Elejas vidusskola


Piektdiena, 2024. gada 12. aprīlis.
Šodien vārda dienu svin Ainis, Jūlijs.
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Šīs tīmekļvietnes piekļūstamība

Lai izņemtu Jums nevēlamu foto, ziņojiet par to elejasvsk@latnet.lv


2023./2024. mācību gads

Septītklasnieku mācību pasākums Jelgavā

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 7. klašu skolēni iepazinās ar Jelgavas pilsētas kultūras mantojumu orientēšanās spēles veidā, pildot radošus uzdevumus.

Septītklasnieku mācību pasākums Jelgavā

Mākslas muzejā

“Latvijas skolas somas” ietvaros 8.b klase devās pasākumā uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kur iepazinās ar tēlotājas mākslas vēsturi, aplūkoja dažādu periodu mākslinieku darbus un guva priekšstatu par mākslas virzieniem.

Mākslas muzejā

Absolventi apmeklē teātri

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 12. klase apmeklēja Dailes teātri, kur noskatījās Māras Zālītes ideju drāmu “Smiļģis” Viestura Kairiša režijā. Jauniešiem bija lieliska iespēja labāk iepazīt Latvijas Kultūras kanonā iekļautā Dailes teātra dibinātāja, skatuves mākslas reformatora Eduarda Smiļģa leģendāro, harizmātisko, daudzšķautņaino personību, kuru atveidoja seši aktieri, starp kuriem bija arī talantīgais mūsu skolas absolvents Kārlis Arnolds Avots (pirmais no kreisās).

Absolventi apmeklē teātri

Skats no izrādes "Smiļģis". Kristapa Kalna foto.

Pirmklasnieki izzina kultūras mantojumu

Latvijas Skolas somas ietvaros Elejas vidusskolas pirmo klašu skolēni apmeklēja Jaunauces muižas pili. Mācību pasākuma laikā viņi apskatīja digitālo ekspozīciju “Vārti” un iepazinās ar kultūras mantojumu.

Pirmklasnieki izzina kultūras mantojumu

Baskāji sestklasnieki

18. maijā Elejas vidusskolas 6a un 6b klase projekta “Skolas soma” ietvaros apmeklēja “Valguma pasauli” Tukuma novadā. Visus šķēršļus un staigājamās takas skolēni veiksmīgi pārvarēja.

Baskāji sestklasnieki

Tā kā diena bija saulaina un silta, skolēni un klašu audzinātājas devās pabradāt pa jūru. Atceļā dalībnieki apskatīja arī Ķemeru Nacionālo parku.

Baskāji sestklasnieki

Pasākums kino muzejā

12. maijā programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros 5.a klase devās uz kino muzeju, lai caur praktiskām nodarbībām un demonstrējumiem uzzinātu par kino pirmsākumiem un kustību ilūziju. Vēlāk skolēni apmeklēja kinoteātri "Forum Cinema", kur noskatījās multfilmu "Lielais Indriķis".

Pasākums kino muzejā

Otrklasnieki mācās par mežu

3. maijā 2.a un 2.b klase "Latvijas skolas soma" pasākumā apmeklēja Dabas muzeju un piedalījās nodarbībā "Mežs mūsu mājas", kurā paplašināja savas zināšanas par meža daudzveidību. Par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai, skolēni devās arī uz Brīvības pieminekli.

Otrklasnieki mācās par mežu

Ceļojums uz Liepāju

Ceļojums uz Liepāju

10. maijā Latvijas skolas somas projekta ietvaros 10. un 11. klase devās mācību pasākumā uz Liepājas Karostas cietumu, kur visiem tika dota iespēja izdzīvot padomju laika ieslodzītā likteni. Jauniešiem dienu piepildīja sportiskas aktivitātes. Vēlāk kopā ar gidu klases devās apskatīt Liepājas ievērojamākās vietas.

Ceļojums uz Liepāju

Ceturtklasnieki skatās kino

12. aprīlī 4.a un 4.b klase daļu mācību dienas programmas "Latvijas Skolas soma" ietvaros pavadīja kinoteātra "Forum Cinemas" apmeklējumā, kur skatījās animācijas filmu "Lielais Indriķis".

Lielais Indriķis

Mācību diena Džūkstē

23. decembrī 5.a klase apmeklēja “Skolas somas” pasākumu Džūkstes pasaku muzejā. Muzejs atrodas bijušajā Lancenieku skolas ēkā, kurā dzīvojis un strādājis skolotājs, rakstnieks, pasaku un teiku krājējs, pētnieks, dārznieks un sabiedriskais darbinieks Ansis Lerhis-Puškaitis.

Pasaku muzejā

Sākumā skolēni piedalījās radošajā darbnīcā "Ziemassvētku cepumi". Skolēni mācījās cept dažādu formu cepumus. Kamēr cepumi krāsnī cepās, visi devās apskatīt muzeja ekspozīciju. Dalībnieki iejutās senās skolas ikdienā, spēlēja spēles, klausījās Džūkstes pasakas un stāstīja savas, kā arī piedalīties leļļu teātra izrādē. Pēc tam visi draudzīgi dzēra augu tēju un ēda tikko izceptos cepumus.

Mācību diena Tērvetē

1.a un 1.b klase Latvijas Skolas somas ietvaros devās mācību pasākumā uz Tērvetes dabas parku. Skolēni iepazina augu daudzveidību, iesaistījās dažādās aktivitātēs.

Tērvetes dabas parkā

Mācību diena Rīgā

8. decembrī 3.a un 3.b klase apmeklēja “Skolas somas” pasākumu uzņēmuma "Laima" muzejā. Izstādē skolēni uzzināja par šokolādes ražošanas procesu - kā norit ceļš no kakao pupiņām līdz gatavai šokolādei. Interesantākais skolēniem šķita fotogrāfēšanās, izmantojot digitālo aplikāciju.

Laimas muzejā

Stikla pūtēji mazajā skolā

7. decembrī Elejas vidusskolas 1.-3. klasēm "Skolas somas" projekta ietvaros notika Ventspils stikla pūtēju nodarbība. Skolēni uzzināja daudz jaunu un interesantu faktu par stiklu. Nodarbības gaitā tika rādīti profesionāļu paraugdemonstrējumi un bija iespēja pašiem izpūst stiklu.

