtos tapušos latviešu mākslinieku radītos šedevrus.

Elejnieki mācās Ziedoni

Ar skolas somu uz Cinevillu

7.b klase 21.09. piedalījās izglītojošā nodarbībā filmu parkā "Cinevilla". Tajā skolēni paplašināja zināšanas un izpratni par Latvijas filmām un kino vēsturi, filmēšanas aizkulisēm, filmēšanas grupas un aktieru darba ikdienu, daudzveidīgām ar kino jomu saistītām profesijām. Nodarbībā notika arī fotomedības – 30 objektu sameklēšana un nofotografēšana.

Ar skolas somu uz Cinevillu

Skolēni apskatīja dekorācijas, filmēšanas paviljonus, vēsturiskos tērpus un filmu rekvizītus – tiltus, laivas, veco tramvaju un vilcienu, seno militāro tehniku un ēkas.

Ar skolas somu uz Cinevillu

Te ir uzņemtas filmas “Rīgas sargi”, “Rūdolfa mantojums”, “Sapņu komanda 1935”, “Nameja gredzens” un epizodes citām Latvijas un ārvalstu filmām, seriāliem un reklāmām.

Pirmklasnieki Jaunpilī

10. septembrī 2.a un 2.b klase devās uz “Latvijas skolas somas” mācību pasākumu Jaunpilī, kur vēsturiskajā pilī piedalījās teatralizētā uzvedumā “Mazie mūki”. Pa ceļam tika apskatītas arī Dobeles skaistākās vietas.

Pirmklasnieki Jaunpilī Pirmklasnieki Jaunpilī

Iepriekšējo gadu pasākumi

© 2022 Elejas vidusskola
Mājas lapu izstrādājis Arvis Lācis.