Stikla pūtēji

Mācību diena Vilcē

1. decembrī 9.a klase programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros pavadīja dienu Vilces muižā. Skolēni iepazinās ar 18. gadsimtā celtās muižas kompleksa vēsturi. Keramikas darbnīcā, kuru vadīja Latvijas amatniecības kameras meistare Daina Pettere, katrs izgatavoja svečturi. Vilces muižas parkā skolēni piedalījās arī diska golfa sacensībās.

Vilces muižā

Mācību diena Cinevillā

14. novembrī 5.b klase programmas "Latvijas Skolas soma" ietvaros mācību dienu pavadīja Cinevillā. Skolēniem bija iespēja izzināt Latvijas kino vēsturi, klausīties par filmēšanās aizkulisēm, aplūkot vairāku populāru filmu tērpus, dekorācijas, ēkas un ielas, kā arī iejusties aktieru lomā, filmējoties īsos klipiņos.

Cinevilla

Laimas šokolādes muzejā

10. novembrī Skolas soma pasākumā 6.a un 6.b klases apmeklēja Laimas šokolādes muzeju. Skolēni uzzināja par Latvijas saldumu rūpniecības vēsturi. Iepazina senos saldumu iepakojumu paraugus un salīdzināja ar mūsdienās redzamajiem.

Laimas šokolāde

Skolēni uzzināja par šokolādes ražošanas tradīcijām un testēja šokolādi ar visām maņām – tausti, ožu, garšu, dzirdi un redzi. Interesanti bija apskatīt Laimas ekspozīcijas sienu, kas iekārtota, izmantojot 100 kilogramu kakao pupiņu.

Laimas šokolāde

Divpadsmito izlaušanās

11. novembrī 12. klases skolēniem programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros bija lieliska iespēja pārbaudīt ne tikai savas zināšanas un atjautību, bet arī sadarbības prasmes, piedaloties Ziedoņa klases izlaušanās spēlē “Blēņas un pasakas”. Divpadsmito izlaušanās

Dienas turpinājumā kinoteātrī Forum Cinemas jaunieši noskatījās vēsturisko trilleri “Suflieris”, kur tika ierauti spiegu spēlēs Otrā pasaules kara laikā, gūstot papildu zināšanas par šiem vēsturiskajiem notikumiem.

Otrklasnieki Jaunpilī

3. novembrī 2.a un 2.b klase devās uz “Latvijas skolas somas” mācību pasākumu Jaunpilī, kur vēsturiskajā pilī piedalījās teatralizētā uzvedumā “Mazie mūki”, ietērpjoties mazā mūciņa tērpos. Noslēgumā tika izšauts no sena lielgabala. Mājupceļā skolēni apskatīja Dobeles skaistākās vietas.

Otrklasnieki Jaunpilī

Mācību diena Džūkstē un Tīreļu staļļos

19. oktobrī 4.a un 4.b klase daļu mācību dienas programmas "Latvijas Skolas soma" ietvaros pavadīja Džūkstes pasaku muzejā. Tur skolēni iemācījās veidot ūdens kliņģerus pēc pasaku vācēja un skolotāja Anša Lerha-Puškaiša sievas Luīzes receptes.

Džūkstes kliņģeri

Skolēni varēja arī iepazīt seno skolu un sagatavot pārsteigumu. Mācību dienu viņi noslēdza Tīreļu staļļos, kur uzzināja, kā rūpēties par zirgiem, un varēja piedalīties to apkopšanā.

Desmitie skatās kino

14. oktobrī 10. klases skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros kinoteātrī Forum Cinema noskatījās vēsturisko spēlfilmu “Dvēseļu putenis”, kas stāsta par Latvijas brīvības cīņām, 1. pasaules karu un latviešu strēlniekiem.

Desmitie skatās kino

Anatomijas muzejā

12. oktobrī Elejas vidusskolas 8.a un 8.b klase devās Skolas somas mācību pasākumā uz RSU Anatomijas muzeju. Skolēni aplūkoja muzeja eksponātus un paplašināja zināšanas cilvēka anatomijā. Notika aizraujošas praktiskas aktivitātēs - skeletiņa darbināšana un cilvēka orgānu modeļu izveidošana.

Anatomijas muzejā

Mācību diena Medīcīnas vēstures muzejā

9.b klase "Skolas somas" pasākumā 6. oktobrī devās uz Rīgas P.Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju. Nodarbībā iepazināmies ar muzeja pamatekspozīciju laikmetu secībā. Eksponāti atspoguļo medicīnas attīstības pirmsākumus, traumu ārstēšanu, brūču pārsiešanu un tautas dziedniecības paņēmienus. Apskatījām rekonstruēto viduslaiku klostera hospitāli un aptieku, apmeklējām izveidoto viduslaiku pilsētu, kā arī uzzinājām par senatnē izplatītajām slimībām un to ārstēšanas metodēm. Jauno laiku ekspozīcija sniedz ieskatu par straujo medicīnas progresu.

Medicīnas vēstures muzejā

Ceļojums pa Kurzemi

Šī gada 7. oktobrī 11. klase devās Skolas somas mācību pasākumā uz Kurzemes novadu. Pirmais apskates objekts bija Ventas rumba, kur vērojām ūdenskritumu un ķieģeļu tiltu. Nākamā vieta bija Dzīvais muzejs, kur mums ar īpašiem efektiem atklāja senās Kuldīgas stāstu.

Ceļojums pa Kurzemi

Ceļojuma turpinājumā apmeklējām murkšķu audzētavu “Jaunstuči”, kur uzzinājām interesantus faktus un guvām pozitīvas emocijas visai dienai. Noslēgumā devāmies neilgā pastaigā gar Jūrkalnes stāvkrastu, izbaudot jūras varenumu.

Ceļojums pa Kurzemi

Ziemassvētku kauju muzejā

14. septembrī 7. klašu skolēni "Latvijas skolas soma" programmas ietvaros devās uz Ziemassvētku kauju muzeju. Uzzinājām par leģendārajām Ziemassvētku kaujām, muzeja iekštelpās aplūkojām interesantas vēsturiskās liecības par tā laika notikumiem. Muzeja darbinieku vadībā piedalījāmies dažādās aktivitātēs, devāmies pastaigā pa izzinošo taku. Ekskursiju noslēdzām, izbaudot skaisto atjaunoto Ķemeru parku.

ZS kauju muzejs

Brauciens uz teātri

Elejas vidusskolas 7.b klase Latvijas Skolas somas programmas ietvaros 25. maijā apmeklēja izrādi “Trīs vīri kūrortā”, kas tika izrādīta Latvijas Nacionālajā teātrī.

Brauciens uz teātri

Vidusskolēni Kara muzejā

20. maijā programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros 11. klase apmeklēja Latvijas Kara muzeju, kur, gida stāstījuma ieinteresēti, apskatīja ekspozīciju “Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā” un papildināja zināšanas par šo tēmu. Lielu interesi izraisīja ieroču krātuves apmeklējums un iespēja apskatīt gan senos, gan mūsdienu ieročus.

Vidusskolēni Kara muzejā

Dienas turpinājumā, gūstot pozitīvas emocijas, kinoteātrī Forum Cinemas noskatījās jaunā režisora J. Skorobogatova filmu “Uzticības persona” – atraktīvu kriminālkomēdiju par naudu un krāpniekiem.

Forum Cinemas

Pasākums Kara muzejā

"Latvijas Skolas somas" ietvaros 5.a un 5.b klase Rīgā apmeklēja Kara muzeju. Nodarbības laikā uzzinājām jaunus faktus par Latvijas armijas vēsturi. Piektklasniekiem bija iespēja pielādēt ieroci, šaut un parādīt savas fiziskās spējas.

Pasākums Kara muzejā

Pasākuma turpinājumā apskatījām Vecrīgu, Saeimas ēku un prezidenta pili. Tirdzniecības un izklaides centrā "Akropole" skolēni noskatījās filmu "Mans mazais karalis".

Pasākums Kara muzejā

Pasākums mākslas muzejā

5. maijā 8.a klase apmeklēja Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Pateicoties Latvijas Skolas somai, skolēni piedalījās izglītojošās programmā "Kā top instalācija?", radot savas instalācijas par problēmām un brīvību.

Pasākums mākslas muzejā

Mācību pasākums Rīgā

7.a un 9.a klases devās “Skolas somas” pasākumā uz Rīgas Motormuzeju. Pēc muzeja apmeklējuma skolēni piedalījās nodarbība “No kvēlspuldzes līdz elektroauto”.

Mācību pasākums Rīgā

Dalībnieki uzzināja par Tomasa Alvas Edisona izgudrojumiem un to ietekmi uz pasaules industriālo attīstību. Skolēni praktiski izveidoja elektrisko spuldzīti un noskaidroja, kāpēc citronā var rasties spriegums.

Mācību pasākums Rīgā

Mācību pasākums Tukuma novadā

30. maijā 6. klase devās “Latvijas skolas somas” projekta mācību aktivitātēs uz Smārdes pagastā esošo “Valguma pasauli”, lai izbaudītu gājienu pa “Baskāju taku” un “Mākslas taku”, kā arī uz Slampes pagasta Cinevillu, lai iepazītu kino filmēšanas procesu mākslīgi radītās pilsētvides dekorācijās.

Mācību pasākums Tukuma novadā

Mācību pasākums Jelgavā

8.b klase mācību gada noslēgumā apmeklēja Latvijas dzelzceļa vēstures muzeju, kas atrodas Jelgavā. Muzejā skolēni guva iespaidus par dzelzceļa infrastruktūru. Pēc gides stāstījuma skolēni izpildīja foto orientēšanās uzdevumus, kuros atbildes bija jāmeklē gan muzeja telpās, gan āra ekspozīcijā.

Mācību pasākums Jelgavā

Pasākuma turpinājumā dalībnieki devās uz lokomotīvju depo, lai piedalītos nodarbībā "Ritekļu vēsture Latvijā". Skolēni aplūkoja muzeja eksponātus – maršala Bagramjana dienesta vagonu, L un TE sērijas tvaika lokomotīves un ceļamkrānus.

Mācību pasākums Bauskā

Pēdējā skolas dienā 4.a klase devās uz Bausku, lai piedalītos “Latvijas skolas somas” projekta mācību aktivitātēs. Klase apmeklēja Rīgas Motormuzeja Bauskas filiāli, kur apskatīja vēsturisko automašīnu ekspozīciju un piedalījās radošajā darbnīcā "Atlecošā bumbiņa", katram izgatavojot savu kaučuka bumbiņu.

Mācību pasākums Bauskā

Dienas turpinājumā Bauskas pilsētas muzejā skolēni iepazinās ar rotaļlietu vēsturi, apskatot seno rotaļlietu izstādi. Radošajā darbnīcā "Laiks spēlēties!" skolēni mācījās izgatavot lupatu lelles.

Mācību pasākums Bauskā

Pirmklasnieki Tērvetē

23. maijā 1.a un 1.b klase devās "Latvijas skolas soma" ekskursijā uz Tērvetes dabas parku. Parkā vērojām augu daudzveidību un Zaļajā klasē iepazināmies ar augu "draugiem un nedraugiem".

Pirmklasnieki Tērvetē

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja iepazīšana

14. maijā 12. klases skolēni ar Latvijas Skolas somas atbalstu devās uz LNMM, lai gūtu priekšstatu par 300 gados Latvijā tapušo vizuālo mākslu, kā arī izbaudītu skaistās ēkas gaisotni.

LNNM iepazīšana

Mācību pasākums Rīgā

19. maijā 10. klase devās uz mācību pasākumu Rīgā. Pirmais apskates objekts bija Žaņa Lipkes muzejs, kur skolēniem tika pastāstīts, kā Žanis Lipke slēpa ebrejus no fašistiem, kā tos apgādāja ar nepieciešamo un pasargāja no kara šausmām.

Mācību pasākums Rīgā

Pēc muzeja apskates devāmies uz Forum Cinemas kinoteātri, kur noskatījāmies aizraujošu filmu – latviešu vesternu – “Wild East, kur vedīs ceļš”.

Otrklasnieki Jaunpilī

Elejas vidusskolas otrās klases projekta “Skolas soma” ietvaros devās ekskursijā uz Jaunpili. Ekskursijas laikā gide pavadīja pastaigā pa pili, sniedza ieskatu bruņinieku pils vēsturē, sadzīves notikumos un augstmaņu dzīves stāstos. Pils mūks kopā ar pils saimnieci pavadīja bērnus cauri pils telpām, izspēlējot seno viduslaiku skoliņu, kurā vajadzēja atpazīt ieročus un mācīties tā laika pieklājības likumus.

Otrklasnieki Jaunpilī

Senās Kuldīgas stāsts

30. septembrī, fantastiski skaistā rudens dienā, 11. klase programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros piedalījās muzejpedagoģiskajā nodarbībā "Senās Kuldīgas stāsts", uzzinot daudz jaunu un interesantu faktu par Kurzemes hercogistes vēsturi.

Kuldīgas stāsts Kuldīgas stāsts

Pozitīvas emocijas izraisīja arī Jūrkalnes stāvkrasta, Riežupes smilšu alu un "Jaunstuču" murkšķu audzētavas apmeklējums.

Kuldīgas stāsts

Apavu stāsti

26. maijā 7.a klasei notika “Skolas somas” mācību nodarbība “Apavu stāsti”. Skolēni uzzināja par četriem apavu pāriem, to radītājiem un valkātājiem, un par laikiem, kuros tie ir lietoti. Klausītāji guva zināšanas par muzeju rašanos un to nozīmi mūsdienās.

Apavu stāsti

"Slinkums" attālināti

Elejas vidusskolas 2.a, 2.b, 3.a, 3.b, 4.a un 4.b klase “Latvijas skolas somas” ietvaros tiešsaistē noskatījās Valmieras teātra izrādi "Slinkums". Izrādē aktualizētās problēmas sasaucas ne tikai ar pašreizējo situāciju attālināto mācību sakarā, bet attiecas arī uz klātienes procesu un ikdienas darba organizēšanu. Aktieri ar savu spēli rosināja skatītājus pārdomām par dažādu situāciju risinājumu labāka rezultāta sasniegšanai.

Slinkums
Foto: https://www.lv100.lv/jaunumi/izrade-slinkums-tiessaiste/

Skolēni ar lielu interesi un aizrautību sekoja līdzi varoņu piedzīvojumiem. Pēc izrādes katrs veidoja darbu par iegūtajām atziņām. Izrāde "Slinkums" skolēniem ļoti patika.

Slinkums

Kā top teātris?

11. maijā projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 6. klase piedalījās tiešsaistes mācībizrādē “Kā top teātris?”. Liepājas teātra aktieri atraktīvā un saistošā formātā parādīja skolēniem, ka teātris ir kas vairāk par aktieri, kurš no galvas iemācījies lugas tekstu. Ar mācībizrādes palīdzību skolēnos tiek radīta izpratne par teātra darbības pamatiem un visdažādāko profesiju nozīmi un ieguldījumu teātra darba uzturēšanā.

Kā top teātris?

Mācību diena Rīgā

6. oktobrī programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros 6. klase izpētīja zinātnes un mākslas mijiedarbību Latvijā caur radošajām industrijām, apmeklējot BZC "Tehnoannas pagrabi".

Mācību diena Rīgā

Dienas turpinājumā skolēni piedalījās Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza sniegtajā mācību nodarbībā "Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā", kuras gaitā tika runāts par Latvijas pilsētu ģerboņos atveidotajiem dzīvniekiem.

Mācību diena Tērvetē

30. septembrī 1.a un 1.b klase Skolas somas ietvaros devās uz Tērveti. Vides izglītības nodarbībā skolēni uzzināja par Latvijas dzīvniekiem, sēnēm un kokiem.

Mācību diena Tērvetē

Mācību diena Kuldīgā

23. septembrī 11. klases skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās rudenīgi skaistajā Kuldīgā, apmeklējot dzīvo muzeju “Senās Kuldīgas stāsts”, lai interaktīvi uzzinātu par hercoga Jēkaba valdīšanas laiku.

Mācību diena Kuldīgā

Esot Kurzemē, noteikti jāizložņā arī Riežupes smilšu alas un Alsungā jāpamēģina radīt pašam savu sklandrausi, kā arī jāapciemo un ar līdzi paņemtajiem burkāniem pirms ziemas miega jāpamielo Latvijā citur nesastopamie murkšķi. Ceļojums pa Kurzemi 11. klasei beidzās ar skaistu rudens fotosesiju pie Jūrkalnes stāvkrasta.

Mācību diena Kuldīgā

Mācību diena Pastariņa muzejā

4. klases 1. oktobrī apmeklēja lauku sētu "Bisnieki", kur dzimis rakstnieks Ernests Birznieks-Upītis. Skolēni apskatīja Pastariņa muzeju. Pastariņš ir rakstnieka grāmatu tēls.

Mācību diena Pastariņa muzejā

Skolēni iepazinās ar senajiem sadzīves priekšmetiem, apguva tradicionālās spēles un rotaļas, dziedāja un minēja atjautības uzdevumus. Notika praktiska maizes cepšanas un sviesta kulšanas nodarbība. Rezultāts tika draudzīgi apēsts.

Piektklasnieki Jaunpilī

28. septembrī 5. klase devās uz "Latvijas skolas somas" mācību pasākumu Jaunpilī, kur vēsturiskajā pilī piedalījās teatralizētā uzvedumā "Mazie mūki", pēc kura kļuva par pilntiesīgiem Jaunpils varoņiem.

Piektlasnieki Jaunpilī

Mācību pasākums Rīgā

30. septembrī 10. klase devās uz Rīgu, lai Rīgas Biržā apskatītu ārzemju mākslas darbus. Guvuši estētisko baudu un iedvesmu, skolēni veica nelielu pastaigu pa Vecrīgu.

Mācību pasākums Rīgā

Skolēni Dailes teātri noskatījās izrādi “Elpa”. Tā kā vienā no galvenajām lomām ir mūsu skolas absolvents Kārlis Arnolds Avots, izrādi skatījāmies ar divkāršu interesi un lepnumu. Izrādē aktualizētās problēmas deva pietiekami daudz vielas pārdomām un recenzijas veidošanai.

Mācību pasākums Rīgā

Mācību diena Valmierā

24. septembrī 7.a klase devās uz Valmieru un pilsētas muzejā aplūkoja fotogrāfiju izstādes: Sabīnes Stāles "Akmens galaktiku" un Kylli Sparre "Stāstu pasauli". Izglītojošā programmā "Senā skola" ar skolmeistara palīdzību iejutās simtu gadu senā skolas dzīvē. Skolēni mācījās boksterēt veco druku, rēķināt tā laika matemātikas uzdevumus, burtnīcā glīti rakstīt ar tinti un spalvu, kā arī uz koka tāfelītēm.

Mācību diena Valmierā

Sajūta parkā skolēni veica 1,5 km garu taku kokos 5-11 metru augstumā. Četras reizes ar trošu palīdzību iznāca šķērsot Gauju. Pateicoties trasei, skolēni varēja vērot skaistās Vidzemes dabas ainas.

Mācību diena Valmierā

Mācību diena Rīgā

17. septembrī 9.a klase devās uz Rīgu, lai Nacionālajā Mākslas muzejā un Rīgas Biržā iepazītos ar pašmāju un ārzemju mākslinieku darbiem. Skolēni apskatīja gleznas un uzzināja to nozīmi un vēsturi. Pasākuma laikā notika radošā darbnīca t-kreklu un sporta maisiņu apdrukāšanā. Ekskursija bija ļoti aizraujoša un interesanta, tā atstāja uz dalībniekiem paliekošu iespaidu.

Mācību diena Rīgā

Mācību diena Daugavpilī

12.a klase "Latvijas skolas somas" ietvaros 9. septembrī apmeklēja Marka Rotko mākslas centru Daugavpilī. Ar lielu interesi klausījāmies gida stāstījumu par abstrakto mākslu kopumā, kā arī aplūkojām Marka Rotko mākslas darbus. Interesantas bija arī pārējās ekspozīcijas, kas veltītas mūsdienu Latgales mākslinieku daiļradei.

Mācību diena Daugavpilī
Mācību diena Daugavpilī

Mācību diena Tukumā

22. septembrī 3.a un 3.b klase devās “Latvijas skolas somas” mācību ekskursijā uz Tukuma Salmu muzeju, kur skolēni ar lielu interesi apskatīja muzeju un izgatavoja no siena rudenīgas sēnes.

Mācību diena Tukumā

Jaunmoku pilī skolēni iepazinās ar tās vēsturi un piedalījās nodarbībās, kas saistītas ar "Mammadaba" aktivitātēm.

Mācību diena Tukumā

Elejnieki mācās Ziedoni

16. septembrī 8.b un 9.b klase mācību dienu pavadīja fonda “Viegli” Imanta Ziedoņa izlaušanās istabā un Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Ziedoņa klasē atraktīvā veidā pārbaudījām savas zināšanas par dzejnieka daiļradi. LNMM gida pavadībā aplūkojām dažādos gadsimtos tapušos latviešu mākslinieku radītos šedevrus.

Elejnieki mācās Ziedoni

Ar skolas somu uz Cinevillu

7.b klase 21.09. piedalījās izglītojošā nodarbībā filmu parkā "Cinevilla". Tajā skolēni paplašināja zināšanas un izpratni par Latvijas filmām un kino vēsturi, filmēšanas aizkulisēm, filmēšanas grupas un aktieru darba ikdienu, daudzveidīgām ar kino jomu saistītām profesijām. Nodarbībā notika arī fotomedības – 30 objektu sameklēšana un nofotografēšana.

Ar skolas somu uz Cinevillu

Skolēni apskatīja dekorācijas, filmēšanas paviljonus, vēsturiskos tērpus un filmu rekvizītus – tiltus, laivas, veco tramvaju un vilcienu, seno militāro tehniku un ēkas.

Ar skolas somu uz Cinevillu

Te ir uzņemtas filmas “Rīgas sargi”, “Rūdolfa mantojums”, “Sapņu komanda 1935”, “Nameja gredzens” un epizodes citām Latvijas un ārvalstu filmām, seriāliem un reklāmām.

Pirmklasnieki Jaunpilī

10. septembrī 2.a un 2.b klase devās uz “Latvijas skolas somas” mācību pasākumu Jaunpilī, kur vēsturiskajā pilī piedalījās teatralizētā uzvedumā “Mazie mūki”. Pa ceļam tika apskatītas arī Dobeles skaistākās vietas.

Pirmklasnieki Jaunpilī Pirmklasnieki Jaunpilī

Latvijas skolas somas mācību pasākumi Valmierā

25. februārī 5. klase devās uz Valmieru. Kādas bija skolas Latvijas laukos 20. gadsimta pirmajā pusē? Ar ko tās atšķiras no mūsdienu izglītības iestādēm? Valmieras muzeja programmā skolēni ne tikai uzzināja atbildes uz šiem jautājumiem, bet paši varēja iejusties senās skolas dzīvē. Skolmeistara vadībā skolēni mācījās boksterēt vecajā drukā, rēķināt seno svaru un mēru sistēmā. Nepaklausīgie skolēni izjuta kā ir tupēt uz zirņiem.

Mācību pasākumi Valmierā

Pēc Valmieras muzeja apmeklējuma 5. klase devās uz Valmieras teātra izrādi "Smieklu sasaukšanās". Izrādes pamatā ir mūziķa Renāra Kaupera dziesmas bērniem - “Sasauc smieklus izklīdušus” un Latvijā iemīļotās dzejnieces un rakstnieces Ineses Zanderes dzejoļi.

Mācību pasākumi Valmierā

Mācību diena Bauskā

16. oktobrī 6.b klase devās uz Bausku. Pils muzejā skolēni tika iepazīstināti ar Kurzemes un Zemgales hercogistes galma ikdienu un kultūru. Kopā ar vēsturiskajā kostīmā tērpo programmas vadītāju skolēni izstaigāja visu Bauskas pili.

Mācību diena Bauskā

Otra nodarbība notika Rīgas Motormuzeja Bauskas filiālē. Skolēni uzzināja kā Latvijā agrāk izmantoja vēja enerģiju un kā to dara mūsdienās, ražojot elektrību dabai draudzīgā veidā. Skolēni guva izpratni par to, kas ir vējš un ko ar to darīt. Nodarbības praktiskajā daļā, izmantojot iegūtās zināšanas par spārnu īpašībām un faktoriem, kas tos ietekmē, izgatavoja lāpstiņas vēja ģeneratoram. Ierīce tika arī izmēģināta mākslīgi radītā vējā.

Mācību diena Tērvetes dabas parkā

16. septembrī abu 1. klašu skolēni piedalījās nodarbībā “Zaļā klase”. Bija iespēja skatīt mežu citādām acīm. Klausoties un veicot praktiskus uzdevumus mežā, skolēni uzzināja daudz interesanta par augiem un dzīvniekiem, kā arī par meža augšanu.

Mācību diena Tērvetes dabas parkā

Tērvetes Tauriņu mājā skolēni iepazina krāšņo lidoņu attīstības ciklu. Bērni mācījās par tropu augu daudzveidību un aplūkoja interesantus ūdens iemītniekus.

Mācību diena Rīgā

25. septembrī 2.a un 2.b klases apmeklēja Rīgas Dabas muzeju, kurā skolēni ar interesi vēroja ne tikai ekspozīcijas, bet arī piedalījās muzejnodarbībā "Daudzveidīgā pasaule".

Mācību diena Rīgā

Mācību diena turpinājās Olaines Mežaparka Bērnu pilsētiņā. Vairāk nekā 800 kvadrātmetri teritorijas klāta ar gumijas segumu, kurā izveidoti slidkalniņi, batuti un rāpšanās virves. Tajā iestrādāti elementi "klasīšu" spēlēšanai, burtu un ciparus apguvei. Bērni izmēģināja arī ģeometriskos tīklus, karuseļus un dažādas šūpoles.

Mācību diena Rīgā

Mācību diena Aučos un Pikšās

11. oktobrī 9. klases apmeklēja divu ievērojamu Latvijas valstsvīru muzejus. Aučos skolēni uzzināja daudzus faktus par pirmā Latvijas prezidenta Jāņa Čakstes dzīves, darba, ģimenes un vispārcilvēciskajām vērtībām.

Mācību diena Aučos un Pikšās

Pikšās notika muzejpedagoģiskā nodarbība par pretrunīgi vērtēto, bet tautā ļoti iemīļoto prezidentu Kārli Ulmani. Emocionālais gidu stāstījums saviļņoja skolēnus un rosināja aizdomāties par katra Latvijas iedzīvotāja lomu savas ģimenes, dzimtas un valsts vēstures veidošanā un saglabāšanā.

Mācību diena Aučos un Pikšās

Mācību diena Cinevillā un Tukumā

24. septembrī 7.b un 8.b klases devās uz kino uzņemšanas vietu - Cinevillu, kas atrodas Slampes pagastā, un tālāk uz Tukuma Salmu muzeju.

Mācību diena Tukumā

Cinevillas kino pilsētiņā apvienojām izklaides ar jaunā apgūšanu. Piedalījāmies šovā kā aktieri. Pēc tam apskatījām pilsētiņas ielas gida pavadībā. Visinteresantāk bija Nameja pilī, kur agrāk tika uzņemta filma "Nameja gredzens". Tad devāmies uz Tukuma Salmu muzeju, lai apskatītu no salmiem izveidotās figūras. Vislabāk patika 6 metrus garais zaķis.

12.a klases mācību diena Kurzemē

4. oktobrī 12.a klase devās uz Kurzemi, lai piedalītos skolas somas aktivitātēs. Skolēni kopā ar gidu izzināju Kuldīgas pilsētas vēsturi. Apmeklēja Kuldīgas “Dzīvo muzeju” un pēc tam caur Suitu novadu devās uz Jūrkalnes stāvkrastu un “Vētras muzeju”.

Mācību diena Kurzemē

8.a klases mācību diena Jaunpilī

3. oktobrī 8.a klase devās uz Jaunpili, lai piedalītos mācību nodarbībā senajā pilī. Skolēni izzināja tās vēsturi un pilskungu un zemnieku dzīves apstākļus viduslaikos.

Mācību diena Jaunpilī

Pēc tam klase sadalījās divās grupās, lai izmēģinātu viduslaiku spēles: loka šaušanu, iešanu ar ķekatām, veiklības maisus un viduslaiku “boulingu”. Skolēniem bija iespēja arī baudīt pils ēdienu - pankūkas ar zemeņu ievārījumu, klāt piedzerot piparmētru tēju.

Klases stunda I. Ziedoņa muzejā Murjāņos

26. septembrī 10. klase viesojās I. Ziedoņa muzeja vasaras rezidencē "Dzirnakmeņi" Murjāņos. Izbaudot atrašanos “epifānijā ar niedru jumtu”, kā rakstnieks dēvējis savu paša izdomāto, vigvamam līdzīgo vasarnīcu, skolēni atzina, ka turpmāk nedaudz citādā noskaņā lasīs I. Ziedoņa literāros darbus.

Ziedoņa muzejā

Muzejā jaunieši tika rosināti ieskatīties un ieklausīties sevī, pievērst uzmanību sajūtām, kuras ikdienā pieņemam kā pašsaprotamas. I. Ziedonis uzskatīja, ka dzīve jādzīvo ar prieku, un prieks bija galvenā emocija, ko skolēni izbaudīja muzejā.

Ziedoņa muzejā

5. klases mācību diena Jaunpilī

17. septembrī 5. klase apmeklēja Kartavkalna dabas taku un Jaunpils pili. Kartavkalni ir mežiem apaugusi pauguraine kurā izveidotas kā arī ikdienā iestaigātas vairākas takas. Viena no tām 70 m garumā mūs veda caur varenu lapegļu aleju. Turpinot ceļu pa taku nonācām senlatviešu pilskalnā, kur bija iespēja aplūkot īstu senlatviešu apmetni ar guļbaļķu sētu. Apskatījām bebru māju un no skatu torņa vērojām Jaunpils apkārtnes dabu.

Mācību diena Jaunpilī

Jaunpils pilī katrs skolēns varēja iztēloties viduslaikus, ietērpjoties mazā mūciņa tērpā. Skolēni Mūka un kalpones vadībā apguva pils celtniecības noslēpumus, arhitektūru, galma manieres un bruņinieku ieroču pārvaldīšanu. Notika viduslaiku spēlēs un izlūkgājieni pils pagalmā, tornī un Vīna pagrabā. Noslēgumā par godu 5. klasei tika šauts no sena lielgabala.

Mācību diena Jaunpilī

Ekskursija uz Zooloģisko dārzu

28. maijā 1.a un 1.b klases Skolas somas ietvaros apmeklēja Rīgas Zooloģisko dārzu. Skolēni gida pavadībā iepazina Latvijas pilsētu ģērboņos attēlotos dzīvniekus un veica dažādus praktiskus uzdevumus. Ekskursijas laikā apgūtais tika arī izvērtēts.

Ekskursija uz Zooloģisko dārzu

Ekskursija uz Tērveti

8. maijā Elejas vidusskolas 1.a un 1.b klase devās "Skolas somas" ekskursijā uz Tērveti. Skolēni Zaļajā klasē paplašināja zināšanas par Latvijas dzīvnieku un koku daudzveidību.

Ekskursija uz Tērveti Ekskursija uz Tērveti

Mācību diena Saeimā un teātrī

12.a klase 20. martā apmeklēja Latvijas Republikas Saeimu, lai tuvāk iepazītu Latvijas parlamenta darbu, kā arī Saeimas nama arhitektūru un vēsturi.

Mācību diena Saeimā un teātrī

Savukārt projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros noskatījās Latvijas Nacionālā teātra izrādi "Svina garša".

Mācību diena Saeimā un teātrī

Mācību diena Nacionālajā teātrī

19. martā 8.a un 8.b klases skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo teātri. Bija patīkami izjust teātra atmosfēru, izprast tā vēsturisko nozīmi un noskatīties izrādi “Savādais atgadījums ar suni naktī”. Izrāde, rosinot aizdomāties par empātiju un toleranci, nevienu neatstāja vienaldzīgu, un skolēni vēl ilgi diskutēja par lugā aktualizētajām problēmām.

Mācību diena Nacionālajā teātrī

Mācību diena Dailes teātrī

13. marta pēcpusdienā 7. klases devās uz Rīgu, Dailes teātri, lai noskatītos teātra izrādi "Planēta nr. 85". Skolēni ar interesi vēroja stāstu bērniem un viņu vecākiem, kurā dzīve padomju laikos atklājās multiplikācijas filmu varoņu kaķa Indriķa un Čeburaškas, kā arī savādā onkuļa Leonīda Brežņeva tēlos.

Mācību diena Dailes teātrī

Mācību diena botāniskajā dārzā

5.a klase 20. februārī apmeklēja Latvijas Nacionālo botānisko dārzu Salaspilī. Skolēni piedalījās nodarbībā "Viedā oranžērija" un Latvijas Dabas muzeja tematiskajā ekskursijā "Aktuālās vides problēmas Latvijā un to risinājumi".

Botāniskais dārzs

Mācību diena Dobeles, Tukuma un Engures novadā

27. februārī 5.b klase apmeklēja trīs dažādus muzejus, lai mācītos matemātiku, literatūru, latviešu valodu, vēsturi, sociālās zinības, mājturību un piedalītos sportiskās aktivitātēs svaigā gaisā, turklāt to visu darītu starpdisciplinārā veidā.

Mācību diena

Skolēni viesojās Dobeles Novadpētniecības muzejā, kur apguva senos mērus un svarus. Savukārt rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša dzimtajās mājās – Pastariņa muzejā – mācījās cept maizi Ziemeļkurzemes lauku sētā, kā arī uzzināja par rakstnieka bērnību. Savas tautas vēsturi bērni iepazina arī Lapmežciema muzejā, kur izmēģināja reņģu vēršanu, tīklu lāpīšanu un mezglu siešanu. Notika aizraujošas rotaļas par zvejniekciemu vēsturi, zvejnieku darbu, darbarīkiem un tradīcijām.

Pēc notikumiem un izjūtām piepildītās dienas skolēni mājās atgriezās priecīgi un gandarīti. Turpmākajās mācību stundās notiks iegūtās informācijas apkopošana, izvērtēšana un pielietošana.

Mācību diena

Kinofilmas skolā

Skolas somas projekts ļauj noskatīties jaunākās latviešu mākslas, dokumentālās un animācijas filmas, nebraucot uz pilsētu kinoteātriem. 2018. gada 12. decembrī 8.-12. klašu skolēniem tika demonstrēta Dāvja Sīmaņa filma "Tēvs nakts".

Kinofilmas skolā

Patriotiskās dienas ietvaros Elejas vidusskolas 8.-12.klašu skolēniem 16. novembrī tika demonstrēta filma "Baltu ciltis", bet 1.-4.klašu skolēniem filma "Turpinājums".

Kinofilmas skolā

Patriotu diena

Elejas vidusskolā aizvadīta ar valsts simtgadi saistītā patriotu nedēļa. 16. novembrī Elejas vidusskolas 5.-6.klašu skolēniem notika ventiņu stāstnieces Līgas Reiteres nodarbības "Pūra lāde", bet 1.-4.klašu skolēni tika iepazīstināti ar "Vargana stāstu".

Patriotu diena

Mazās skolas ekskursijas

Decembra sākumā 1.a, 1.b un 3. klase mācību ekskursijā apmeklēja Bērvircavas lauku sētu "Mālkalnu sēta". Skolēni paplašināja zināšanas par piena ceļu līdz sieram. Bija iespēja nogaršot dažādu veidu sierus.

Mazās skolas ekskursijas

1.a un 1.b klase rudens ekskursijas laikā devās uz Džūkstes Pasaku muzeju, lai piedalītos praktiskajā nodarbībā "Luīzes ūdens kliņģeri". Skolēni mācījās gatavot ūdens kliņģerus pēc īpašās Džūkstes apriņķa receptes. Pēc cepšanas tos arī nogaršoja.

Mazās skolas ekskursijas

4. klases ekskursija

4. klase mācību ekskursijā apmeklēja lauku sētu „Caunītes”. Skolēni paplašināja zināšanas par Latvijas kultūras vērtībām un to laikmetīgo izpausmi. Katram skolēnam bija iespēja izcept saldskābmaizes kukulīti, malt graudus rokas dzirnavās un gatavot puzurus. Mūs iepazīstināja ar Mārtiņdienas maskām un to nozīmi.

4. klases ekskursija

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā viesojāmies, jo iepriekš latviešu valodas stundās apguvām tēmu par seno Rīgu, tās vēsturi un namiem „Trīs brāļi”. Muzejnodarbībā skolēni izzināja tēmu „Naudas ceļš”.

4. klases ekskursija

3. klases ekskursija

Ekskursija sākās ar Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa apmeklējumu. Skolēni noskatījās multimediju ekspozīcijas par pirmajiem Latvijas prezidentiem, Jelgavas simboliem, nozīmīgiem vēstures faktiem un interesantām apskates vietām.

3. klases ekskursija

Ekskursija turpinājās Rīgas dabas muzejā. Skolēni aplūkoja ekspozīcijas par laikmetiem un Zemes attīstības posmiem. Nodarbībā par Latvijas zīdītājdzīvniekiem vajadzēja tos atpazīt pēc pēdu nospiedumiem un ēšanas paradumiem.

3. klases ekskursija

Ekskursija uz Rīgu

2. klašu skolēni devās ekskursijā uz Rīgas Motormuzeju un TV torni. Motormuzejā skolēniem bija praktiska nodarbība, kurā vajadzēja izgatavot katram savu vēja ģeneratoru. TV tornī skolēni vēroja pilsētas skatus, kā arī iepazina Latvijas brīvības cīņu ekspozīciju.

Ekskursija uz Rīgu

Ekskursija uz Siguldu

Krāsaino lapu apburti, vienpadsmitklasnieki izlēma doties uz Siguldu, kur rudens noskaņas ir īpaši izteiktas. Dienu sākām ar Turaidas muzejrezervāta apmeklējumu, kurā izzinājām Turaidas pils vēsturi. Sadaloties komandās, orientējāmies un meklējām dažnedažādus vēsturiski nozīmīgus objektus, vienlaicīgi sacenšoties ar citām komandām. Ieguvām arī nelielas balvas.

Ekskursija uz Siguldu

Ekskursija turpinājās Siguldas centrā. Šeit mēs pavadījām lielāko dienas daļu. Puse klases izbaudīja piedzīvojumu parku “Tarazāns”, bet citi apskatīja Livonijas ordeņa pili, Spieķu parku, Rodeļu trasi un Panorāmas ratu.

Ekskursija uz Siguldu

Ekskursija uz Siguldu bija lieliska, jo kalpoja klases kolektīva saliedēšanai. Tā bija aktīva atpūta dabā un vēstures stunda praksē.

11.a klases skolniece Vineta Briede

12a klases Ekskursija

Lai gūtu jaunas zināšanas 8. novembrī 12.a klase devās “Latvijas skolas somas” mācību ekskursijā. Vispirms Karameļu darbnīcā tika vērota šo konfekšu ražošana un uzzināts par uzņēmuma attīstības iecerēm. Divpadsmitie arī paši izgatavoja savas karameles.

Ekskursija uz Rīgu

Latvijas Dabas muzejā notika muzejpedagoģiskā nodarbība “Skelets un kauli”. Pēc nodarbības skolēni iepazinās ar muzeja pastāvīgo ekspozīciju.

Ekskursija uz Rīgu

Latvijas Nacionālajā botāniskajā dārzā skolēni gida pavadībā aplūkoja oranžērijas kolekcijas daudzveidību.

Ekskursija uz Rīgu

Ekskursija uz Līgatni

Lai iepazītu Vidzemes atšķirīgo reljefu un uzzinātu, kā radusies viena no Latvijas mazākajām un skaistākajām pilsētām - Līgatne, 10. oktobrī abas 9. klases devās “Latvijas skolas somas” mācību ekskursijā.

Līgatne

Devītklasniekiem bija iespēja izstaigāt Līgatnes kultūrvēsturisko centru, uzkāpjot dažos no sešiem kalniem, uz kuriem pilsēta atrodas. Par tās īpašo nozīmi vēstīja arī padomju laiku slepenais bunkurs, kurā skolēni uzzināja, kā toreizējā valdība gatavojās atomkaram.

Līgatne

Ekskursijas noslēgumā varēja apskatīt Līgatnes Vienkoču parku, kurā izveidoti vēsturisku muižu un citu ēku maketi, daudz koka skulptūru, kā arī Latvijā pirmā smilšu maisu māja, kas iedvesmo pievērsties zaļajam dzīvesveidam.

Līgatne

Ekskursija uz Jaunpili

Oktobra sākumā 5.a, 5.b un 6.b klase programmas Latvijas skolas soma ietvaros devās ekskursijā uz septiņus gadsimtus seno Jaunpils pili.

Jaunpils

Teatralizētā ekskursijā skolēni kopā ar mūkiem, pilskungiem un kalpiem apguva pils celtniecības noslēpumus, arhitektūru, galma manieres, tikumus, bruņinieku ieroču lietošanas māku, vidusslaiku spēles, kā arī paši varēja kļūt par vidusslaiku varoņiem.

Jaunpils
Jaunpils

Ekskursija uz Rīgas Motormuzeju

Lai gan 26. septembra rīts bija apmācies, tas netraucēja 7.b klasei doties mācību ekskursijā uz Rīgas Motormuzeju un Rīgas Kino muzeju. Šī ekskursija notika programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros.

Atjaunotā Rīgas Motormuzeja ekspozīcija bija interesanta, varējām līdzdarboties, izmēģināt dažādus darbināmus stendus, lai praktiskā veidā izzinātu auto vēsturi.

Līkumojot pa mazajām Vecrīgas ieliņām, nonācām Kino muzejā, kur vairāk uzzinājām par kino vēsturi un skatījāmies filmiņu fragmentus.

7.b klases ekskursija

Ekskursija uz Koknesi

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 10.a klases kolektīvs 2. oktobrī apmeklēja Kokneses pilsdrupas, kur iepazinās ar 12.-13.gadsimta Latvijas vēstures piemiņas zīmēm.

Tālāk ceļš veda uz mūsdienu mākslas pieminekli – Likteņdārzu, kurā apvienota Latvijas vēstures izjūta pagātnē, tagadnē un nākotnē.

Kalsnavas arborētumā bija iespēja piedalīties “Zaļā pagalma” skolas nodarbībā, kuras laikā katrs varēja iejusties koka lomā un izspēlēt sajūtu vingrinājumu par tēmu “Kā aug mežs”.

Arborētums

Pēc tam tika aplūkota skaistā ainava uz sakopto arborētuma teritoriju no skatu torņa un baudīts gida stāstījums par arborētuma lomu Latvijas dabas daudzveidības uzturēšanā un popularizēšanā.

10a klases ekskursija

Ekskursija uz Cinevillu

19. septembrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Elejas vidusskolas 8. klases apmeklēja Slampes pagastā esošo kinopilsētiņu Cinevilla.

Ekskursijas dalībnieki noskatījās filmu “Nameja gredzens”, iepazinās ar kino tapšanas procesu, ar lielu interesi un aizrautību piedalījās “Specefektu šovā” un nodarbībā “Nameja labirints”.

8. klašu ekskursija

© 2024 Elejas vidusskola
Mājas lapu izstrādājis Arvis Lācis.